Nasza Loteria

Skrzydła 2012. Kopalnia Wapienia Morawica z Morawicy

Redakcja
Skrzydła 2012. Kopalnia Wapienia Morawica z MorawicySkrzydła 2012 dla Kopalni Wapienia Morawica za marmur "Morawica".
Skrzydła 2012. Kopalnia Wapienia Morawica z MorawicySkrzydła 2012 dla Kopalni Wapienia Morawica za marmur "Morawica". archiwum
Kopalnia Wapienia Morawica to zakład z 46-letnią tradycją na rynku. Należy jednych z największych firm tej branży w kraju. Wydobywany tu kamień wykorzystywany jest w przemyśle, budownictwie, a nawet w rolnictwie. To kolejny laureat nagrody Skrzydła 2012.

Świętokrzyska kopalnia co roku obsypywana jest deszczem nagród. Spółka ma na koncie wiele prestiżowych wyróżnień, między innymi za największe inwestycje Kielecczyzny ‘96, Złota Firma Regionu Staropolskiego '98, Złota Firma 2002, Skrzydła 2002, EuroVisa 2003, Pro Europa 2005, Euro Firma 2005, wy-różnienie na Targach Inter Kamień 2006, Skrzydła 2006 za Produkt Roku, Euro Firma 2007 i Euro Partner 2008, Pracodawca Przyjazny Pracownikom – wyróżnienie Prezydenta RP, Nasze Dobre Świętokrzyskie, Lider Regionu 2009, 2010, 2011 i wiele, wiele innych.

Kamień wapienny na tych terenach wydobywa się już od ponad 150 lat. Szybki rozwój firmy i zmiany, jakie w niej zachodziły, sprawiły, że w czerwcu 2001 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną z całkowitym udziałem polskiego kapitału. Od tej pory zakład funkcjonuje na rynku pod nazwą Kopalnia Wapienia Morawica Spółka Akcyjna. Perspektywiczna polityka zarządu oparta na długofalowej strategii rozwoju, analizach rynku odbiorców oraz konkurencji, nakierowana na efektywne pozyskiwanie nowych kontrahentów pomogła bez szwanku przeprowadzić firmę przez trudny okres transformacji ustrojowej i początki wolnego rynku. Pomimo różnorodnych trendów i zmian na rynku gospodarczym ma ustabilizowaną i satysfakcjonującą sytuację.

Ogromna w tym zasługa strategicznych odbiorców Morawicy, reprezentujących różne gałęzie przemysłu. Dzięki nim produkcja systematycznie wzrasta. Wiąże się to również z modernizacją i uzbrajaniem zakładu w nowoczesne maszyny i urządzenia, przez co udaje się obniżać koszty produkcji. Zarząd zawsze ukierunkowuje działania na nowe, przyszłościowe rozwiązania technologiczne oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników – w dużej mierze ludzi młodych, dobrze przygotowanych do wykonywanego zawodu.
Kamień z Kopalni Wapienia Morawica wykorzystuje się do wytwarzania wielu wyrobów, jak kamień przemysłowy, kruszywa drogowe i budowlane, nawozy i marmury. Głównymi odbiorcami kamienia wapiennego są przedsiębiorstwa przemysłu hutniczego, cukrowniczego i energetycznego. Z uwagi na swój skład chemiczny wyrób ma zastosowanie w hutnictwie jako topnik, w cukrownictwie - biały kolor cukru uzyskuje się przez dodanie mleczka wapiennego i energetyce - do odsiarczania spalin. Kruszywa drogowe i budowlane służą zaś do produkcji betonów w budownictwie, budowy murów i fundamentów oraz jako stabilizator pod drogi. Wydobywany wapień służy również do produkcji nawozów wapniowych węglanowych.

Niezwykle cenionym produktem Kopalni Wapienia Morawica jest wyjątkowy kamień – marmur, który coraz bardziej zyskuje na popularności wśród klientów prywatnych, inwestujących w luksusowe nieruchomości. Morawicki marmur wnosi do wnętrz cenione przez mieszkańców ciepło i piękno, składające się na domową atmosferę. Marmurowe elementy stosowane wewnątrz domów wykonuje się tu zgodnie z życzeniami klientów. Oprócz tego oferuje doradztwo techniczne, realizację nietypowych zamówień, dostawę oraz usługi montażowe. Te niezwykłe walory wyjątkowego marmuru doceniła nasza kapituła, honorując firmę statuetka Skrzydeł 21012.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2012 przyznała statuetkę za za marmur Morawica

Od 1996 roku Kopalnia Wapienia Morawica to także producent cenionego przez architektów, projektantów wnętrz i klientów marmuru. Jego produkcja stanowi odrębny segment działalności firmy. Marmur jest wydobywany w postaci bloków skalnych poddawanych obróbce we własnym zakładzie, w którym bloki te przerabiane są na gotowe wyroby i elementy, takie jak: płyty ścienne i posadzkowe, parapety, okładziny stosowane do wyposażenia kominków, schodów. Ponadto jest powszechnie używany w nowoczesnych obiektach użyteczności publicznej, jak choćby banki, oraz w budownictwie sakralnym, zarówno do budowy nowych, jak i renowacji starych kościołów i klasztorów. Ale ze względu na swe walory praktyczne i estetyczne coraz częściej stosowany jest w budynkach mieszkalnych.

Józef Dąbek, prezes zarządu: - Kopalnia Wapienia Morawica posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008 na wszystkie nasze wyroby, dlatego zaspokaja oczekiwania odbiorców i gwarantuje pełną satysfakcję dotychczasowym i przyszłym klientom. Stąd dobra pozycja na rynku i szereg prestiżowych nagród. Ale nasza świetna marka to przede wszystkim zasługa pracowników i współpracowników, którym z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia