Już na wrzesień planowane jest otwarcie nowoczesnego krytego basenu w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Polanika w Chrustach koło Zagnańska. W kompleksie powstaje też pełnowymiarowa sala taneczna. Trwają rozmowy z władzami gminy Zagnańsk, by z obiektów korzystali uczniowie.

Pływanie, taniec i doświadczanie świata
Przeszklony budynek z dwoma nieckami basenowymi i jacuzzi oraz saunami będzie służył głównie gościom ośrodka Polanika, jako miejsce rehabilitacji, wypoczynku i relaksu. Ze strefy basenowej rozpościera się widok na tereny zielone otaczające ośrodek Polanika.

Tuż nad częścią basenową, na piętrze powstała profesjonalna sala taneczna z parkietem o wymiarach turniejowych.

Będą tu też nowe gabinety zabiegowe, rehabilitacyjne i psychologiczne , oferujące szereg nowatorskich terapii, jak na przykład sala odczuwania świata zawierająca elementy emitujące różnorodne bodźce działające na poszczególne zmysły, między innymi tablice świetlne, emiter zapachów, elementy miękkie.

Na piętrze, tuż nad częścią basenową, powstaje duża sala taneczna o wymiarach turniejowych. Profesjonalny parkiet będzie służył między innymi szkołom tańca. archiwum

Dla uczniów z gminy i tancerzy
Trwają rozmowy z władzami gminy Zagnańsk na temat możliwości udostępnienia obiektu dzieciom z terenu gminy na zajęcia z nauki pływania i tańca, czy też prowadzenie zajęć wychowania fizycznego z wykorzystaniem infrastruktury Polaniki.
- Dotychczas realizując program „Umiem pływać” woziliśmy uczniów z terenu gminy na basen do pobliskiego Strawczynka. Jednak możliwość realizowania tego programu na terenie naszej gminy byłaby dla nas z pewnością atrakcyjniejsza - mówi włodarz Zagnańska, Szczepan Skorupski.

Ośrodek Polanika planuje również nawiązanie współpracy ze szkołami, organizatorami turniejów, obozów tanecznych i trenerami, czyli wszystkimi, którym zależy na prowadzeniu zajęć tanecznych w profesjonalnych warunkach. Na nich czeka kompleksowo wyposażona sala, z parkietem tanecznym, drążkami, lustrami oraz komfortowe zaplecze noclegowe Kompleksu Świętokrzyska Polana wraz z wszystkimi atrakcjami zlokalizowanymi na jego terenie.

Oprócz Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Polanika w skład kompleksu Świętokrzyska Polana wchodzi oceanarium z jednym z największych w Polsce zespołem akwariów, park miniatur, w którym w skali 1:20 odtworzono zabytki regionu świętokrzyskiego, Kraina Zabawy, czyli plac zabaw dla dzieci z dmuchańcami, zjeżdżalniami i karuzelą, Lipowy Dwór, gdzie organizowane są wesela czy konferencje, kilka punktów gastronomicznych.