Skrzydła 2014. Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju

Redakcja
Udostępnij:
Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju posiada 12 oddziałów: chorób wewnętrznych, chirurgiczny ogólny, chirurgii urazowo-ortopedycznej, pediatryczny, chorób zakaźnych, gruźlicy i chorób płuc, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, dzienny urologiczny, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, geriatryczny, stacja dializ oraz dziewięć poradni specjalistycznych: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, otorynolaryngologiczna, ginekologiczno-położnicza, urologiczna, endokrynologiczna, hepatologiczna, gruźlicy i chorób płuc, nefrologiczna. Tym samym szpital zabezpiecza leczenie specjalistyczne zarówno przed, jak i po hospitalizacji.

Placówka jest zaliczana do kategorii szpitali wieloprofilowych. Szpital posiada dobre zaplecze diagnostyczne. Oprócz zapewnienia opieki stacjonarnej dla mieszkańców powiatu buskiego Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju świadczy usługi lecznicze na rzecz powiatów: kazimierskiego, jędrzejowskiego oraz pińczowskiego. Ośrodek zabezpiecza ponadto w sposób ciągły opiekę medyczną dla kuracjuszy Uzdrowiska Busko-Zdrój oraz Uzdrowiska Solec-Zdrój.

Zobacz: Gala rozdania nagród Skrzydła 2014.

Określona na początku 2013 roku misja: „Dobro pacjenta to nasz nadrzędny cel – leczenie na możliwie najwyższym poziomie, zgodnie z zasadami sztuki medycznej, doświadczeniem personelu, najlepszymi tradycjami oraz nowymi technologiami medycznymi, w przyjaznych i bezpiecznych warunkach. Szybkie reagowanie na potrzeby Pacjentów oraz stałe podnoszenie jakości świadczonych usług” jest cały czas aktualna, a jej realizacja stanowi wspólny cel dla wszystkich pracowników szpitala.

W 2013 r. udało się utworzyć jedyny w tamtym czasie w województwie świętokrzyskim oddział geriatryczny, który posiada wymagane zabezpieczenie kadrowe, jak również nowoczesne wyposażenie w aparaturę i sprzęt medyczny.

Szpital realizuje szereg projektów unijnych, między innymi projekt „Zakup nowoczesnej aparatury naukowo-badawczej dla Oddziałów Chirurgii i Urologii i Dializ szansą na podniesienie konkurencyjności Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju” o wartości 1 823 293,52 złotych, w ramach którego zakupiono bardzo nowoczesną aparaturę i sprzęt medyczny.

W 2013 roku wyremontowano Izbę Przyjęć oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Przeniesiono również laboratorium szpitalne do nowej lokalizacji oraz wyposażono je w najnowocześniejszą aparaturę laboratoryjną. Na listopad tego roku zaplanowane jest zakończenie budowy Bloku Operacyjnego wraz z wyposażeniem. Realizacja tych inwestycji opiewają na łączną kwotę 12 559 000 złotych odbywa się przy udziale środków unijnych.

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju, które realizuje projekt o nazwie „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu buskiego i powiatu pińczowskiego”, udało się dokonać termomodernizacji wszystkich budynków szpitala za kwotę ponad 3,8 miliona złotych. W ramach tego zadania wykonano nową elewację na budynkach, ocieplono stropodachy, kompleksowo zmodernizowano kotłownię i wymieniono część stolarki okiennej i drzwiowej.

W tym roku planowana jest także realizacja długo oczekiwanej inwestycji, czyli remont Oddziału Pediatrycznego.

Grzegorz Gałuszka

Grzegorz Gałuszka, dyrektor:
- Kompetencje i profesjonalizm, to wartości, jakie szpital przyjął w codziennej realizacji oczekiwań pacjentów. Głównym celem jest zapewnienie wysokiego poziomu świadczeń zdrowotnych, w życzliwej, przyjaznej atmosferze oraz budowanie silnej organizacji otwartej na zmiany, innowacje i wyzwania. Dbamy o to, by nasi pracownicy systematycznie pogłębiali swoją wiedzę, placówka była rozbudowywana, unowocześniana i wyposażana w najlepszy sprzęt medyczny.

Kapituła nagrody Skrzydła 2014 przyznała statuetkę za inwestycje w ochronę zdrowia
Wieloprofilowy Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju systematycznie poszerza i ulepsza swoją ofertę medyczną poprzez szereg inwestycji. Tylko w ostatnich latach udało się utworzyć nowocześnie wyposażony oddział geriatryczny, zakupić nowoczesną aparaturę naukowo-badawczą dla Oddziałów Chirurgii i Urologii i Dializ, wyremontowano Izbę Przyjęć oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, przeniesiono do nowej lokalizacji laboratorium szpitalne i wyposażono je w najnowocześniejszą aparaturę laboratoryjną. W tym roku ma też zakończyć się budowa Bloku Operacyjnego i jego wyposażanie. Na przestrzeni ostatnich 3 lat wykonano inwestycje, jak również dokonano zakupu aparatury i sprzętu medycznego na kwotę blisko 23 000 000 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
kaśka1980
 nagroda dla Szpitala to wielka pomyłka!!!!
wysoki poziom świadczeń zdrowotnych, przyjazna atmosfera??kłamstwo!! taaaaa.... szczególnie na oddziale ortopedii nic takiego nie ma miejsca
 
 
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie