W piątek 15 lutego o godz. 17:00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbędzie się otwarta debata o przyszłości polskiej elektroenergetyki z udziałem znawców problematyki. Na spotkanie zapraszają Ireneusz Sitarski i Samorządowe Stowarzyszenie „Nasz Region Kozienicki”.

Trudno byłoby znaleźć towar bardziej powszechny w użyciu niż energia elektryczna, a jeszcze trudniej wyobrazić sobie istotne ograniczenia jego ogólnej dostępności. Przekonanie, że wystarczy włącznik, by oświetlić mieszkanie, uruchomić sprzęt gospodarstwa domowego, czy korzystać z klimatyzacji, jest elementem codziennego komfortu i pozwala nam nie zajmować się tym zagadnieniem na co dzień. Ten względny spokój został zakłócony pojawiającymi się w drugiej połowie ubiegłego roku informacjami o znaczących wzrostach cen energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii i planowanych w tym roku podwyżkach cen.

W piątek 15 lutego o godz. 17:00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbędzie się debata poświęcona problemom i wyzwaniach polskiej elektroenergetyki.

Wybór miejsca spotkania nie jest oczywiście przypadkowy, bo w regionie kozienickim pracuje największa w Polsce elektrownia opalana węglem kamiennym. Sposób, w jaki mieszkańcy regionu patrzą na blaski i cienie takiego sąsiedztwa, będzie istotnym uzupełnieniem dyskusji. Jednak region to także lokalna społeczność, władze samorządowe i usługi publiczne, których oczekują mieszkańcy. To być może także możliwości i pomysły jak zmniejszyć zależność kosztów tych usług od rosnących cen energii elektrycznej.

Innymi słowy uczestnicy debaty poszukają odpowiedzi na pytanie: „Skąd weźmiemy prąd i skąd weźmiemy na prąd?”.


Effect i Boyfriend zagrali w Explosion! Zobacz zdjęcia!Alan z Warsaw Shore na imprezie w Explosion. Zobacz zdjęcia!POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Flesz - Uwaga kierowcy! Są nowe znaki drogowe