Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rewolucja na Miejskim Targowisku w Kielcach

Redakcja
Rewolucja na Miejskim Targowisku w Kielcach
Rewolucja na Miejskim Targowisku w Kielcach
Od Nowego Roku szykuje się rewolucja na Miejskim Targowisku. „Zieleń” nie będzie już jego zarządcą. Plac przejmą prywatne osoby.

Zmieni się zarządca Targowiska Miejskiego przy ulicy Seminaryjskiej w Kielcach, od 1 stycznia nie będzie nim Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, które prowadziło je od kilkunastu lat.

„Zieleń miejska” odmówiła prowadzenia targowiska, ponieważ dochód z tej działalności był bliski zera, tak twierdził prezes Michał Miszczyk. Negocjacje prowadzone między miejską spółką a pełnomocnikami właścicieli targowiska w spawie obniżenia opłaty dzierżawnej za plac zakończyły się fiaskiem.

- Do końca byliśmy przekonani, że „zieleń” przyjmie nasze warunki, ale kilka dni temu stało się jasne, iż nie dojdzie do porozumienia - mówi Krzysztof Wojsa, pełnomocnik właścicieli placu. - Od Nowego Roku targowisko przejmą dwie osoby fizyczne.

 

Handlujący już wiedzą o zmianie administratora.

- Ani oni, ani kupujący nie odczują żadnych negatywnych skutków zmiany zarządcy placu. Stawki za wynajem powierzchni handlowej nie zmienią się, więc ceny towarów też powinny zostać na obecnym poziomie. Rozpoczynamy prace nad poprawą warunków handlu. Wciągu 3 miesięcy powstanie plan ich polepszenia, choćby nawierzchni, aby nie trzeba było chodzić po błocie - informuje Krzysztof Wojsa.

Jednak nie można liczyć największe inwestycje w obecną infrastrukturę, ponieważ właściciele chcą rozpocząć budowę hali targowej z prawdziwego zdarzenia wciągu 2-3 lat.

 

- Architekci pracują nad jej koncepcją, odbyły się już spotkania: z prezydentem Kielc oraz ze stowarzyszeniem kupców Seminaryjska. Dążymy do zaprojektowania obiektu zadawalającego wszystkie strony - tłumaczy. - Rozumiemy władze miasta, iż nie chcą dopuścić do powstania tu kolejnej galerii handlowej, właściciele terenu też nie są zainteresowani jej budową.

 

Nowa hala prawdopodobnie będzie dwukondygnacyjna. - Obiekt podzielimy na części, warzywną, rybno-mięsną, spożywczą czy odzieżową. Oprócz tego powstanie parking i gastronomia. Budynek zostanie wpasowany w różnicę terenu, która między najniżej i najwyżej położonymi miejscami placu wynosi aż pięć metrów - informuje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia