Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ruszają targi rehabilitacji i pielęgnacji chorych. W Targach Kielce można zrobić bezpłatnie badania diagnostyczne

Marzena SMORĘDA [email protected]
Podczas targów będzie można porozmawiać z fizjoterapeutami oraz rehabilitantami, a także wziąć udział w sesjach naukowych, warsztatach.
Podczas targów będzie można porozmawiać z fizjoterapeutami oraz rehabilitantami, a także wziąć udział w sesjach naukowych, warsztatach.
Dzisiaj, 12 kwietnia, rozpoczynają się w Kielcach Targi Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych REHMED-PLUS. Potrwają do soboty, 14 kwietnia. W tym roku na targach będzie wyjątkowo dużo nowości i pokazy działania nowoczesnego sprzętu medycznego, a także bezpłatne komputerowe badania postawy dla wszystkich.

 

Podczas targów będzie można porozmawiać z fizjoterapeutami oraz rehabilitantami, a także wziąć udział w sesjach naukowych, warsztatach, a także zawodach sportowych z udziałem osób niepełnosprawnych. Po raz szósty odbędzie się bieg integracyjny, organizowany przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START, w którym corocznie udział bierze ponad 150 sportowców.

 

Każdy zwiedzający będzie miał możliwość skorzystania z nieodpłatnych komputerowych badań wad postawy ciała oraz nieodpłatnych komputerowych badań stóp.

Badania zostaną przeprowadzone przez firmę KOORDYNACJA z Kowali koło Radomia. Komputerowe badanie, metodą fotogrametryczną, to badanie nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne, w którym nie ma konieczności prześwietlania pacjenta promieniami Rentgena.

 

Polega ono na wykonaniu specjalną kamerą komputerowego „zdjęcia" sylwetki pacjenta. Nieprawidłowości postawy wykrywane są z dokładnością do 2-3 mm. Wynik badania jest dla lekarza pomocą w kwalifikowaniu dzieci na gimnastykę korekcyjną, a dorosłych na rehabilitację. Każda przebadana osoba otrzyma wydruk, uwidaczniający jego postawę ciała oraz wynik badania stóp. Dokładnie wyliczone będą wszystkie zaburzenia symetrii. Uzyskane wyniki zostaną odpowiednio skomentowane i zasugerowane będzie dalsze postępowanie.

 

Ważne informacje

Wstęp na targi jest wolny. Targi odbywają się w godzinach: 12 kwietnia: 10.00-17.00, 13 kwietnia: 10.00-17.00, 14 kwietnia: 10.00-16.00.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia