Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszył lokalny portal dla bezrobotnych

Adam Ligiecki
Marta Sakwa (z lewej) jest buskim koordynatorem projektu "Bliżej rynku pracy”. Fot. A. Ligiecki
Marta Sakwa (z lewej) jest buskim koordynatorem projektu "Bliżej rynku pracy”. Fot. A. Ligiecki
Projekt o nazwie "Bliżej rynku pracy” współfinansowany jest z pieniędzy unijnych, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W Busku portal rynku pracy działa od trzech miesięcy. Realizatorem projektu jest Agencja Zatrudnienia Sidrom.

WIĘKSZY DOSTĘP

Projekt "Bliżej rynku pracy” zakłada zwiększenie dostępu dla osób bezrobotnych do internetowego rynku ofert pracy i szkoleń. - Ma on na celu stworzenie przejrzystego systemu informacyjnego pomagającego zarówno pracownikom, jak i pracodawcom.

Funkcjonujący w ramach projektu bezpłatny portal lokalnych ogłoszeń rozwija się też jako narzędzie pomocnicze podczas rekrutacji. Natomiast osoby bezrobotne czy poszukujące pracy, zgłaszające się do naszego biura, mogą uzyskać kompleksową pomoc w zakresie pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego - mówi koordynator buskiego projektu Marta Sakwa.

Buskie biuro Sidrom mieści się przy ulicy Bohaterów Warszawy 7. Obejmuje swoim zasięgiem region Ponidzia: powiaty buski, pińczowski, kazimierski, a także staszowski i kielecki. Pracują w nim też Joanna Kryczka, doradca zawodowy - pośrednik pacy, oraz Arleta Kozieł, specjalista administracyjno-księgowy.

SKUTECZNY KONTAKT

Niedawno odbyła się w Busku pierwsza z cyklu konferencji w ramach nowego projektu. Miała charakter informacyjno-promocyjny. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy powiatowych urzędów pracy, przedstawiciele samorządów z obszarów objętych działaniami projektu, lokalni pracodawcy, mieszkańcy. Zaprezentowano też po raz pierwszy stronę internetową - portal lokalny rynku pracy.

- Tak jak podczas demonstracji, tak i obecnie cieszy się on dużym zainteresowaniem. Systematycznie rośnie liczba rejestracji ze strony osób poszukujących pracy, zamieszczających swoje aplikacje. Widać też zainteresowanie pracodawców i instytucji szkoleniowych, umieszczających swoje oferty - zaznacza Marta Sakwa. - Jesteśmy przekonani, że wraz z upływem czasu nasz portal staje się miejscem skutecznego kontaktu przedstawicieli tych grup.

CZAS NA PIŃCZÓW

Buski projekt "Bliżej rynku pracy” funkcjonuje już trzy miesiące. W najbliższym czasie ma odbyć się druga taka konferencja na Ponidziu. O problemach na rynku pracy będziemy rozmawiać tym razem w Pińczowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia