Już wiemy, kto będzie budował i kiedy ruszą prace przy spektakularnej kieleckiej inwestycji Plaza Tower – najwyższych w regionie świętokrzyskim wieżowców. Jak poinformował inwestor Ryszard Grzyb, właściciel i prezes firmy budowlanej Ryszard Grzyb Nieruchomości, wyłoniono generalnego wykonawcę. Prace ruszą na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku.

- Jest nim kielecka firma URB Plus Sylwester Kołodziej, która wcześniej znakomicie sprawdziła się jako podwykonawca w naszych realizacjach przy ulicach Bohaterów Warszawy i Chęcińskiej. Tym razem jako generalny wykonawca postawi 55-metrowy kolos przy zbiegu ulic Zagnańskiej i Jesionowej, naprzeciw biurowca Kolportera w stanie surowym – mówi Ryszard Grzyb.

Wieżowiec będzie miał 55 metrów wysokości i 16 pięter, na których znajdzie się 138 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni.

W podziemiu będzie miejsce dla 201 aut. Projektantem obiektu jest Pracownia Architektoniczna Detan z Kielc. Ceny mieszkań, z których połowę już zarezerwowano wynoszą w zależności od kondygnacji od 5 do 7,4 tysiąca złotych za metr kwadratowy.

To pierwszy z kilku planowanych przy Dolinie Silnicy wieżowców. Jego budowa będzie trwała nieco ponad rok – informuje deweloper.

Zobacz galerię


POLECAMY RÓWNIEŻ:Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?