MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekordowe targi pracy. Tłumy na stoiskach!

Jarosław PANEK, [email protected]
Studentki Wydziału Matematyczno - Przyrodniczego Uni-wersytetu Jana Kochanowskiego , Monika Chrobot i Ewelina Misiorowska
Studentki Wydziału Matematyczno - Przyrodniczego Uni-wersytetu Jana Kochanowskiego , Monika Chrobot i Ewelina Misiorowska
Kilka tysięcy studentów i absolwentów przyszło wczoraj na V Ogólnopolskie Targi Praca, Kariera, Rozwój, jakie odbyły się w halach targów Kielce. Impreza pobiła rekord zarówno pod względem frekwencji jak i liczby wystawców. (zobacz zdjęcia)

Ogólnopolskie Targi Praca, Kariera, Rozwój zorganizowane wspólnie przez wspólnie Komitet Lokalny AIESEC Kielce, Targi Kielce oraz Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach przyciągnęły w tym roku tłumy.

- Przyszłyśmy załatwić sobie praktykę studencką, ale niewielu wystawców przygotowało się do dzisiejszych targów jak należy. Osoby na stoiskach były średnio zorientowane. Z profe-sjonalną obsługą spotkałyśmy się tylko na stoisku urzędu Skarbowego w Kielcach oraz Urzędu Statystycznego. Tam dostałyśmy pełną informację - mówiły wczoraj studentki Wydziału Matematyczno - Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Monika Chrobot i Ewelina Misiorowska.

- Mnóstwo osób pyta nas o staże i praktyki, doceniając fakt, że nasz bank ma wiele oddziały i nie trzeba koniecznie dojeżdżać do Kielc – dodawały Klaudia Orkisz Dębiska i Jolanta Nosal z Banku Spółdzielczego w Kielcach, zaś inspektor ds. kadr i szkoleń zawodowych Wodociągów Kieleckich Katarzyna Piekarska podkreślała rangę umów, jakie z tą firmą podpisał zarówno uniwersytet jak i politechnika. Studenci obu tych uczelni mogą dzięki temu odbywać tu staże i praktyki w różnych działach, zarówno w administracji, jak i w laboratoriach.

 - Kiedy pytamy, gdzie stduenci chcieliby znaleźć prace, słyszmy najczęściej Cersanit, Barlinek, Echo Investment. A przecież jest wiele innych firm. Można się było o tym przekonać na naszych targach – podsumowuje tegoroczną, bardzo udaną edycję targów ich współorganizatorka Elżbieta Kurkowska z Akademickiego Biura Karier.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia