Rusza współpraca Kieleckiego Parku Technologicznego z włoską uczelnią

marzena
KPT już jest jednym z partnerów międzynarodowego projektu CentraLab i teraz grono  współpracowników zostanie poszerzone.
KPT już jest jednym z partnerów międzynarodowego projektu CentraLab i teraz grono współpracowników zostanie poszerzone. Dawid Łukasik
Kieleckie Park Technologiczny będzie współpracował ze Szkołą Designu w Padwie i Parkiem Naukowo Technologicznym z tego miasta . W czwartek i piątek zostaną podpisane dokumenty o współpracy.

 

Przedstawiciele Kieleckiego Parku Technologicznego dziś wyjechali  do Padwy. - Program wizyty jest bardzo interesujący i obiecujący. W czwartek spotkamy się z dyrektorem  Parku Naukowo Technologicznego w Padwie. Zwiedzimy instytucję i podpiszemy list intencyjny dotyczący współpracy . Mam nadzieję, że będzie ona wyjątkowo owocna. Chcielibyśmy razem przygotowywać projekty wdrożeniowo-rozwojowe oraz  występować o dofinansowanie z Unii Europejskiej – informuje dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz .

Wspólne projekty  mają dotyczyć  kilku dziedzin m.in. wzornictwa oraz biotechnologii. KPT już jest jednym z partnerów międzynarodowego projektu CentraLab i teraz grono  współpracowników zostanie poszerzone.

Podpisanie listu intencyjnego ze Szkołą Designu w Padwie jest realizacją zapowiedzi sprzed kilku miesięcy, kiedy  w KPT gościli przedstawiciele tej instytucji.

- Razem chcemy przygotować program dla nauczycieli wzornictwa. Będzie to dokument z którego skorzystają uczelnie z całej Polski. Oczywiście mamy nadzieję, że przedstawiciele, tej znanej na całym świecie szkoły,  wezmą udział w warsztatach, które zorganizujemy dla studentów. To jeden z najważniejszych elementów projektu „Design nowy wymiar komercjalizacji wiedzy” – podkreśla dyrektor KPT.

 

Projekt CentraLab jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu dla Europy Środkowej.

Co to za szkoła?

Międzynarodowa Szkoła Designu w Padwie powstała w 1991 roku. Misją uczelni jest  kształcenie i wspieranie w profesjonalnym rozwoju przyszłych designerów oraz promocja kultury i wiedzy na temat wzornictwa wśród przedsiębiorstw. Do najważniejszych zadań uczelni należy także  prowadzenie usług w zakresie doradztwa, konsultingu tj. wdrażania innowacyjnych produktów w przedsiębiorstwach.

Szkoła Designu współpracowała dotychczas ze 130 firmami, zarówno małymi i średnimi, ale także potentatami na rynku. Chodzi m.in. o: ALFA ROMEO, APRILIA, ARNEG, BENETTON, CHICCO- ARTSANA, DèLONGHI, DIESEL, ELECTROLUX, FERRERO, FIAT, FISCHER, HAUSBRANDT, INVICTA- DIADORA, LA PALMA, LAGOSTINA, LEITNER, MAGIS, BLU OFFICE for NICE, NORDICA, POLTRONA FRAU, SAFILO, SALVAGNINI, VALIGERIA RONCATO

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie