MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2014. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Redakcja
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach to dziś pełnoprofilowy szpital zapewniający pacjentom kompleksową opiekę.

W jego strukturach działa nowoczesny, oddany w ubiegłym roku do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy, Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej, dwa oddziały chorób wewnętrznych, Klinika Położnictwa i Ginekologii, Klinika Chorób Zakaźnych, oddział neonatologiczny z III stopniem referencyjności, oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu wraz ze Świętokrzyskim Centrum Protezoplastyk, pełnoprofilowe Świętokrzyskie Centrum Kardiologii z dwoma Klinikami Kardiologii, oddziałem kardiochirurgii i oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego, oddział neurochirurgii i chirurgii kręgosłupa, nowo otwarty w 2014 roku oddział chirurgii naczyniowej (trzeci w województwie), oddziały neurologii, leczenia udarów mózgu i rehabilitacji neurologicznej, dwa oddziały anestezjologii i intensywnej terapii, oddział okulistyczny z salą operacyjną i oddział otolaryngologiczny, a także oddział dermatologiczny, nefrologiczny, rehabilitacji, nowoczesny blok operacyjny i dział diagnostyki obrazowej. W skład szpitala wchodzą również poradnie specjalistyczne. Przy szpitalu znajduje się lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szpital obejmuje opieką blisko 500 tysięcy mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Rocznie jest leczonych stacjonarnie 41,5 tysiąca chorych, dziennie trafia tu około 400 pacjentów.

W 2014 roku dzięki środkom pozyskanym z funduszy europejskich wyremontowano szpitalną aptekę, centralną sterylizatornię, wymieniono sieć wodociągową i zbudowano nowe zbiorniki retencyjne. Największą inwestycją realizowaną od ubiegłego roku jest budowa oddziałów pediatrycznych, do których zostaną przeniesione oddziały Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego z ulicy Langiewicza. Budowa nowego budynku rozpoczęła się w październiku 2013 roku jako rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach o oddziały dziecięce: oddział chorób dziecięcych kardiologiczno-nefrologiczno-pulmonologiczno-alergologiczny, oddział chorób dziecięcych, oddział chirurgii, urologii i traumatologii dziecięcej, urazowo-ortopedyczny, anestezjologii, intensywnej terapii i intensywnego nadzoru wraz z salami operacyjnymi i innymi niezbędnymi usługami.

Nowy szpital będzie liczył 163 łóżka, w tym 51 boksów dla matki z dzieckiem. Sale 1-, 2- i -3-osobowe z większą przestrzenią, by umożliwić rodzicom opiekę nad dzieckiem. Na parterze oprócz izby przyjęć dla dzieci znajdzie się również oddział infekcyjny z 18 nowoczesnymi boksami – izolatkami przeznaczonymi dla dzieci z chorobami zakaźnymi. Każdy z takich jednoosobowych boksów jest wyposażony w śluzę dezynfekcyjną, osobny węzeł sanitarny i wejście. Na pierwszym piętrze znajdzie się część diagnostyczna z pracownią tomografii komputerowej i dwoma gabinetami ultrasonografii oraz poradnie specjalistyczne i część oddziałów pediatrycznych. Drugie piętro zajmować będą oddziały pediatryczne, trzecie – oddział chirurgii, ortopedii i traumatologii dziecięcej. Na czwartym będzie się mieścił blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

Jan Gierada

Jan Gierada, dyrektor:
- Realizując swoje zadania w znaczny sposób poprawialiśmy jakość świadczeń medycznych, ich dostępność i powszechność. Szpital jest teraz nowoczesną placówką ze znakomicie wyszkoloną i stale podnoszącą swoje kwalifikacje kadrą. Nie boimy się żadnych wyzwań, o czym świadczą kolejne realizowane inwestycje. Za to właśnie zostaliśmy docenieni. A do grona nagród, których jesteśmy laureatami dołączają tegoroczne Skrzydła.

Kapituła nagrody Skrzydła 2014 przyznała statuetkę za rozbudowę szpitala o oddziały pediatryczne przy ulicy Grunwaldzkiej 45 w Kielcach
Nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek Szpitala Pediatrycznego ma 7,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Znajdą się w nim 163 łóżka, w tym 51 boksów dla matki z dzieckiem. Sale będą 1-, 2- i -3-osobowe z większą przestrzenią, by umożliwić rodzicom opiekę nad dzieckiem. Inwestycję realizuje firma Anna-Bud z Morawicy pod nadzorem Jana Gierady, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Budowa szpitala kosztuje 32 miliony złotych. Środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa i funduszy unijnych. Inwestycja ma być zakończona na koniec listopada 2014 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia