Skrót meczu Stal Mielec - Pogoń Szczecin 0:0. Bez goli, bo bramkę zamurował Mateusz Kochalski

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Miały być fajerwerki, a nie padła ani jedna bramka. Stal Mielec zremisowała z Pogonią Szczecin w meczu przedostatniej kolejki PKO Ekstraklasy. Najlepiej wypadł bramkarz gospodarzy, Mateusz Kochalski, broniąc cztery niebezpieczne strzały po przerwie. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji z tego spotkania.

Mecz Stal - Pogoń: skrót, najciekawsze akcje

Początkowe minuty meczu nie zapowiadały emocjonującego widowiska. Zarówno Stal Mielec, jak i Pogoń Szczecin miały trudności z precyzyjnymi strzałami, co skutkowało brakiem goli. Kamil Grosicki z Pogoni oraz Piotr Wlazło ze Stali próbowali swoich sił, lecz ich strzały lądowały daleko nad bramką. Mimo to Pogoń wydawała się mieć lekką przewagę na boisku.

Jednak to Stal Mielec stworzyła kilka groźniejszych sytuacji pod bramką rywala, wykorzystując szybkie kontrataki. W jednej z takich akcji Benedikt Zech z Pogoni w ostatniej chwili zablokował strzał Ilji Szkurina, a Igor Strzałek był bliski przejęcia piłki, gdyby nie szybka reakcja obrońcy gości, Kacpra Smolińskiego.

Kamil Kiereś zostanie w Stali Mielec? Klub miał plan B

Największą szansę na otwarcie wyniku miała Pogoń pod koniec pierwszej połowy. Alexander Gorgon zdecydował się na strzał z przewrotki, ale piłka trafiła w Berta Esselinka, co uniemożliwiło zmianę wyniku na tablicy.

Stal - Pogoń: Bohaterska postawa Kochalskiego

Druga połowa przyniosła więcej emocji, głównie dzięki interwencjom Mateusza Kochalskiego, bramkarza Stal Mielec. Szczecinianie mieli kilka okazji, by objąć prowadzenie, szczególnie w 54. minucie, kiedy to Kochalski obronił strzał Adriana Przyborka, a następnie zdołał również zatrzymać dobitkę Linusa Wahlqvista.

Kolejne minuty to ciągła walka o przejęcie inicjatywy, jednak to Pogoń wydawała się być bliższa zdobycia bramki. W 79. minucie na scenę ponownie wkroczył Kochalski, który fenomenalnie obronił strzał Zecha z bliskiej odległości, ratując swój zespół przed stratą gola.

Pogoń Szczecin skończy sezon bez niczego. Remis ze Stalą Mielec

Ostatecznie, mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co może cieszyć głównie drużynę Stal Mielec, która w drugiej połowie nie stworzyła sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Pogoń Szczecin, mimo większej ilości sytuacji bramkowych, nie zdołała przełamać obrony przeciwnika.

Spotkanie to, choć nie obfitowało w gole, dostarczyło kibicom kilka emocjonujących momentów, głównie za sprawą interwencji bramkarzy. Obie drużyny muszą teraz analizować ten mecz, aby w przyszłych spotkaniach skuteczniej wykorzystywać swoje szanse. Grzegorz Wojtowicz, PAP

Josue sam postanowił ogłosić swoje odejście z Legii Warszawa. Nie tylko lider drużyny opuści Łazienkowską po sezonie. Oto spodziewana lista piłkarzy. Niektórzy sami podejmą decyzję o rozstaniu.

Kto odejdzie z Legii Warszawa? Nie tylko Josue. Możliwa list...