Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2012. Politechnika Świętokrzyska z Kielc

Redakcja
Skrzydła 2012. Politechnika Świętokrzyska z KielcSkrzydła 2012 dla Politechniki Świętokrzyskiej za kompleksową działalność w zakresie inżynierii środowiska, potwierdzoną budową Energis oraz powołaniem nowego wydziału inżynierii środowiska, geomatyki i energetyki.
Skrzydła 2012. Politechnika Świętokrzyska z KielcSkrzydła 2012 dla Politechniki Świętokrzyskiej za kompleksową działalność w zakresie inżynierii środowiska, potwierdzoną budową Energis oraz powołaniem nowego wydziału inżynierii środowiska, geomatyki i energetyki. archiwum
Kierowana przez profesora Stanisława Adamczaka Politechnika Świętokrzyska to najstarsza uczelnia w naszym regionie i jedyna w województwie świętokrzyskim państwowa uczelnia techniczna. Do tej pory ukończyło ją już prawie 35 tysięcy absolwentów, uzyskując tytuły magistra i magistra inżyniera.

Politechnika Świętokrzyska jest uczelnią w pełni akademicką, oferującą studia I II i III stopnia. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, kierunki techniczne stają się coraz popularniejsze wśród przyszłych żaków, nie tylko z Kielc i regionu świętokrzyskiego. Duży wpływ na to ma z pewnością ciągle rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na inżynierów z tytułami technicznymi. To sprawia, że niemal każdy absolwent Politechniki Świętokrzyskiej znajduje zatrudnienie w dużych przedsiębiorstwach lub z powodzeniem prowadzi własną działalność gospodarczą.

To z kolei niewątpliwie jest zasługą dynamicznego rozwoju placówki. Uczelnia obecnie kształci około dziesięć tysięcy studentów w ramach 16 kierunków studiów i ponad 50 specjalności. Duże znaczenie w podnoszeniu prestiżu placówki miało też poszerzenie w 2009 roku kształcenia w obszarze automatyka i robotyka. Uczelnia posiada też prawa do nadawania stopnia doktora nauk technicznych w siedmiu dyscyplinach: automatyka i robotyka, budownictwo, inżynieria środowiska, elektrotechnika, mechanika oraz budowa i eksploatacja maszyn, inżynieria produkcji.

W grudniu 2010 roku wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej decyzją Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, otrzymała uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnik. Uczelnia posiada także uprawnienia do habilitowania w dyscyplinach: Budowa i Eksploatacja Maszyn i Budownictwo.

Warto także dodać, że znaczącym elementem dla rozwoju Politechniki Świętokrzyskiej jest działalność inwestycyjna, która oparta jest obecnie na skutecznie pozyskiwanych środkach z funduszy europejskich. Pozwoliły one nie tylko zmodernizować istniejącą zabudowę uczelni, ale także już wkrótce umożliwią budowę nowych obiektów dydaktycznych i badawczych, a także unowocześnienie na najwyższym poziomie zaplecza badawczego w laboratoriach. Dzięki tym inwestycjom możliwy będzie dalszy rozwój działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej. Aktualnie, w ramach programów wspieranych środkami Unii Europejskiej, takich jak: MODIN II, LABIN, MOLAB trwają kolejne etapy modernizacji budynków dydaktycznych Politechniki, bazy laboratoryjnej. Unijne dotacje wykorzystano też do budowy nowoczesnego budynku dydaktyczno-laboratoryjnego Inżynierii Środowiska w ramach projektu ENERGIS w którym mieścił się będzie nowy wydział Politechniki Świętokrzyskiej - Inżynieria środowiska, geomatyki i energetyki.

Kapituła nagrody, doceniając znaczenie tych nowatorskich osiągnięć w niezwykle dynamiczny rozwój Politechniki Świętokrzyskiej, przysparzający regionowi świętokrzyskiemu najlepszych fachowców, wyróżniła ją za nagrodą gospodarczą Skrzydła 2012.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2012 przyznała statuetkę za kompleksową działalność w zakresie inżynierii środowiska, potwierdzoną budową Energis oraz powołaniem nowego Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki

ENERGIS to budynek dydaktyczno-laboratoryjny inżynierii środowiska zbudowany w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Nowoczesny, energooszczędny i inteligentny budynek dydaktyczno-laboratoryjnego zasilany jest z odnawialnych źródeł energii. Posiada nowocześnie wyposażone 22 sale dydaktyczne, w tym: wykładowe, audytoryjne, ćwiczeniowo-projektowe, seminaryjne, pracownie komputerowe, sale laboratoryjne i salę prezentacyjną, pomieszczenia biurowe, zaplecza laboratoryjnych oraz pokoje dla wykładowców, który w tym roku akademickim usamodzielni się jako Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki. Jedna z sal dydaktycznych połączona z tarasem zewnętrznym przystosowana zostanie do prezentacji zastosowanych w przedmiotowym obiekcie nowoczesnych rozwiązań z jednoczesną możliwością obserwacji i bieżącego monitoringu efektów energooszczędnych oraz zastosowanych rozwiązań automatyki, sterowania, bilansów zysków i strat energetycznych oraz parametrów środowiska, gdzie będzie można obserwować i sterować pracę zastosowanych urządzeń i nowatorskich rozwiązań w zakresie pracy baterii fotowoltaicznych, solarów i pomp ciepła.

Profesor Stanisław Adamczak, rektor: - Takie tempo rozwoju uczelni to dla nas niewątpliwie duży sukces. Kiedy skończymy realizować wszystkie projekty, nasza uczelnia będzie podatna i otwarta na kształcenie na różnych kierunkach technicznych. Stajemy się coraz nowocześniejszą placówką, dlatego uważam, że wkrótce zdobędziemy renomę nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia