Nasza Loteria

Skrzydłą 2012. Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych z Kielc

Redakcja
Skrzydłą 2012. Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych z KielcSkrzydła 2012 dla Wyższej Szkoły Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych za umiędzynarodowienie studiów.
Skrzydłą 2012. Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych z KielcSkrzydła 2012 dla Wyższej Szkoły Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych za umiędzynarodowienie studiów. archiwum
Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach aktywnie działa w regionie świętokrzyskim już od dwunastu lat. Nasz laureat znany jest z tego, że nie tylko kształci zawodowo w cieszących się ogromną popularnością kierunkach, ale też kreuje młodych ludzi na aktywnych i świadomych swoich praw uczestników życia.

Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych to uczelnia, która rozwija się niezwykle dynamicznie, aktywnie, doskonale rozumiejąc potrzeby edukacyjne młodych ludzi. Odpowiedzią na nie są nowe specjalności, uruchamiane pod potrzeby rynku pracy. Nasz laureat prowadzi kształcenie w systemie trzyletnich studiów I stopnia stacjonarnych i niestacjonarnych, a także na studiach II stopnia (magisterskich) na kierunkach ekonomia oraz pedagogika, gospodarka przestrzenna oraz zdrowie publiczne.

Uczelnia aktywnie korzysta ze wsparcia funduszy unijnych. Poprzez realizacje różnorodnych projektów, jak na przykład Świętokrzyska Kuźnia Pomysłów, Logopedicus, Wrota do Kariery, Innowacyjne studia drogą do poprawy jakości kształcenia i mobilności zawodowej nauczycieli czy Inwestycje w Kapitał ludzki na WSETiNS szansą rozwoju uczelni, regionu i kraju, wykorzystała już ponad 17 milionów złotych. W ramach tych środków powstało 30 przedszkoli na terenie województwa świętokrzyskiego, 50 szkół otrzymało wsparcie finansowe na realizację programów rozwojowych, a ponad 1500 osób uzyskało dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Uczelnia pozyskała ponad 420 tysięcy euro na wspieranie międzynarodowej aktywności studentów. W ramach tych środków na szkolenia, kursy, praktyki i studia zagraniczne skierowano 317 studentów i nauczycieli akademickich.

Wydziały oferują szereg interesujących specjalności. Młodzi ludzie na kierunku ekonomia mogą specjalizować się w hotelarstwie i turystyce, gospodarce regionalnej z ochroną środowiska, gospodarce i administracji publicznej, ekonomice i organizacji przedsiębiorstw, rachunkowości i doradztwie finansowym oraz, na studiach II stopnia, kształcić się kształcić się na specjalnościach gospodarka i obrót nieruchomościami i gospodarka turystyczna. Równie atrakcyjnie wygląda specjalność związana z obsługą rynku nieruchomości. Warto także podkreślić edukacyjną rolę naszego laureata w zakresie przygotowania zawodowego specjalistów od ekobiznesu. Ochrona środowiska to kolejny gospodarczy priorytet naszego regionu, który ma się stać w przyszłości jego ekonomicznym atutem.

Młodzi ludzie, którzy decydują się na studia właśnie tutaj, mogą także realizować swoje zawodowe ambicje w zakresie pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą. Szkoła oferuje bowiem takie specjalności, jak: edukacja dla bezpieczeństwa, logopedia, diagnoza i terapia pedagogiczna, resocjalizacja oraz resocjalizacja z praca sądową, edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z językiem angielskim lub terapia pedagogiczną oraz pedagogika pracy z doradztwem zawodowym i personalnym.

Władze uczelni stale dbają o to, by zakres kształcenia jak najbardziej odpowiadał potrzebom studentów i rynku. Stąd też w ofercie pojawiły się takie kierunki, jak gospodarka przestrzenna ze specjalnościami: gospodarowanie i obrót nieruchomościami, planowanie i inżynieria przestrzenna, planowanie przestrzenne i ocena oddziaływania na środowisko, rewitalizacja terenów miejskich i przemysłowych i zagospodarowanie przestrzeni miejskiej oraz kierunek zdrowie publiczne ze specjalnościami: ochrona zdrowia pracujących, spa & wellness z kosmetologią oraz zarządzanie w ochronie zdrowia.

Produkt
Kapituła nagrody Skrzydła 2012 przyznała statuetkę za umiędzynarodowienie studiów

Wysoki poziom kształcenia jest jednym ze strategicznych celów tej uczelni. Jest on możliwy dzięki rozwojowi i doskonaleniu kadry wykładowców. Nie tylko podnoszą oni swoje kwalifikacje, ale również prowadzą prace badawcze. Nasz laureat współpracuje z ponad 40 uczelniami i instytucjami, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Serbii, Grecji, Holandii, Anglii, Irlandii, na Ukrainie i Słowacji, w Rosji, Macedonii, Rumunii i na Łotwie, w Niemczech i Czechach. Do tych państw studenci wyjeżdżają na studia, a wykładowcy na staże naukowe. Uczelnie oferuje także studia i praktykę w Stanach Zjednoczonych w ramach programu Disneya. Takie studia dają możliwość uzyskania podwójnego dyplomu w wybranych specjalnościach. Nasz laureat to uczelnia młoda, która stawia na stały rozwój i doskonalenie swojej oferty kształcenia oraz umożliwia odbywanie praktyk i staży w najciekawszych miejscach w Europie. Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych to szkoła otwarta na europejskie idee i nowoczesne nauczanie.

Doktor Jan Telus, rektor uczelni: - Ambicją naszej uczelni jest zadowolony, nowocześnie wykształcony absolwent, który potem nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Systematycznie rozpoznając te potrzeby edukacyjne, Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych poprzez współdziałanie z jednostkami samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, bierze aktywny udział i wspiera te wszystkie przedsię-wzięcia i procesy, jakie przyczyniają się do rozwoju regionu świętokrzyskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia