MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła 2014. Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju

Redakcja
Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju posiada 12 oddziałów: chorób wewnętrznych, chirurgiczny ogólny, chirurgii urazowo-ortopedycznej, pediatryczny, chorób zakaźnych, gruźlicy i chorób płuc, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, dzienny urologiczny, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, geriatryczny, stacja dializ oraz dziewięć poradni specjalistycznych: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, otorynolaryngologiczna, ginekologiczno-położnicza, urologiczna, endokrynologiczna, hepatologiczna, gruźlicy i chorób płuc, nefrologiczna. Tym samym szpital zabezpiecza leczenie specjalistyczne zarówno przed, jak i po hospitalizacji.

Placówka jest zaliczana do kategorii szpitali wieloprofilowych. Szpital posiada dobre zaplecze diagnostyczne. Oprócz zapewnienia opieki stacjonarnej dla mieszkańców powiatu buskiego Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju świadczy usługi lecznicze na rzecz powiatów: kazimierskiego, jędrzejowskiego oraz pińczowskiego. Ośrodek zabezpiecza ponadto w sposób ciągły opiekę medyczną dla kuracjuszy Uzdrowiska Busko-Zdrój oraz Uzdrowiska Solec-Zdrój.

Zobacz: Gala rozdania nagród Skrzydła 2014.

Określona na początku 2013 roku misja: „Dobro pacjenta to nasz nadrzędny cel – leczenie na możliwie najwyższym poziomie, zgodnie z zasadami sztuki medycznej, doświadczeniem personelu, najlepszymi tradycjami oraz nowymi technologiami medycznymi, w przyjaznych i bezpiecznych warunkach. Szybkie reagowanie na potrzeby Pacjentów oraz stałe podnoszenie jakości świadczonych usług” jest cały czas aktualna, a jej realizacja stanowi wspólny cel dla wszystkich pracowników szpitala.

W 2013 r. udało się utworzyć jedyny w tamtym czasie w województwie świętokrzyskim oddział geriatryczny, który posiada wymagane zabezpieczenie kadrowe, jak również nowoczesne wyposażenie w aparaturę i sprzęt medyczny.

Szpital realizuje szereg projektów unijnych, między innymi projekt „Zakup nowoczesnej aparatury naukowo-badawczej dla Oddziałów Chirurgii i Urologii i Dializ szansą na podniesienie konkurencyjności Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju” o wartości 1 823 293,52 złotych, w ramach którego zakupiono bardzo nowoczesną aparaturę i sprzęt medyczny.

W 2013 roku wyremontowano Izbę Przyjęć oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Przeniesiono również laboratorium szpitalne do nowej lokalizacji oraz wyposażono je w najnowocześniejszą aparaturę laboratoryjną. Na listopad tego roku zaplanowane jest zakończenie budowy Bloku Operacyjnego wraz z wyposażeniem. Realizacja tych inwestycji opiewają na łączną kwotę 12 559 000 złotych odbywa się przy udziale środków unijnych.

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju, które realizuje projekt o nazwie „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu buskiego i powiatu pińczowskiego”, udało się dokonać termomodernizacji wszystkich budynków szpitala za kwotę ponad 3,8 miliona złotych. W ramach tego zadania wykonano nową elewację na budynkach, ocieplono stropodachy, kompleksowo zmodernizowano kotłownię i wymieniono część stolarki okiennej i drzwiowej.

W tym roku planowana jest także realizacja długo oczekiwanej inwestycji, czyli remont Oddziału Pediatrycznego.

Grzegorz Gałuszka

Grzegorz Gałuszka, dyrektor:
- Kompetencje i profesjonalizm, to wartości, jakie szpital przyjął w codziennej realizacji oczekiwań pacjentów. Głównym celem jest zapewnienie wysokiego poziomu świadczeń zdrowotnych, w życzliwej, przyjaznej atmosferze oraz budowanie silnej organizacji otwartej na zmiany, innowacje i wyzwania. Dbamy o to, by nasi pracownicy systematycznie pogłębiali swoją wiedzę, placówka była rozbudowywana, unowocześniana i wyposażana w najlepszy sprzęt medyczny.

Kapituła nagrody Skrzydła 2014 przyznała statuetkę za inwestycje w ochronę zdrowia
Wieloprofilowy Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju systematycznie poszerza i ulepsza swoją ofertę medyczną poprzez szereg inwestycji. Tylko w ostatnich latach udało się utworzyć nowocześnie wyposażony oddział geriatryczny, zakupić nowoczesną aparaturę naukowo-badawczą dla Oddziałów Chirurgii i Urologii i Dializ, wyremontowano Izbę Przyjęć oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, przeniesiono do nowej lokalizacji laboratorium szpitalne i wyposażono je w najnowocześniejszą aparaturę laboratoryjną. W tym roku ma też zakończyć się budowa Bloku Operacyjnego i jego wyposażanie. Na przestrzeni ostatnich 3 lat wykonano inwestycje, jak również dokonano zakupu aparatury i sprzętu medycznego na kwotę blisko 23 000 000 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia