MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2013 dla EKOBOX Spółka Akcyjna z Wiśniówki

Redakcja
Za kompleksową usługę energetyczną w zakresie pro-jektowania i wykonawstwa Laureat nagrody Skrzydła 2013 to firma z ugruntowaną i znaczącą pozycją w branży budownictwa energetycznego i te-lekomunikacyjnego. EKOBOX - spółka akcyjna notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych mimo kryzysu na rynku radzi sobie doskonale.

Spółka została założona w styczniu 1990 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie projektowania i realizacji robót energe-tycznych i telekomunikacyjnych. Początkowo występowała pod nazwą Przedsiębiorstwo Projektowania i Wykonawstwa Robót Specjalistycznych EKOBOX Sp. z o.o., by od 1994 nazywać się EKOBOX Sp. z o.o.

Ekobox szybko dał się poznać jako solidny wykonawca i został przyjęty do Fundacji Elektryfikacji Rolnictwa, zrzeszającej przede wszystkim dawne ELTORY, będąc w niej pierwszym prywatnym przedsiębiorstwem. W początkowym okresie swojej działalności firma zajmowała się usługami projektowymi i budowlanymi w zakresie robót energetycznych przy budowie linii niskiego i średniego napięcia do 30 kV. W 1996 roku rozszerzono działalność na roboty projektowe i budowlane związane z telekomunikacją.

W 1996 roku spółka otrzymała Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001 oraz Certyfikat IQNet ISO 9001 potwierdzający, że spełnia wymagania normy PN (Polskie Normy) w zakresie: pro-jektowania, budowy, rozbudowy, remontów, serwisu i konser-wacji sieci i urządzeń elektroenergetycznych – usług sprzętem budowlanym. W latach 90. XX wieku przedsiębiorstwo zdobyło doświadczenia w zakresie handlu zagranicznego, trudniąc się w okresie kilku lat sprowadzaniem specjalistycznych urządzeń, maszyn oraz materiałów elektrycznych, na przykład świdro-ustawiaczy, przewodów energetycznych dla sieci NN i SN z Ukrainy. EKOBOX eksportował zaś do tego kraju między innymi samochody oraz rękawice dielektryczne.

Od roku 2000 spółka zajmuje się także wykonywaniem ro-bót elektroenergetycznych, związanych z budową linii wysokie-go napięcia w zakresie 110 kV–220 kV. Odbiorcami jej usług są spółki dystrybucyjne, odpowiedzialne za budowę linii dystrybucyjnych (NN oraz SN) oraz firmy budujące drogi i autostrady, które zlecają wykonanie infrastruktury energetycznej firmom zewnętrznym.

W trakcie ponad dwudziestoletniej działalności firma brała miedzy innymi udział w budowie obwodnicy Skarżyska, Jędrze-jowa, trasy Siekierkowskiej w Warszawie czy drogi A-2. W 2008 roku poszerzyła ofertę o konserwację systemów oświetlenia drogowego i ulicznego. Świadcząc usługę pogotowia technicz-nego, spółka ma pod ciągłym nadzorem kilkanaście tysięcy punktów świetlnych.
1 lipca 2010 roku EKOBOX Spółka z o.o. przekształciła się w EKOBOX Spółka Akcyjna. W 2011 roku zadebiutowała na rynku NewConnect, prowadzonym jako Alternatywny System Obrotu przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kapituła nagrody Skrzydła 2013 przyznała statuetkę za kompleksową usługę energetyczną w zakresie projektowa-nia i wykonawstwa.
Ekobox, wykonując usługi projektowe i prace energetyczne w zakresie budowy sieci niskiego,  średniego  i wysokiego napięcia  obecna jest blisko wielu świętokrzyskich miast i gmin, gdzie realizuje bieżącą konserwację oświetlenia ulicznego i drogowego, przez co staje się przedsiębiorstwem - partnerem dla samorządów, budowniczych dróg i autostrad.  Rocznie realizuje kilka tysięcy przyłączy energetycznych dla mieszkańców nie tylko naszego województwa, a  jeżeli do tego dołożymy jeszcze realizacje w zakresie świadczenia robót  teletechnicznych budowy linii światłowodowych, trudno znaleźć wiele takich firm w Polsce.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia