RR Donnelley wesprze zwalnianych. Teren w Kielcach idzie na sprzedaż

/eref/
Oprócz ustawowych odpraw zwalniani pracownicy otrzymają dwie dodatkowe pensje.
Oprócz ustawowych odpraw zwalniani pracownicy otrzymają dwie dodatkowe pensje.
Udostępnij:
Pracownicy zwolnieni z likwidowanej drukarni RR Donnelley w Kielcach wynegocjowali dodatkowy pakiet socjalny. Otrzymali też propozycje pracy w innych zakładach RR Donnelley.

Decyzja o postawieniu kieleckiego zakładu RR Donnelley w stan likwidacji zapadła 1 lutego.

- Jest efektem silnego oddziaływania skutków światowego spowolnienia gospodarczego - czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez RR Donnelley. Pracę w kieleckim zakładzie stracą za kilka dni 344 osoby. Tuż po ogłoszeniu informacji o likwidacji zakładu w Kielcach spółka zapewniła, że dołoży starań, aby w miarę możliwości złagodzić skutki tej decyzji dla pracowników.

 

- Zakończyliśmy negocjacje z zarządem spółki. Oprócz ustawowych odpraw zwalniani pracownicy otrzymają dwie dodatkowe pensje, a ponadto przygotowany zostanie specjalny pakiet socjalny dla pracowników, których rodziny znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Efekt rozmów jest więc satysfakcjonujący. Dzięki nim zyskaliśmy więcej niż wynika to z tytułu rozwiązania umów o pracę - mówi Artur Sieruga z NSZZ Solidarność w RR Donnelley Kielce.

Kielecka drukarnia ma zakończyć działalność operacyjną w najbliższy wtorek, 31 marca. Ostateczne zamknięcie zakładu nastąpi jednak prawdopodobnie nieco później. Około 100 osób ma bowiem jeszcze przez pewien czas pracować w Kielcach realizując zamówienia złożone w drukarni.

- Zarząd zaoferował zwalnianym pracownikom zatrudnienie w innych zakładach. Część załogi otrzymała propozycje pracy w Starachowicach, Krakowie i na Węgrzech. Trudno jednak powiedzieć ile osób z nich skorzysta. Najatrakcyjniejsze wydają się etaty w Starachowicach. Tym bardziej, że do końca roku firma ma zapewnić pracownikom dojazd z Kielc do Starachowic - dodaje Artur Sieruga.

Po zamknięciu zakładu w Kielcach większość znajdujących się w nim maszyn trafi do innych drukarni RR Donnelley w Polsce oraz poza Polską. Wkrótce potem sprzedany ma zostać również budynek wraz z terenem, na którym się znajduje.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie