MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozrasta się strefa przemysłowa w Jędrzejowie

Redakcja
Jak udało nam się dowiedzieć pojawiły się kolejne firmy zainteresowanie bodową zakładów na terenie powstałej kilka lat temu strefy przemysłowej po południowej stronie Jędrzejowa. Obecnie funkcjonują tam trzy zakłady i jeden jest w trakcie budowy.

Strefa przemysłowa po południowej stronie miasta powstała kilka lat temu z myślą o przyciągnięciu inwestorów. Miasto wykupiło teren od prywatnych właścicieli, uzbroiło go, teraz stara się przyciągnąć tu inwestorów. Zainteresowanie jak się okazuje nie jest małe. Dotychczas wybudowane zostały tu już dwa duże zakłady. Ponadto już wcześniej funkcjonowała tu euroubojnia. Zakład ten został jednak postawiony w stan likwidacji. Obiekt na szczęście wykupił jędrzejowski przedsiębiorca i prowadzi w nim działalność.

W tym roku po południowej części miasta powstaje kolejny zakład. Prace ma tu znaleźć około 400 osób. Ale jak się okazuje to nie koniec. Są kolejne firmy zainteresowane inwestowaniem w Jędrzejowie. Potwierdza to Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

- Prowadzimy rozmowy z kolejnymi trzema podmiotami. Prawdopodobnie w marcu będziemy proponowali Radzie Miejskiej podjecie uchwały o sprzedaży działek pod budowę kolejnego zakładu – wyjaśnia Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Szczegółów na razie nie chce zdradzać. 

- Z terenów , które kiedyś były zwykłymi ugorami powstała całkiem fajna strefa przemysłowa – nie ukrywa zadowolenia burmistrz. Jak twierdzi gmina chce rozszerzać tereny przemysłowe. Na ten cel chce pozyskać środki z najbliższego rozdania Regionalnego Programu Operacyjnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia