Róża Thun uhonorowana za pracę na rzecz konsumentów

Redakcja
Jestem w Parlamencie Europejskim żeby skończyć z odczuwalnością granic w portfelach. Konsumenci nadal ponoszą duże koszty swojej mobilności -  powiedziała Róża Thun.
Jestem w Parlamencie Europejskim żeby skończyć z odczuwalnością granic w portfelach. Konsumenci nadal ponoszą duże koszty swojej mobilności - powiedziała Róża Thun.
Aktywna działalność świętokrzyskiej eurodeputowanej Róży Thun w promowaniu i ochronie praw konsumentów została doceniona przez Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów. Nagrodę, w postaci okolicznościowego medalu wybitego z okazji 50-lecia praw konsumentów, europosłanka odebrała podczas konferencji w Tarnowie.

W tym roku mija 50 lat od przemówienia prezydenta Johna Kennedy'ego, które zapoczątkowało ustanowienie praw konsumentów. Z tej okazji 17 maja odbyła się w Tarnowie konferencja poświęcona ochronie praw konsumenta. Celem spotkania było przedstawienie zarówno samej idei prawa konsumenckiego, jak i kierunków jego rozwoju w Polsce. Wydarzenie pod patronatem honorowym Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów organizuje Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów oraz miasto Tarnów. Wzięli w nim udział przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Rzecznika Ubezpieczonych oraz Federacji Konsumentów.

Przeczytaj też: Niezwykły biznes pod Kielcami. Skąd wziął się na niego pomysł?

W konferencji uczestniczyła również Posłanka do Parlamentu Europejskiego Róża Thun. W swoim wystąpieniu podkreśliła potrzebę znoszenia barier na jednolitym rynku Unii Europejskiej. - Jestem w Parlamencie Europejskim, żeby skończyć z odczuwalnością granic w portfelach. Konsumenci nadal ponoszą duże koszty swojej mobilności -  powiedziała Róża Thun.

Jako członek Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów w Parlamencie Europejskim Róża Thun pracuje obecnie nad raportem o internetowym rozstrzyganiu sporów konsumenckich. Proponowane rozwiązania przewidują utworzenie jednej, unijnej platformy internetowej, za pośrednictwem której osoby dokonujące zakupów przez Internet w innym państwie UE będą mogły rozstrzygać swoje spory. - Niestety, w Unii co piąty obywatel kupujący online napotyka problemy. Dzięki internetowym systemom rozstrzygania sporów kupujący będą się czuć bardziej bezpiecznie i nie zrażą się do dalszych zakupów. Systemy te są tańsze, szybsze i prostsze dla konsumentów niż wchodzenie na drogę sądową - tłumaczy eurodeputowana.

Przeczytaj też: Innowacyjność jest trendy. Świętokrzyscy wynalazcy z nagrodami.

Forum Lokalnego Biznesu w powiecie krapkowickim - Joachim Wojtala

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie