MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2011. Dorbud SA wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Bocianek

Redakcja
Skrzydła 2011. Dorbud SA wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową BocianekSkrzydła 2011 za nowatorskie rozwiązania współpracy.
Skrzydła 2011. Dorbud SA wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową BocianekSkrzydła 2011 za nowatorskie rozwiązania współpracy. archiwum
Nasi laureaci to Spółdzielnia Mieszkaniowa BOCIANEK, posiadająca doświadczenie w zarządzaniu zasobami mieszkaniowymi, a także znakomite rozeznanie w oczekiwaniach przyszłych lokatorów oraz DORBUD S.A. – profesjonalny w przygotowaniu inwestycji od strony projektowej oraz z wieloletnim, mierzonym w setkach tysięcy metrów kwadratowych zbudowanej powierzchni, doświadczeniem we wznoszeniu nowych budynków mieszkalnych.

Tandem ten to najlepsza wizytówka województwa świętokrzyskiego, którą potwierdza nie tylko kilkudziesięcioletnie doświadczenie DORBUDU na rynku budowlanym w regionie i kraju, ale także współpraca ze Spółdzielnią Mieszkaniową BOCIANEK, która wychodzi poza standardowe ramy i wskazuje nowy kierunek w budownictwie mieszkaniowym.

DORBUD jest firmą, która od wielu już lat z sukcesem funkcjonuje na rynku inwestycyjnym. Utrzymuje stale wysoki poziom usług, jak również czynnie uczestniczy w życiu miasta i regionu. Firma wygrała przetargi i realizuje kluczowe dla rozwoju gospodarczego regionu projekty budowy Kieleckiego Parku Technologicznego, w skład którego wejdą: Centrum Technolo-giczne oraz Inkubator Technologiczny. Będą to miejsca, gdzie dzięki preferencyjnym warunkom działalności może dojść do prawdziwej erupcji świętokrzyskiej przedsiębiorczości.

Prawdziwym budowlanym hitem i zarazem technologicznym wyzwaniem jest „Energis” - nowoczesny, energoosz-czędny budynek dydaktyczno-laboratoryjny, który powstaje dla Politechniki Świętokrzyskiej. Będzie on oparty głównie na od-nawialnych źródłach energii: bateriach fotowoltaicznych, solarach i pompach ciepła; nawet kanalizacja będzie obsługiwana przez gromadzoną „deszczówkę”. Będzie to pierwszy tego typu budynek w Polsce. DORBUD jest nie tylko wykonawcą ,ale również opracował niezbędną dokumentację techniczną tego obiektu.

DORBUD nie tylko promuje nasz region poprzez markę budowlaną, ale również artystyczno-kulturalną. Szerokim echem odbiły się trzy wystawy „Żelaźni”, „Balansujący” i tegoroczne wydarzenie na skalę światową – konstrukcja architektoniczno-malarska autorstwa światowej sławy profesora Leona Tarasewicza na placu Artystów w Kielcach, które wzbudziły powszechny zachwyt.

Spółdzielnia Mieszkaniowa BOCIANEK od ponad dwudziestu lat administruje wyjątkowym osiedlem o niskiej pięciokondygnacyjnej zabudowie, dającej mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i spokoju. BOCIANEK jednym z najładniejszych i najlepiej położonych osiedli w Kielcach. Kiedyś usytuowany na polach Górnego Szydłówka, dzisiaj prawie w centrum miasta w niezwykle atrakcyjnym sąsiedztwie.
Władze Spółdzielni dbają o bogatą infrastrukturę osiedla, zapewniając mieszkańcom komfort codziennego funkcjonowania. Pełne zieleni osiedle ma klimat i przyciąga kolejne pokolenia Kielczan.

Bardzo śmiałe są plany SM BOCIANEK i DORBUDU w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Kompleks dziewięciu budynków „Nowy Bocianek” powstanie już niebawem na malowniczym wzgórzu, w bezpośrednim sąsiedztwie parku Dygasińskiego. 250 nowych mieszkań, w dobrym standardzie, zróżnicowanym metrażu i przystępnej cenie, w budynkach wyposażonych w windy i garaże, z dużymi, zielonymi tarasami dla mieszkańców parterów. Tę nowatorską współpracę DORBUDU i spółdzielni mieszkaniowej zauważyła i doceniła nasza Kapituła, nagradzając pomysł statuetką.

Tomasz Tworek, prezes zarządu Dorbud SA i Eryk Wilkoński, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek: - Produkt, który Państwu rekomenduję to wspólne przedsięwzięcie dwóch partnerów: Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek oraz DORBUD S.A. Po raz pierwszy w Kielcach w takim zespole została przygotowana inwestycja mieszkaniowa. „Nowy Bocianek” to doskonały projekt uwzględniający nowoczesne rozwiązania technologiczne, ciekawą architekturę i świetną lokalizację.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2011 przyznała statuetkę za nowatorskie rozwiązania współpracy wspólnie ze Spółdzielnia Mieszkaniową Bocianek

„Mieszkanie na Twoją miarę” jest hasłem przewodnim najnowszego przedsięwzięcia mieszkaniowego firmy Dorbud, realizowanego wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Bocianek”. Jest to innowacyjny jak na nasz rynek rodzaj współpracy spółdzielni mieszkaniowej oraz firmy budowlanej. „Nowy Bocianek” będzie osiedlem dziewięciu czteropiętrowych domów wielorodzinnych z windami i garażami, w którym znajdzie się, około 250 nowych mieszkań. Ich powierzchnie będą się wahały od niecałych 37 metrów kwadratowych do ponad 90. Wszystkie mieszkanie posiadać będą duże balkony, a dla mieszkańców najniższej kondygnacji przygotowane zostaną tarasy. Nowoczesną architekturą nawiązuje do już istniejących budynków, zaś detale architektoniczne nadadzą mu indywidualny charakter. Nowe budynki komunikacyjnie i funkcjonalnie będą połączone alejkami i drogą dojazdową z istniejącym osiedlem. Amatorów aktywnego wypoczynku z pewnością ucieszą znajdujące się w pobliżu korty tenisowe czy ścieżka rowerowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia