MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2013 dla Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy

Redakcja
Za stacjonarne i kompleksowe usługi opiekuńczo-rehabilitacyjne.

Już nie tylko Busko czy Solec, ale także Pierzchnica wpisała się na stałe w mapę ośrodków rehabilitacyjnych województwa świętokrzyskiego. Kapituła gospodarczej nagrody Skrzydła 2013 nagrodziła w tym roku za tę działalność Dom Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy, który od ośmiu lat z sukcesami pomaga odzyskać sprawność ludziom po udarach, złamaniach, endoprotezach oraz poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Dom Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy oferuje szereg usług opiekuńczych. Atutami Domu Opieki Rodzinnej jest indywidualne podejście do potrzeb każdego podopiecznego, wysoko wy-kwalifikowana kadra, która pracuje na nowoczesnym sprzęcie rehabilitacyjnym oraz pobyt w wygodnych i przytulnych poko-jach, przystosowanych również do potrzeb osób niepełno-sprawnych, z dostępem do TV, Internetu i telefonu.

Na stałe współpracuje z pacjentami specjalistycznych szpitali, nie tylko z naszego województwa. Przyjeżdżają tu osoby z całej Polski i zagranicy, na pobyt stały i czasowy, którego długość zależy od efektu terapeutycznego i tego, co chce się osiągnąć. Dom Opieki Rodzinnej może poszczycić się tym, że wielu pensjonariusza wraca do ośrodka, a są i tacy, którzy podejmują decyzję o zamieszkaniu tu na stałe.

W nowocześnie wyposażonej i ciągle doposażanej sali re-habilitacyjnej prowadzi się indywidualnie dobraną rehabilitację, w zależności od zaleceń lekarskich, a także od stanu pensjona-riusza. Część zabiegów jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a część, jak na przykład ćwiczenia indywidu-alne, prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutów, każdy przebywający w ośrodku ma zagwarantowane w ramach pobytu. Kolejną usługą są też pobyty rekonwalescencyjne po pobycie w szpitalu i pochorobowe. Smaczna kuchnia, miejsca spacerowe, rodzinna atmosfera, fachowa obsługa, wysoko wyspecjalizowany personel, a przy tym niezależność i bezpieczeństwo pozwalają szybko powrócić do zdrowia po ciężkich przeżyciach związanych z pobytem w szpitalu czy chorobie.

Obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych, wyposa-żony w windę i podjazdy, dzięki czemu jest przyjazny dla osób starszych, mających problemy z poruszaniem się czy będących na wózkach inwalidzkich. Pensjonariusze mogą korzystać z biblioteki, świetlicy, ogrodu zimowego z kominkiem. Organizowane są tu też inne zajęcia, jak koncerty, wyjazdy do teatru, spotkania świetlicowe czy zabawy taneczne mają na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu i jak najszybszy powrót do zdrowia i funkcjonowania w środowisku.

Kapituła nagrody Skrzydła 2013 przyznała statuetkę za stacjonarne i kompleksowe usługi opiekuńczo-rehabilitacyjne.

Dom Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy prowadzi stacjonar-ną, kompleksową i skuteczną pomoc rehabilitacyjno-pielęgnacyjno-opiekuńczą, skierowaną do osób w różnym wieku dotkniętych chorobami cywilizacyjnymi. Indywidualne podejście do każdego podopiecznego, wysoko wykwalifikowana kadra i nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny oraz pobyt w wygodnych i przytulnych pokojach czyni z placówki miejsce, gdzie chorym pomaga się w efektywny i skuteczny sposób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia