MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekord milionerów Świętokrzyskiem

marzena
Mimo kryzysu gospodarczego liczba najbogatszych w naszym regionie z roku na rok rośnie. Inwestowanie zaczęło przynosić finansowe efekty
Mimo kryzysu gospodarczego liczba najbogatszych w naszym regionie z roku na rok rośnie. Inwestowanie zaczęło przynosić finansowe efekty ARCHIWUM
Zdecydowanie wzrosła liczba najlepiej zarabiających w powiatach starachowickim, koneckim i ostrowieckim. Największa grupa jest jednak w Kielcach i powiecie kieleckim.

.
W województwie świętokrzyskim mamy 278 milionerów. Tak wynika z raportu Izby Skarbowej w Kielcach za 2011 rok. To więcej osób niż w roku 2010 i nawet więcej niż w 2008. Zdecydowana większość najbogatszych to przedsiębiorcy, ale kilka osób zarabia minimum milion rocznie, pracując na etacie!

 

278 osób w województwie świętokrzyskim przekroczyło w ubiegłym roku próg jednego miliona złotych dochodu. To więcej o 39 podatników w porównaniu z danymi za rok 2010. Tak dobrze niebyło u nas dotąd, nawet przed kryzysem gospodarczym, który rozpoczął się w 2008 roku. Liczba świętokrzyskich milionerów była mniejsza i wynosiła 269 osób.
Najwięcej milionerów mieszka w Kielcach i powiecie kieleckim. 74 z nich rozliczyło się w I Urzędzie Skarbowym w Kielcach, a 61 w II Urzędzie Skarbowym w Kielcach.

BIZNES SIĘ OPŁACA

Jak można zarobić takie duże pieniądze? Większość osób zapracowało na nie, prowadząc działalność gospodarczą. Są to więc przedsiębiorcy, którzy osiągają dochód za ubiegły rok przekraczający 1 milion z działalności opodatkowany podatkiem liniowym, czyli liczonym zawsze według stałej stawki 19-procentowej, bez korzystania z ulg i odliczeń. Nie rozliczają się też wspólnie z małżonkiem lub dzieckiem, jeśli samotnie je wychowują.

INWESTYCJE PROCENTUJĄ

Według ekonomistów, liczba milionerów na danym obszarze odzwierciedla zazwyczaj sytuację w gospodarce. - Analizując dane za 2011 rok, można przypuszczać, że większe dochody świętokrzyskich podatników w porównaniu z tymi z 2010 roku były efektem tego, że przedsiębiorcy, którzy przez kilka lat inwestowali, zaczęli czerpać dochody z przeprowadzonych inwestycji i wdrożonych biznes planów - powiedziała Maria Bojczuk, rzecznik Izby Skarbowej  w Kielcach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia