Runęła hala w Targach Kielce

Marzena SMORĘDA [email protected]
Trwa wyburzanie zniszczonej ubiegłorocznym pożarem hali F w Targach Kielce.
Trwa wyburzanie zniszczonej ubiegłorocznym pożarem hali F w Targach Kielce.
Udostępnij:
Jeszcze rok temu gościli tu ministrowie. Dzis została kupa gruzu, którą wywożą właśnie w tej chwili wieklkie samochody. Runęła hala F Targów Kielce. Praktycznie z wielkiej budowli nie zostało nic. (zobacz galerię zdjęć)

Dlatego, że w tym miejscu lada monent rozpocznie się budowa nwoej wyższej hali. Nowa hala powstanie w ciągu czterech najbliższych miesięcy na miejscu tej, która w ubiegłym roku uległa po-żarowi w przeddzień Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Kilka dni temu rozpoczęła się rozbiórka obiektu. Inwestycja w części finansowana jest ze środków europejskich.

 

- To była nasza najstarsza hala – wyjaśnia prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń. – Teraz kosztem 15 milionów złotych zbudujemy nowoczesny obiekt dla potrzeb targowych. Ze starego pawilonu zostanie tylko fasada. Nowa hala F będzie mieć 4,4 tysiąca metrów kwadratowych, a jej wnętrze stanie się dużo bardziej nowoczesne. Konstrukcja dachu zostanie pod-niesiona o ponad dwa metry. Ze środka zniknie także więk-szość słupów, które utrudniały budowę dużych stoisk. Wyso-kość pawilonu sięgnie 12 metrów.

 

Budowa kolejnej hali jest jednym z elementów projektu rozbudowy Targów Kielce. Dotychczas z szacowanego na 170 milionów złotych projektu powstał terminal wejściowy z elektro-nicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających, w budowie jest hala o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadrato-wych i wysokości 15 metrów.

 

- Wyburzana właśnie hala zastąpi w projekcie unijnym planowany parking wielopoziomowy – mówi prezes Andrzej Mochoń - Nie oznacza to jednak, że nie przystąpimy do jego budowy. Przeciwnie, planujemy rozszerzenie tego projektu.

Dotychczas planowaliśmy parking na 380 samochodów, w nowych zmierzeniach będzie on miał 1000 miejsc. Odbudowa hali jedynie nieco opóźni jego powstanie. Priorytetem jest teraz hala, bez niej organizowanie takich targów jak chociażby Agrotech z wystawcami, których liczba przekracza pięćset oznacza między innymi reglamentację powierzchni i niestety odmowy dla wielu chętnych. Podobnie sytuacja wygląda na targach Autostrada.

Dzięki rozbudowie od sierpnia Targi Kielce dysponowały będą 7 halami wystawowymi o wysokim standardzie. To jeden z największych projektów realizowanych w ramach programu „Rozwój Polski Wschodniej”.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie