MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2014. Dom Seniora Zielone Niwy w Niwach koło Daleszyc

Redakcja
Laureat nagrody gospodarczej Skrzydła 2014 otrzymała statuetkę za niezwykle cenną społecznie inicjatywę budowy i prowadzenia Domu Seniora Zielone Niwy. Ten kameralny obiekt, w którym na stałe lub czasowo mieszkać może 30 osób w starszym wieku znajduje się w odległości zaledwie 15 kilometrów od Kielc, w Niwach koło Daleszyc.

Kameralny obiekt położony jest w urokliwym miejscu - Cisowsko-Orłowińskim Parku Krajobrazowym, w sąsiedztwie lasu. Panuje tu cisza i spokój, tak upragnione dla ludzi w podeszłym wieku. Dla 30 seniorów przygotowane są tu do zamieszkania komfortowo wyposażone pokoje, wyłącznie jedno- i dwuosobowe, z telewizją, Internetem i telefonem. Mieszkańcy Zielonych Niw mogą liczyć na znakomite i zdrowe wyżywienie. Serwuje je jedna z najlepszych kuchni w regionie świętokrzyskim z Restauracji La Cucina Italiana. Oprócz tradycyjnych dań, przygotowuje ona także dania w wersji dietetycznej dla osób, które żywić się musza zgodnie ze wskazaniami dietetyków. Podopieczni ośrodka codziennie otoczeni są życzliwą troską doświadczonych opiekunek i pielęgniarek, które czuwają nad dobrym stanem zdrowia mieszkańców, a w razie niedomagań z ich strony służą fachową medyczną pomocą.

Zobacz: Gala rozdania nagród Skrzydła 2014.

Aby urozmaicić codzienne życie mieszkańcom ośrodka personel dba o ich rozrywkę i aktywny wypoczynek. Właśnie dlatego dla seniorów, mieszkańców Zielonych Niw, organizowane są wycieczki do ciekawych zakątków regionu świętokrzyskiego, ogniska, przejażdżki konne i kuligi oraz artystyczne występy muzyków i liczne koncerty. Ulubioną forma rozrywki dla wielu osób są urządzane tu wieczorki taneczne, w trakcie których jest okazja nie tylko do tanecznych popisów, ale także integracji mieszkańców domu.

W ośrodku, dla wszystkich, którzy wciąż chcą uczyć się i poszerzać swoją wiedzę prowadzone są zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wśród nich muzyczne, plastyczne, informatyczne i sportowe. Każdy bez względu na wiek i kondycje ma szanse odnaleźć wśród proponowanych zajęć coś dla siebie i realizować swoje pasje w najbardziej dogodny dla siebie sposób.

Ciekawym pomysłem wcielanym w życie przez ośrodek jest współpraca z lokalnymi stowarzyszeniami, zajmującymi się kultywowaniem tradycji ludowych. Dzięki temu mieszkańcy maja nie tylko szansę na zapoznanie się z ludowymi zwyczajami i obrzędami, ale także na żywe uczestnictwo w ludowej kulturze z naszego regionu.

Dom Seniora Zielone Niwy, który znajduje się w Niwach koło Daleszyc to placówka, która za swoja działalność otrzymała najwyższe nagrody. Jest laureatem pierwszego miejsca w rankingu na najlepszy Dom Seniora Regionu Świętokrzyskiego przeprowadzony przez Instytut Promocji Regionu Świętokrzyskiego, a także posiadaczem Certyfikatu Rzetelna Firma przyznanego przez NeoCraft z Wrocławia. działającego pod patronatem KRD.

Andrzej Nawrot, właściciel:
- Dom Seniora Zielone Niwy to miejsce niezwykłe, w którym znakomicie poczuje się każdy, kto tu zajrzy. Mocną stroną ośrodka jest nie tylko komfort przebywania w nim na co dzień, ale także możliwość podnoszenia sprawności i dochodzenia do zdrowia u starszych osób. Te cenne walory obiektu doceniła Kapituła nagrody Skrzydła 2014, czym potwierdziła, że prowadzenie przez nas usług opiekuńczo-rehabilitacyjnych jest strzałem w dziesiątkę. Serdecznie dziękujemy.

Kapituła nagrody Skrzydła 2014 przyznała statuetkę za usługi opiekuńczo-rehabilitacyjne
Troska o wygodę i komfort życia starszych ludzi jest dewizą Domu Seniora Zielone Niwy, który znajduje się w Niwach koło Daleszyc. Mieszkańcy w związku z tym nie tylko mają tu zapewnione idealne warunki do życia i relaksu, ale także do polepszenia swojego zdrowia. Codziennie otoczeni są życzliwą troską doświadczonych opiekunek i pielęgniarek, które dbają o stan ich zdrowia i służą fachową medyczną pomocą. Prowadzona jest tu bowiem także profesjonalna rehabilitacja poudarowa, pourazowa i poszpitalna. Każdy, kto przechodzi rekonwalescencje może tu liczyć na zabiegi pod czujnym okiem specjalistów od fizjoterapii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia