MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rusza budowa nowej siedziby firmy Premix w Połańcu. Zatrudnienie znajdzie 150 osób

Agnieszka Kuraś
Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Porębski radny Rady Miasta i Gminy Połaniec, Jacek Nowak radny powiatowy, Jolanta Pargieła radna Rady Miejskiej, za nią Adam Łańka radny,  Zdzisław Kwiatkowski wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Stanisław Lolo przewodniczący Rady Miejskiej, Jolanta Walasek dyrektor do spraw finansowo - kadrowych z firmy Premix, Piotr Żołądek Członek Zarządu Województwa, Sławomir Trzaskowski dyrektor do spraw produkcji i rozwoju z Premix, Marek Kozłub kierownik budowy z firmy SKANSKA, Adam Tworek i Wiesław Kopeć - lokalni przedsiębiorcy, Jacek Tarnowski burmistrz Miasta i Gminy Połaniec symbolicznie wbijają łopaty pod budowę nowej siedziby firmy Premix w Połańcu.
Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Porębski radny Rady Miasta i Gminy Połaniec, Jacek Nowak radny powiatowy, Jolanta Pargieła radna Rady Miejskiej, za nią Adam Łańka radny, Zdzisław Kwiatkowski wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Stanisław Lolo przewodniczący Rady Miejskiej, Jolanta Walasek dyrektor do spraw finansowo - kadrowych z firmy Premix, Piotr Żołądek Członek Zarządu Województwa, Sławomir Trzaskowski dyrektor do spraw produkcji i rozwoju z Premix, Marek Kozłub kierownik budowy z firmy SKANSKA, Adam Tworek i Wiesław Kopeć - lokalni przedsiębiorcy, Jacek Tarnowski burmistrz Miasta i Gminy Połaniec symbolicznie wbijają łopaty pod budowę nowej siedziby firmy Premix w Połańcu. Agnieszka Kuraś
W czwartek symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowej siedziby firmy Premix w Połańcu wprowadziło pierwszego inwestora na połanieckie tereny inwestycyjne. Zakład ma ruszyć pełną parą w przyszłym roku. Zatrudnienie znajdzie tam 150 osób.

Firma Premix na terenie Połańca istnieje od 1998 roku. Tam jednak skończyły się już jej możliwości produkcyjne. Dlatego zakład zostanie rozbudowany na terenie inwestycyjnym w strefie B w Połańcu. W czwartek przedstawiciele władz województwa, powiatu, gminy Połaniec, przedstawiciele firmy Premix, przedstawiciele wykonawcy oraz lokalni przedsiębiorcy oficjalnie wbili łopaty pod budowę nowej siedziby firmy.

 

- To ważne wydarzenie nie tylko dla Połańca, ale dla województwa świętokrzyskiego dlatego, że otwieramy nowy rozdział, który wytężony był bardzo ciężką pracą, aby otworzyć tereny inwestycyjne. Dzisiaj Połaniec jest zwieńczeniem tych wysiłków. To dzisiejsze symboliczne wbicie łopaty przede wszystkim pozwala spełniać marzenia tym, którzy nie potrafili ich zrealizować z powodu braku pracy. Dzisiaj nasze działania, nasza pragmatyka cały czas obliguje nas do wytężonej pracy, aby tworzyć miejsca pracy dla osób, które są zagrożone wykluczeniem, które nie potrafią godnie funkcjonować ze względu na brak pracy - mówił Piotr Żołądek Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Planowany zakład będzie zajmował się produkcją mieszanek suchych i mokrych przeznaczonych dla budownictwa. W ramach przedsięwzięcia inwestor zobowiązał się do wybudowania budynku socjalno – biurowego wraz z laboratorium, budynku hali produkcyjno – magazynowej oraz silosów na półprodukty suche. Znajdą się tam dwie nowoczesne linie produkcyjne. Zakład zatrudniał będzie łącznie 150 osób, w tym część na kontraktach transportowych. Wykonawcą zadania jest firma Skanska.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia