Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych to uczelnia stosunkowo młoda, działa dopiero 10 lat, ale to właśnie jeden z czynników, który wpływa na jej dynamiczny rozwój. Młodość ma swoje prawa, a więc i uczenia pozbawiona jest kompleksów, doskonale wyczuwa i rozumie potrzeby młodych ludzi, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłość.
Nasz laureat prowadzi kształcenie w systemie trzyletnich studiów I stopnia stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (zaocznych), a także na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunkach ekonomia, pedagogika oraz zdrowie publiczne.
Szkoła dopracowała już do perfekcji system kształcenia na wydziałach Ekonomii i Pedagogiki. Młodzi ludzie na kierunku ekonomia mogą specjalizować się w hotelarstwie i turystyce, gospodarce regionalnej ze specjalnością zarządzania środowiskiem, ekonomiką i organizacją przedsiębiorstw oraz obsługą rynku nieruchomości. Co podkreśla kapituła, nasz laureat na tym kierunku wybrał specjalności, jakie absolwentom dają wykształcenie w bardzo poszukiwanych na lokalnym rynku pracy zawodach. Wszak świętokrzyskie stawia na rozwój turystyki, nie tylko rekreacyjnej, ale też biznesowej, związanej z rozwojem branży targowej. Równie atrakcyjnie wygląda specjalność związana z obsługą rynku nieruchomości.
Warto także podkreślić edukacyjną rolę naszego laureata w zakresie przygotowania zawodowego specjalistów od ekobiznesu. Ochrona środowiska to kolejny gospodarczy priorytet naszego regionu, który ma się stać w przyszłości jego ekonomicznym atutem. Ale młodzi, którzy decydują się na studia właśnie tutaj, mogą także realizować swoje zawodowe ambicje w zakresie pracy pedagogicznej. Pozwalają im na to specjalności, jakie tworzą podstawy dla młodych ludzi do przyszłej pracy z dziećmi i młodzieżą. Są to: logopedia, diagnoza i terapia pedagogiczna, resocjalizacja, praca socjalna oraz edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z językiem angielskim.
Nowością w ofercie kształcenia, a także odpowiedzią na rosnące w naszym województwie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę z tej branży, jest kierunek zdrowie publiczne. Na specjalnościach spa & wellness, odnowa biologiczna i kosmetologia oraz ochrona zdrowia pracujących studenci nabywają umiejętności niezbędne w tym prężnie rozwijającym się sektorze usług.
Choć nasz laureat to wciąż uczelnia bardzo młoda, prężnie się rozwija, natychmiast reaguje na zmieniający się rynek pracy i dostosowuje swoją ofertę kształcenia do potrzeb i wymagań regionu świętokrzyskiego. Otwiera kierunki nowoczesne, takie, dzięki którym młodzi ludzie mają możliwość nabywania niezbędnych umiejętności do funkcjonowania na rynku pracy.
Jan Telus, rektor: - W stosunkach ze studentami jesteśmy przede wszystkim partnerami. W naszej uczelni tworzymy wspólnotę nauczycieli, studentów i pozostałych pracowników, tak aby wspólnie wypracowywać najlepsze standardy kształcenia i oferować takie kierunki oraz specjalności, które po ich ukończeniu zagwarantują szybki udany start w zawodowym życiu młodego człowieka.
Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2011 przyznała statuetkę za aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych na rozwój nowych kierunków kształcenia związanych z potrzebami regionu świętokrzyskiego.
Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach jest szczególnie aktywna w pozyskiwaniu środków unijnych na rozwój nowych kierunków kształcenia związanych z potrzebami regionu świętokrzyskiego. W roku akademickim 2010/2011 uczelnia wygrała dwa konkursy ogłoszone przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także uzyskała pozwolenie na uruchomienie atrakcyjnych kierunków studiów i gospodarki przestrzennej oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z językiem angielskim i informatyką. Na utworzenie tych kierunków studiów otrzymała około sześć milionów złotych. Oznacza to, że 200 studentów szczególnie ze środowisk wiejskich może bezpłatnie ukończyć studia na tych kierunkach. Ponadto uczelnia corocznie otrzymuje około 100 tysięcy euro w ramach programu Erasmus na wspieranie międzynarodowej aktywności studentów i wykładowców. W ramach tych środków okoł 30 studentów wyjeżdża na semestralne studia zagraniczne a około 80 studentów otrzymuje dofinansowanie do zagranicznych praktyk zawodowych. Także około 15 wykładowców wyjeżdża corocznie na staże naukowe i dydaktyczne do partnerskich uczelni zagranicznych.
Strefa Biznesu: Te firmy będą zatrudniały w najbliższym czasie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?