MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzydła rozdane po raz trzynasty!

Redakcja
"Rodzinne" zdjęcie naszych "skrzydlatych" (fot. A. Piekarski)
"Rodzinne" zdjęcie naszych "skrzydlatych" (fot. A. Piekarski)
Skrzydła rozdane po raz trzynasty! Skrzydła to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w województwie świętokrzyskim. Zwycięzców tegorocznej edycji Skrzydeł ogłosiliśmy w listopadzie. Były kwiaty, przemówienia, statuetki i gratulacje. Były też wspaniałe występy artystów i okazja do szalonej zabawy na parkiecie .

      Mija trzynaście lat, odkąd do pierwszych laureatów powędrowała nagroda Skrzydła. Początkowo jej formuła była bardziej ogólna, ale kilka lat temu została doprecyzowana. Od tej pory kapituła, która reprezentuje najważniejsze gospodarcze organizacje regionu, przyznaje statuetkę Skrzydła za konkretne produkty, usługi i marki, zwracając szczególną uwagę, aby pochodziły z naszego województwa.

Ideą przewodnią tego wyróżnienia jest właśnie promocja przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych z naszego regionu. Pragniemy podkreślać ich potencjał i docenić pracę, jaką wykonują, promując markę województwa świętokrzyskiego w Polsce, a częstokroć również i na świecie.

Rok 2008 jest wyjątkowy. Do redakcji Echa Dnia napłynęło wyjątkowo dużo zgłoszeń od firm, którym zależało, aby właśnie ich produkty i usługi zostały dostrzeżone i nagrodzone. Wybór był trudny, zwłaszcza że zgodnie z regulaminem kapituła może wyróżnić równorzędnymi nagrodami maksymalnie 20 podmiotów.

Rok temu przyznano tylko trzynaście statuetek, w tym roku ich liczba wzrosła do osiemnastu. Selekcja była wyjątków ostra, ale też członkom kapituły zależy przede wszystkim na jakości, a nie na ilości.

Jak wybieraliśmy naszych „skrzydlatych”? Członkowie kapituły spotkali się na wspólnym posiedzeniu, na którym sekretarz tego gremium, a jest nim zgodnie z regulaminem redaktor naczelny Echa Dnia, przedstawił członkom kapituły prezentacje kandydatów do tytułu. Delegaci takich organizacji gospodarczych jak Business Centre Club, Stowarzyszenie Forum Pracodawców, Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, otrzymali materiały informacyjne, dotyczące każdego ocenianego produktu lub usługi i mieli kilka dni do namysłu. Ostatecznie osiemnastu laureatów wybrano jednomyślnie.

Nagrodzeni zostali zaproszeni w piątek wielką galę do nowej, ogromnej sali kieleckiego hotel "Łysogóry”, gdzie siedząc przy wielkich okrągłych stołach mogli obserwować, jak swoje statuetki odbierają inni laureaci, a potem oglądali brawurowy występ zespołu tańca Red Show i śmiali się do łez, słuchając najnowszych skeczów kabarety O.T.T.O.

Nim jednak mogli go wysłuchać, najpierw posłuchali gratulacji wojewody świętokrzyskiej Bożentyny Pałki - Koruby oraz członka zarządu województwa świętokrzyskiego Marka Gosa, który w imieniu marszałka województwa Adama Jarubasa, wraz z członkami kapituły nagrody "Skrzydła” oraz redaktorem naczelnym Echa Dnia Stanisławem Wróblem wręczał statuetki i pamiątkowe dyplomy.

A po części oficjalnej i występach artystycznych rozpoczęła się zabawa. Można było pograć w kasynie, poszaleć na parkiecie, czy po prostu spotkać się z dawno nie widzianymi znajomymi z innych firm. Wszak gala Skrzydeł to co roku jedno z ważniejszych wydarzeń towarzyskich w naszym województwie, na którym w tym roku stawiło się niemal 300 gości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia