Skrzydła 2011. Marcoterm

Redakcja
Skrzydła 2011 za nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu hurtowego i detalicznego branży instalacyjnej.
Skrzydła 2011 za nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu hurtowego i detalicznego branży instalacyjnej. archiwum
Udostępnij:
Kolejny laureat naszej nagrody zaczynał swą działalność jeszcze przed okresem transformacji jako jedna z nielicznych wówczas na rynku prywatnych firm instalacyjnych. Obsługiwał klientów indywidualnych i firmy państwowe. Ponadtrzydziestoletnie doświadczenie zaowocowało nowoczesną, kompleksową obsługą klientów, która może służyć dzisiaj za wzór dla innych.

MARCOTERM zajmuje się kompleksowym wykonaniem mniejszych, średnich i dużych inwestycji, typu kotłownie gazowe i olejowe, wewnętrzne instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i gazu, instalacje kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Oprócz tego gwarantuje serwis i monitoring wykonanych inwestycji, a także szkoli fachowców w branży. Sukces rynkowy firmy opiera się na dobrym zarządzaniu i fachowej kadrze pracowników, którzy mają ogromne doświadczenie w wykonawstwie, serwisie, jak również w handlu i doradztwie technicznym. Firma zajmuje się bezpośrednią dystrybucją urządzeń grzewczych renomowanych firm, ich serwisem i prowadzi także usługi w zakresie szkoleń.

Początki firmy sięgają jeszcze ubiegłego stulecia, kiedy to jej właściciel Marek Wójcicki rozpoczął swą w 1978 roku działalność instalacyjną. Dynamiczny rozwój firmy zaczął się w 1996 roku, kiedy to przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność handlową w niewielkim punkcie w centrum Kielc. Od tego czasu przybywało coraz to więcej klientów indywidualnych i coraz więcej firm instalacyjnych. Zmusiło to właściciela do budowy i otwarcia w 1999 roku nowego budynku w centrum Kielc przy ulicy Wspólnej 8a. Znalazły się w nim sala ekspozycyjna i zaplecze szkoleniowe z pierwszą jak na ówczesne czasy kotłownią szkoleniową. Po kilkunastu latach działalności MARCOTERM stał się firmą rodzinną - właścicielem i zarazem prezesem jest Marek Wójcicki, zaś dyrektorem handlowym Andrzej Wójcicki. Od 22 lutego 2006 roku firma prowadzi Salon Firmowy Viessmann.

Ale za kilka lat, mimo różnych zawirowań w polskiej gospodarce i trudności na rynku znów okazało się, że branża trzyma się dobrze, przybywa klientów i miejsca na działalność jest za mało. Prężnie rozwijając się i dostrzegając zmieniające się potrzeby rynku firm instalacyjnych, MARCOTERM musiał powiększyć siedzibę. Budowa nowoczesnego punktu obsługi klienta przy ulicy Górników Staszicowskich w Kielcach trwała od listopada 2009 roku do września 2010 roku. Obecnie firma posiada w ofercie urządzenia i materiały instalacyjne renomowanych firm, takich jak Viessmann, Wilo, Grundfoss, Thermaflex, Jeremias, Enix, Kospel, Epuro, Alter, Oventrop, Atlantic, Danfoss, Giersch, Reflex, Valvex, Riello. Obsługuje firmy instalacyjne zarówno małe, jak i duże.

Wraz z otwarciem nowego budynku postanowiono także wprowadzić zmiany i unowocześnić organizację handlu i obsługę klienta. Nowoczesny budynek handlowo-szkoleniowy z salą szkoleniową wyposażoną w multimedia i specjalna kotłownia, w której odbywają się profesjonalne szkolenia, a także magazyn i wygodny parking, nie tylko znacznie poprawiają jakość obsługi, ale również wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta. Jeśli dodać do tego wykwalifikowany i przeszkolony personel działu handlowo-technicznego, nie można się dziwić, że nasza kapituła nagrodziła takie rozwiązania.

Marek Wójcicki, właściciel: - Naszym głównym celem jest rozwój firmy oraz pracowników, a środkiem do tego ma być kształcenie fachowców, zdobycie najświeższych informacji, które pozwolą nam być konkurencyjnymi. Pragniemy zapewnić naszym klientom najwyższy poziom usług i być dla nich wyczerpującym źródłem wiedzy, szczególnie w zakresie zaawansowanych technologii, które są wykorzystywane w pompach ciepła, kolektorach słonecznych, czy fotowoltaice.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2011 przyznała statuetkę za nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu hurtowego i detalicznego branży instalacyjnej

Na nowoczesną organizację w Przedsiębiorstwie Wielobranżowym MARCOTERM składa się obiekt handlowo-szkoleniowy wraz z magazynem i wygodnym parkingiem, w którym są obszerne powierzchnie ekspozycyjne wraz z punktem obsługi klienta, kotłownia szkoleniowa z kotłami gazowymi, pompą ciepła, stacją uzdatniania, gdzie instalatorzy szkolą się z zdobywają wiedzę techniczną o nowych rozwiązaniach w technice grzewczej oraz uzyskują certyfikaty i uprawnienia, sala do szkoleń teoretycznych z multimediami, w której odbywają się cyklicznie szkolenia teoretyczne z zakresu techniki instalacyjnej, pomieszczenia serwisu, magazyny, a także „dach solarny” do celów ekspozycyjnych i edukacyjno szkoleniowych. Nowoczesne rozwiązania dotyczą także organizacji obsługi zarówno klientów detalicznych, jak i hurtowych. Indywidualne dopasowanie oferty do ich potrzeb z wyszczególnieniem cen znacznie odciąża firmę instalacyjną od przygotowania ofert i zapoznaje z nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu techniki instalacyjnej. Usprawnione jest też wydawanie towaru i faktur, a także obsługa serwisowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie