Sieć #hello5G już jest – jak z niej korzystać?

Materiał informacyjny Orange
Orange Polska wystartowało ze swoją siecią 5G. Usługi są dostępne dla obecnych oraz nowych klientów operatora posiadających wybrane plany taryfowe. Aby korzystać z tej sieci, potrzebny jest również telefon współpracujący z tą technologią. #hello5G od Orange dostępna jest dziś dla blisko 6 mln użytkowników. W naszym województwie w zasięgu tej sieci jest już 65 tys. osób.

#hello5G dostępne jest m.in. w Kielcach. Dokładny zasięg sieci można sprawdzić za pomocą mapy zasięgu.

Usługa jest dostępna automatycznie i bez dodatkowych opłat dla klientów indywidualnych, którzy posiadają nowy Plan Mobilny 75 lub Abonament komórkowy w Orange Love Extra lub Premium, zakupiony 12 marca 2020 r. lub później, oraz klientów biznesowych, korzystających z Planów Firmowych L lub XL, zakupionych 24 lutego 2020 r lub później. Użytkownicy planu Firma mogą korzystać z usługi „5G dla Firm” za 9,90 zł bez VAT miesięcznie.

Uruchamiamy #hello5G w paśmie 2100 MHz, którym już dysponujemy, aby dać klientom możliwość pierwszych doświadczeń z 5G już teraz, pomimo opóźnienia aukcji pasma 3,5 GHz. To początkowy etap budowy kompleksowej sieci 5G. W miarę jej rozwoju, po przydzieleniu kolejnych częstotliwości, możliwości naszej sieci będą coraz bardziej imponujące, aż do samodzielnej 5G, pozwalającej na zastosowania, do których dziś nie mamy dostępu. Wierzymy, że technologia 5G pomoże nam jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb naszych klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych – tłumaczy Jean-François Fallacher.

Klienci indywidualni, którzy korzystają z Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra i Premium zakupionego przed 12 marca 2020 r., mogą włączyć „Możliwość korzystania z 5G” samodzielnie, po zalogowaniu do konta Mój Orange na stronie operatora (w zakładce Pakiety i usługi – Kategoria: Internet/usługi dodatkowe) lub poprzez infolinię. Wraz z uruchomieniem #hello5G, otrzymają oni dodatkowy pakiet 40 GB danych do wykorzystania każdego miesiąca.

W przypadku klientów Orange Love Extra i Premium zwiększenie pakietu danych wiąże się z koniecznością podpisania aneksu do obecnej umowy – nie zmienia to dotychczasowej miesięcznej kwoty zobowiązania.

Aby korzystać z #hello5G, trzeba znajdować się w zasięgu tej sieci, posiadać telefon współdziałający z tą technologią wraz z aktualnym oprogramowaniem oraz odpowiednią kartę SIM (4G LTE – USIM lub eSIM). W ofercie Orange można znaleźć siedem modeli smartfonów, które wspierają #hello5G. Są to:

  • smartfony z rodziny Xiaomi: Mi 10, Mi 10 Lite oraz Mi 10 Pro,
  • Motorola Edge,
  • LG Velvet,
  • Huawei P40 oraz Huawei P40 Pro.

Oferta urządzeń obsługujących #hello5G będzie systematycznie poszerzana, kolejne smartfony z tą funkcjonalnością pojawią się jeszcze w lipcu. Aby współpracować z #hello5G, smartfon powinien być zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania.

Sieć działa w paśmie 2100 MHz, a więc nietypowym dla 5G, choć wykorzystywanym m.in. w Szwajcarii. Operator deklaruje, że to pierwszy krok, pierwsza warstwa, na której będzie dalej budować 5G w Polsce. W przyszłości, po połączeniu z kolejnymi pasmami, ta częstotliwość pomoże zapewniać zasięg sieci nowej generacji m.in. wewnątrz budynków.

Materiał oryginalny: Sieć #hello5G już jest – jak z niej korzystać? - Echo Dnia Świętokrzyskie

Dodaj ogłoszenie