Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2011. Zespół Wirtualne Świętokrzyskie

Redakcja
Skrzydła 2011. Zespół Wirtualne ŚwiętokrzyskieSkrzydła 2011 za "Świętokrzyskie Wirtualnie".
Skrzydła 2011. Zespół Wirtualne ŚwiętokrzyskieSkrzydła 2011 za "Świętokrzyskie Wirtualnie". archiwum
„Świętokrzyskie Wirtualnie” zostało stworzone dla Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Zawiera ponad 140 panoram prezentujących pełny sferyczny obraz wybranych atrakcji turystycznych, podzielonych na działy tematyczne. Wśród obrazów znajdują się między innymi panoramy Świętego Krzyża, Kielc, Sandomierza, Świętokrzyskiego Parku Narodowego, a także Ponidzia. Oglądający zdjęcia mogą także odbyć wędrówki po szlakach: archeo-geologicznym, literackim, zabytków techniki oraz zamków i warowni.

Odwiedzający stronę internetową ROT-u mogą odtworzyć obraz w swoim komputerze jako wirtualną przestrzeń. Odbiorca ma wrażenie, że znajduje się wewnątrz niej i za pomocą kursora wskazuje miejsce, które chce w danej chwili obejrzeć. Jest to fotografia przedstawiająca pełen zakres widzenia 360 × 180 stopni. Powoduje to odczucie oglądania danego miejsca w wirtualnej przestrzeni. Stąd nazwa „Świętokrzyskie Wirtualnie”.[/b]

Perfekcyjna realizacja produktu reklamującego walory regionu to wynik współpracy profesjonalistów w dziedzinie fotografii, fotoedycji i programowania. Za sukces „Świętokrzyskiego Wirtualnie” odpowiedzialni są trzej fachowcy. Zdjęcia sferyczne według opracowanego przez zespół scenariusza wykonał Krzysztof Pęczalski – fotograf od zawsze związany z regionem świętokrzyskim. Charakter panoram wirtualnych wymagał wykonania sekwencji fotografii cyfrowych za pomocą specjalistycznej głowicy panoramicznej umieszczonej na statywie. Było to szczególnie skomplikowane podczas wykonywania panoram w jaskini „Chelosiowa Jama” oraz fotografowania wieczornego widoku z trzydziestu metrów na kielecki Amfiteatr Kadzielnia. Kolejnym etapem było opracowanie fotografii. Szeroko pojętą fotoedycją zajął się Artur Okła. Kluczowym momentem jego zadania było połączenie zdjęć w sferyczny obraz o wysokiej rozdzielczości. Niezbędne również było zastosowanie techniki High Dynamic Range, która pozwoliła na oddanie szczegółów zarówno w najciemniejszych, jak i najjaśniejszych tonach. Prawdziwą jednak magią można określić kreatywność Sebastiana Murzynowskiego. Zastosowanie przez niego podczas pracy nad oprogramowaniem projektu autorskich rozwiązań uczyniło produkt wyjątkowym w swoim ostatecznym kształcie.

Sebastian Murzynowski, Krzysztof Pęczalski, Artur Okła: - Oryginalność naszej realizacji jest w pełni kompatybilna z wyjątkowością ziemi świętokrzyskiej. Sami sprawdźcie co jest bardziej wyjątkowe, nasza realizacja, czy Nasz Region? Zapraszamy na www.swietokrzyskie.travel/spacery.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2011 przyznała statuetkę za Świętokrzyskie Wirtualnie

Projekt „Świętokrzyskie Wirtualnie” to ewenement na skalę europejską. Jego celem jest reklamowanie walorów turystycznych naszego regionu. To oparta na fotografiach sferycznych wirtualna prezentacja województwa świętokrzyskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia