Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rolnictwo - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Włoszczowy

Redakcja
W kategorii Rolnictwo Liderem Regionu 2011 została Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Włoszczowy. Fot. OSM Włoszczowa
W kategorii Rolnictwo Liderem Regionu 2011 została Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Włoszczowy. Fot. OSM Włoszczowa
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie ciągle się rozwija. Jest nie tylko jednym z największych pracodawców w powiecie, ale i znakomitą wizytówką miasta w całym kraju, a nawet w Europie. Dzięki tak doświadczonemu i sprawdzonemu odbiorcy mleka, hodowcy z naszego regionu mają się coraz lepiej i mogą być spokojni o swój los. Za wkład w rozwój świętokrzyskiego rolnictwa i umacnianie jego pozycji na rynku spółdzielnia po raz kolejny znalazła się na liście laureatów nagrody gospodarczej Liderzy Regionu.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie obchodziła w ubiegłym roku jubileusz 75-lecia, przeżywając prawdziwy rozkwit działalności. Po raz pierwszy w historii wartość sprzedaży przekroczyła 300 milionów złotych, zaś produkcja doskonałych serów żółtych dojrzewających 12 tysięcy ton.

Marka Włoszczowa godnie reprezentuje województwo świętokrzyskie w kraju, jak również poza jego granicami. Wydajność produkcji pozwoliła rozpocząć ekspansję na rynki obcych krajów. O firmie robi się coraz głośniej, bo jej wyroby trafiają praktycznie na rynki całego świata. W 2011 roku firma uzyskała uprawnienia eksportowe do Federacji Rosyjskiej i eksportuje tam swoje słynne sery żółte, które szybko podbijają tamtejsze rynki.

Rok 2011 okazał się pełnym sukcesów dla Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Włoszczowa. Szczególnie ostatnie miesiące roku były obfite w cenne nagrody i wyróżnienia dla firmy. Na jubileuszowych XX targach Mleko-Expo Spółdzielnia została sklasyfikowana na piątym miejscu w ogólnym rankingu spośród 157 spółdzielni mleczarskich działających w kraju oraz na 10 miejscu wśród największych eksporterów produktów mleczarskich.

Produkty włoszczowskiej spółdzielni są nagradzane na imprezach targowych oraz ocenach konsumenckich. Sztandarowy produkt spółdzielni – ser Włoszczowski z dużymi dziurami zdobył pierwsze miejsce w kategorii Sery żółte w konkursie Lider Forum 2011, organizowanym przez wydawcę magazynu Forum Mleczarskie Handel, zaś śmietany uznane zostały za najlepsze w swojej kategorii, uzyskując tytuł „Najwyższa jakość” w ocenie przeprowadzonej na targach Mleko-Expo 2011.

Poza troską o jakość produktów, spółdzielnia dba do dobre warunki pracy dla swoich pracowników, co zostało zauważone i docenione miejscem na podium w konkursie Pracodawca-Organizator pracy bezpiecznej, organizowanym na szczeblu Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach, dla pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Zakład zatrudnia aktualnie ponad trzysta osób w dwóch zakładach produkcyjnych - we Włoszczowie i Pawłowicach w województwie śląskim i jest jednym z największych pracodawców w powiecie włoszczowskim. Serowy gigant z Włoszczowy produkuje ponad dwanaście tysięcy ton serów rocznie. Ponad 50 procent produkcji spółdzielni to sery żółte dojrzewające, zaś pozostała część produkcji to tak zwana galanteria mleczarska. Oferta produktowa Spółdzielni obejmuje: sery dojrzewające typu holenderskiego i szwajcarskiego: bloki, porcje, plastry folia i display, sery dojrzewające wędzone typu holenderskiego i szwajcarskiego, ser świętokrzyski - produkt seropodobny do kanapek, twarogi i twarożki: serek wiejski, serki do chleba, twaróg na sernik, twaróg krajanka, capriccio, rajski twaróg, śmietany: kubki, butelki, wiaderka, napoje mleczne: kefir, maślanka, jogurt naturalny, desery: serek Gucio, serwatkę w proszku częściowo zdemineralizowaną, masło kostka extra, masło osełka extra, osełkę włoszczowską z dodatkiem tłuszczu roślinnego, produkty cateringowe: ser cukierniczy Izabella, ser terminowany, twaróg włoszczowski, jogurt naturalny.

Nadrzędnym celem, jaki przyświeca działalności Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie jest ciągłe zaspokajanie potrzeb, wymagań i oczekiwań konsumentów, zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobów gotowych, przez odpowiednią organizację pracy i dostosowywanie środków gwarantujących najwyższe bezpieczeństwo produkowanych wyrobów. Efekty tej strategii i działań firmy, widać jak na dłoni, stąd deszcz nagród, którymi obsypywana jest corocznie. Także kapituła naszego konkursu Liderzy Regionu od trzech lat corocznie nagradza ją prestiżową statuetką dla najlepszych firm.

Stanisław Skóra, prezes zarządu: - Jesteśmy jednym z najbardziej znanych i markowych zakładów w południowo-wschodniej Polsce. Stale podnosimy jakość naszych produktów, ponieważ obserwujemy, że konkurencja na rynku rośnie i stale podnosi poprzeczkę. Mocna pozycja, którą przez wszystkie lata wypracowaliśmy, jest dla nas wartością bezcenną. Stąd ciągłe starania o wzrost produkcji i nowy asortyment w ofercie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia