Skąd najwięcej milionerów? Politechnika Świętokrzyska trzecia w Polsce!

dota
archiwum
Udostępnij:
Chcesz być bogaty? Studiuj w Politechnice Świętokrzyskiej! Takie wnioski wypływają z najnowszego rankingu szkół wyższych w Polsce, mierzonego majątkiem najbogatszych Polaków. Kielecka uczelnia znalazła się na trzecim miejscu w Polsce!

Ranking składa się z dwóch części. Pierwsza pokazuje, która uczelnia statystycznie ma największe szanse, aby wychować przyszłego miliardera. Sprawdzano więc, które z polskich uczelni mogą pochwalić się największą liczbą absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro. W tej kategorii bezkonkurencyjna jest Akademia Górniczo-Hutnicza imienia Stanisława Staszica w Krakowie.

Natomiast druga część zestawienia została przygotowana w oparciu o wartość zgromadzonego majątku najbogatszych absolwentów danych uczelni. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, drugie Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, a trzecie Politechnika Świętokrzyska. Warto zaznaczyć, że jednym z absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej jest Michał Sołowow, najbogatszy mieszkaniec regionu. Biznesmen znalazł się też na trzecim miejscu listy najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”, opublikowanej przed kilkoma dniami. Politechnikę ukończyli też zajmujący 10 miejsce na liście najbogatszych mieszkańców regionu - właściciele firmy Dorbud – Dorota i Tomasz Tworek. Na liście 100 najbogatszych w Świętokrzyskiem tworzonej przez „Echo Dnia” jest około 40 absolwentów Politechniki, między innymi Grzegorz Mazur i Ryszard Koziński, właściciele firmy Unimax, Jacek Brzozowski z Apolloplast, czy Grzegorz Głasek z SPS Cobstruction.

Autorem rankingu szkół wyższych w Polsce, mierzonego majątkiem najbogatszych Polaków jest Kuwik Ciesielski Family Office.
- Ranking został stworzony w oparciu o wszelkie dostępne informacje publiczne takie jak: sprawozdania finansowe, kapitalizacje spółek publicznych oraz informacje ogólnodostępne na temat zmian właścicielskich. Dane o wykształceniu absolwentów – multimilionerów były wyszukiwane zarówno w sposób standardowy – na podstawie ogólnodostępnych informacji, jak i niestandardowy – nieco bardziej skomplikowany i kuluarowy, gdyż wiele majętnych osób ceniąc swą prywatność nie udostępnia żadnych informacji na ten temat. Chcemy podkreślić, iż szanujemy prawo do prywatności tychże osób, dlatego celowo nie będziemy ujawniać informacji, które mogłyby zostać w jakikolwiek sposób z nimi powiązane – wyjaśnia Karol Ciesielski, z Kuwik Ciesielski Family Office.

ZOBACZ TAKŻE: Złodzieje wysadzili bankomat w Kielcach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Materiał oryginalny: Skąd najwięcej milionerów? Politechnika Świętokrzyska trzecia w Polsce! - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie