MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Róża Thun uhonorowana za pracę na rzecz konsumentów

Redakcja
Jestem w Parlamencie Europejskim żeby skończyć z odczuwalnością granic w portfelach. Konsumenci nadal ponoszą duże koszty swojej mobilności -  powiedziała Róża Thun.
Jestem w Parlamencie Europejskim żeby skończyć z odczuwalnością granic w portfelach. Konsumenci nadal ponoszą duże koszty swojej mobilności - powiedziała Róża Thun.
Aktywna działalność świętokrzyskiej eurodeputowanej Róży Thun w promowaniu i ochronie praw konsumentów została doceniona przez Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów. Nagrodę, w postaci okolicznościowego medalu wybitego z okazji 50-lecia praw konsumentów, europosłanka odebrała podczas konferencji w Tarnowie.

W tym roku mija 50 lat od przemówienia prezydenta Johna Kennedy'ego, które zapoczątkowało ustanowienie praw konsumentów. Z tej okazji 17 maja odbyła się w Tarnowie konferencja poświęcona ochronie praw konsumenta. Celem spotkania było przedstawienie zarówno samej idei prawa konsumenckiego, jak i kierunków jego rozwoju w Polsce. Wydarzenie pod patronatem honorowym Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów organizuje Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów oraz miasto Tarnów. Wzięli w nim udział przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Rzecznika Ubezpieczonych oraz Federacji Konsumentów.

Przeczytaj też: Niezwykły biznes pod Kielcami. Skąd wziął się na niego pomysł?

W konferencji uczestniczyła również Posłanka do Parlamentu Europejskiego Róża Thun. W swoim wystąpieniu podkreśliła potrzebę znoszenia barier na jednolitym rynku Unii Europejskiej. - Jestem w Parlamencie Europejskim, żeby skończyć z odczuwalnością granic w portfelach. Konsumenci nadal ponoszą duże koszty swojej mobilności -  powiedziała Róża Thun.

Jako członek Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów w Parlamencie Europejskim Róża Thun pracuje obecnie nad raportem o internetowym rozstrzyganiu sporów konsumenckich. Proponowane rozwiązania przewidują utworzenie jednej, unijnej platformy internetowej, za pośrednictwem której osoby dokonujące zakupów przez Internet w innym państwie UE będą mogły rozstrzygać swoje spory. - Niestety, w Unii co piąty obywatel kupujący online napotyka problemy. Dzięki internetowym systemom rozstrzygania sporów kupujący będą się czuć bardziej bezpiecznie i nie zrażą się do dalszych zakupów. Systemy te są tańsze, szybsze i prostsze dla konsumentów niż wchodzenie na drogę sądową - tłumaczy eurodeputowana.

Przeczytaj też: Innowacyjność jest trendy. Świętokrzyscy wynalazcy z nagrodami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia