Róża z… arbuza. Niewiarygodne, że można coś takiego stworzyć!

Marzena SMORĘDA, [email protected]
Taką różę można wyrzeźbić ze świeżego arbuza. Fot. D. Łukasik
Taką różę można wyrzeźbić ze świeżego arbuza. Fot. D. Łukasik
Te zapachy i smaki. Tego nie da się opisać. To po prostu trzeba zobaczyć, powąchać i poczuć. Wczoraj w Kielcach rozpoczęły się targi GASTRO - TECH. Częstują tu najlepszą kawą, najpyszniejszą czekoladą i najbardziej wykwintnymi lodami. A to tego dzieła sztuki z chleba i owoców! ZAGŁOSUJ NA PROJEKT ROZBUDOWY TARGÓW KIELCE

Wejść na te targi i wyjść z nich, będąc nadal głodnym, i to nie lada sztuka. Bo w Kielcach do soboty włącznie można spróbować wszystkiego, co najlepsze dla podniebienia. Przez wszystkie dni targowe odbywają się pokazy i konkursy. Wczoraj rano można było zobaczyć jak robić dobre lody, a po południu jeden z polskich maitres chocolatiers, czyli mistrzów produkcji czekolady prezentował jak zrobić najlepsze na świecie praliny.

W ramach trwających równolegle Międzynarodowych Targów Spółdzielczych obejrzymy także trochę rękodzieła i ciekawych wyrów, które na miejscu można kupić. To naprawdę oka-zje, bo niektóre z prezentowanych eksponatów prosto z Kielc trafią na przykład na targi wyposażenia wnętrz Ambiente we Frankfurcie nad Menem.

Na wystawie pokazuje się wielu wystawców z naszego regionu. Swoją ofertę na stoiskach prezentują między innymi Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Spożywczej, hotel restauracja „Korbowa Koliba” z Daleszyc, hotel Echo z Cedzyny, hotel i restauracja Leśny Dwór, hotele Afor, Tęczowy Młyn i Kongresowy - Centrum Biznesu z Kielc, Europa ze Starachowic, karczma „Cztery Konie” z Kielc, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Końskich, restauracja Monte Carlo i Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem z Kielc. 

Mała nie tylko czarna

Ogólnopolski Konkurs Baristów, zawody Latte Art, Salon Alkoholi i używek - to kolejne atrakcje, które będą towarzyszyć targom Gastro - Tech. Jak przygotować dobrą kawę, celebrować jej picie i rozpoznać oraz poprawnie przyrządzone espreso, cappuccino czy latte opowiedzą znawcy kawy i sposobu jej podawania. Odbędzie się to w czasie seminariów dla właścicieli kawiarni, restauracji, cukierników, baristów oraz wielbicieli kawy, które towarzysz tegorocznej wystawie.

Dziś w godzinach 10 do 17 odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Baristów, połączony z prezentacjami kawy. Natomiast w sobotę od 10 do 12 specjaliści od Latte Art - sztuki tworzenia rysunków z mleka na powierzchni kawy zapraszają na prezentację swoich umiejętności podczas zawodów najbardziej finezyjne i niezwykłe wzory. Mistrz polski Latte Art, w czasie towarzyszącego wystawie seminarium, zdradzi tajemnice zawodowych baristów. Bardzo ważnym wydarzeniem będzie Forum Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP, na którym odbędą się pokazy i degustacje oraz prezentacja galanterii piekarskiej i najnowszych trendów związanych z przygotowaniem i podaniem chleba na różne okazje, a także wiadomości o najnowszych technologiach piekarskich i zdrowej żywności.

Same pyszności

W czasie targów Gastro - Tech odbędą się również seminaria dla branży cukierniczej. Specjaliści zaprezentują nowoczesne techniki produkcji i dekoracji lodów oraz ręcznie wytwarzanych pralin. To zapewne nie lada atrakcja dla wszystkich łasuchów. Dla przedstawicieli branży spożywczej wystawa Gastro - Tech jest świetną okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami, pogłębienia wiedzy, a także wymiany informacji między specjalistami z branży gastronomicznej z całej Polski.

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie