Nasza Loteria

Skrzydła 2012. Diagnostyka Techniczna-Badania z Kielc

Redakcja
Skrzydła 2012 dla firmy Diagnostyka Techniczna-Badania za usługi badawczo-kontrolne półfabrykatów oraz wyrobów metalowych wykonanych głównie ze stali i staliw.
Skrzydła 2012 dla firmy Diagnostyka Techniczna-Badania za usługi badawczo-kontrolne półfabrykatów oraz wyrobów metalowych wykonanych głównie ze stali i staliw. archiwum
Spółka Diagnostyka Techniczna to bardzo młoda kielecka firma, działąjąca na rynku od lipca 2008 roku. Spółka wiąż się rozwija i zmierza do coraz większego poszerzenia swoich usług. Niewielki zakład ma jednak ogromny potencjał rozwojowy i między za to nasza kapituła nagrodziła ją statuetką Skrzydła 2012.

Spółka oferuje i realizuje usługi oparte na badaniach nieniszczących, szczególnie badania z ultradźwiękowe, radiograficzne z wykorzystaniem lamp rentgenowskich i izotopów, penetracyjne, magnetyczno-proszkowe i wizualne. Dodatkowo podczas badań w elektrowniach i elektrociepłowniach zawodowych, we współpracy z placówkami naukowymi, prowadzi badania metalograficzne z wykorzystaniem replik matrycowych w celu określenia trwałości resztkowej i czasu bezpiecznej eksploatacji.

W bieżącym roku firma opracowała ambitny biznes plan, który zakłada znaczne poszerzenie oferty swoich usług. Dzięki temu już w przyszłym roku spółka świadczyć będzie usługi z zakresu badań własności mechanicznych metali i stopów. Plan rozwoju przewiduje także znaczne rozszerzenie, w stosunku do obecnego poziomu, usług dla energetyki zawodowej, związanych remontami i modernizacją eksploatowanej armatury przemysłowej oraz zabezpieczającej.

Obecnie trwa procedura patentowa i wdrażanie pomysłu, dotyczącego nowoczesnej kontroli działania i poziomu nastaw zaworów bezpieczeństwa. W tym zagadnieniu spółka ściśle współpracuje z Oddziałami Urzędu Dozoru Technicznego.

W związku z bardzo poważnym krajowym problemem, dotyczącym bezpieczeństwa eksploatacyjnego w energetyce (urządzenia pracują 40 i więcej lat), firma realizuje w wielu elektrowniach i elektrociepłowniach prace diagnostyczne, głównie rurociągów i armatury, których efektem jest ocena stanu i czasu dalszej bezpiecznej pracy.
Realizacja planów rozwojowych zmierza w efekcie również do przedstawienia klientom spółki kompleksowej oferty badawczej. Ambicją firmy jest świadczenie dla pracodawców regionu świętokrzyskiego nie tylko usług związanych z pracami kontrolnymi, ale również pomoc w problematyce materiałowej, trwałościowej oraz w określaniu przyczyn negatywnych wyników występujących podczas kontroli zleconych przez nich prac.

Usługi prowadzone są u klientów na terenie naszego kraju, a dotyczą kontroli kolejnych etapów produkcji, na przykład połączeń spawanych, a także gotowych wyrobów. Specjalnością spółki, bardzo ważną w obecnych uwarunkowaniach, związanych z bezpieczeństwem eksploatacyjnym w elektrowniach i elektrociepłowniach krajowych są usługi badawcze urządzeń energetycznych pracujących w warunkach pełzania. Wyniki tych badań prowadzonych wspólnie z placówkami naukowymi, między innymi z Instytutem Metalurgii Żelaza, Instytutem Energetyki, Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Świętokrzyską (deklaracja współpracy), pozwalają na ocenę stanu eksploatowanych materiałów i prognozę czasu dalszej bezpiecznej pracy.

W swoim dorobku z zakresu badań nieniszczących laboratorium badawcze spółki posiada certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego, umożliwiający wykonywanie badań urządzeń jemu podlegających. Drugim bardzo ważnym certyfikatem spółki jest certyfikat ASME, umożliwiający spółce wykonywanie badań według przepisów amerykańskich.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2012 przyznała statuetkę za usługi badawczo-kontrolne półfabrykatów oraz wyrobów metalowych wykonanych głównie ze stali i staliw

Produktem spółki jest, poprzez badania materiałowe, ocena jakości wyrobów metalowych produkowanych przez klientów firmy. W przypadku energetyki zawodowej, produktem firmy jest poprzez badanie prognoza dalszej bezpiecznej pracy urządzeń energetycznych. Oferowane i realizowane również w elektrowniach i elektrociepłowniach prace diagnostyczno-remontowe armatury przemysłowej i zabezpieczającej pozwalają na ich rewitalizację i dalszą bezpieczna eksploatację. Nowatorski wdrożony sposób kontroli działania i pracy zaworów bezpieczeństwa, trwa procedura patentowa, zwiększa bezpieczeństwo urządzeń i personelu, a także obniża koszty tej kontroli. Spółka posiada nieniszczące techniczne możliwości oceny warstwy tlenków żelaza wewnątrz elementów konstrukcyjnych w blokach energetycznych, które świadczą o prawidłowych parametrach procesów wytwarzania pary. Stwierdzone w wyniku tych badań negatywne wyniki pozwalają na zmianę procedur eksploatacyjnych.

Roman Zaborek, prezes zarządu: - Największym atutem firmy są niematerialne wartości, na które składa się wiedza i wieloletnie doświadczenie pracowników. Atutem naszej firmy jest profesjonalizm, solidność, elastyczność, rzetelność, dyspozycyjność, na które pracuje cały personel badawczo-remontowy. Te cechy są niezbędne w ofercie rynkowej naszej spółki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia