MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rusza współpraca Kieleckiego Parku Technologicznego z włoską uczelnią

marzena
KPT już jest jednym z partnerów międzynarodowego projektu CentraLab i teraz grono  współpracowników zostanie poszerzone.
KPT już jest jednym z partnerów międzynarodowego projektu CentraLab i teraz grono współpracowników zostanie poszerzone. Dawid Łukasik
Kieleckie Park Technologiczny będzie współpracował ze Szkołą Designu w Padwie i Parkiem Naukowo Technologicznym z tego miasta . W czwartek i piątek zostaną podpisane dokumenty o współpracy.

 

Przedstawiciele Kieleckiego Parku Technologicznego dziś wyjechali  do Padwy. - Program wizyty jest bardzo interesujący i obiecujący. W czwartek spotkamy się z dyrektorem  Parku Naukowo Technologicznego w Padwie. Zwiedzimy instytucję i podpiszemy list intencyjny dotyczący współpracy . Mam nadzieję, że będzie ona wyjątkowo owocna. Chcielibyśmy razem przygotowywać projekty wdrożeniowo-rozwojowe oraz  występować o dofinansowanie z Unii Europejskiej – informuje dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz .

Wspólne projekty  mają dotyczyć  kilku dziedzin m.in. wzornictwa oraz biotechnologii. KPT już jest jednym z partnerów międzynarodowego projektu CentraLab i teraz grono  współpracowników zostanie poszerzone.

Podpisanie listu intencyjnego ze Szkołą Designu w Padwie jest realizacją zapowiedzi sprzed kilku miesięcy, kiedy  w KPT gościli przedstawiciele tej instytucji.

- Razem chcemy przygotować program dla nauczycieli wzornictwa. Będzie to dokument z którego skorzystają uczelnie z całej Polski. Oczywiście mamy nadzieję, że przedstawiciele, tej znanej na całym świecie szkoły,  wezmą udział w warsztatach, które zorganizujemy dla studentów. To jeden z najważniejszych elementów projektu „Design nowy wymiar komercjalizacji wiedzy” – podkreśla dyrektor KPT.

 

Projekt CentraLab jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu dla Europy Środkowej.

Co to za szkoła?

Międzynarodowa Szkoła Designu w Padwie powstała w 1991 roku. Misją uczelni jest  kształcenie i wspieranie w profesjonalnym rozwoju przyszłych designerów oraz promocja kultury i wiedzy na temat wzornictwa wśród przedsiębiorstw. Do najważniejszych zadań uczelni należy także  prowadzenie usług w zakresie doradztwa, konsultingu tj. wdrażania innowacyjnych produktów w przedsiębiorstwach.

Szkoła Designu współpracowała dotychczas ze 130 firmami, zarówno małymi i średnimi, ale także potentatami na rynku. Chodzi m.in. o: ALFA ROMEO, APRILIA, ARNEG, BENETTON, CHICCO- ARTSANA, DèLONGHI, DIESEL, ELECTROLUX, FERRERO, FIAT, FISCHER, HAUSBRANDT, INVICTA- DIADORA, LA PALMA, LAGOSTINA, LEITNER, MAGIS, BLU OFFICE for NICE, NORDICA, POLTRONA FRAU, SAFILO, SALVAGNINI, VALIGERIA RONCATO

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia