Słynne gry jako filmy z lat 80. od SI. Oto Cyberpunk 2077, Elden Ring, Warhammer 40k i nie tylko w niezwykłej wersji – to byłyby hity

Anita Persona
Anita Persona
Narzekamy wciąż na słabe ekranizacje gier, a zarazem tęsknimy za kinem lat 80., wiec postanowiliśmy połączyć te tematy. Użytkownicy narzędzi opartych na SI stworzyli niezwykłe koncepcje ukazujące, jak wyglądałyby popularne i kultowe gry jako produkcje z tamtych lat. Efekt znakomity. Sprawdźcie sami w naszej galerii.
Narzekamy wciąż na słabe ekranizacje gier, a zarazem tęsknimy za kinem lat 80., wiec postanowiliśmy połączyć te tematy. Użytkownicy narzędzi opartych na SI stworzyli niezwykłe koncepcje ukazujące, jak wyglądałyby popularne i kultowe gry jako produkcje z tamtych lat. Efekt znakomity. Sprawdźcie sami w naszej galerii. TheArtofAi/Midjourney/YouTube
Niektóre narzędzia oparte na sztucznej inteligencji są w stanie dostarczać nam m.in. imponujących obrazów i ukazywać niespotykane dotąd połączenia. Przykładem jest choćby to, jak według SI wyglądałyby słynne gry, gdyby zekranizowano je w latach 80. i efekt robi wrażenie. Na liście m.in. Cyberpunk 2077 i Elden Ring. To trzeba zobaczyć.

Spis treści

Popularność i wykorzystanie SI

Od jakiegoś czasu obserwujemy niezwykłą dynamikę rozwoju w sektorach związanych ze sztuczną inteligencją. Oczywiście nie mówimy o stopniu znanym z filmów science fiction, ale o zaawansowanych narzędziach opartych właśnie na SI. Ich ilość na rynku znacząco natomiast wzrosła szczególnie w ostatnich miesiącach i wciąż powraca temat choćby chat botów, jak ChatGPT czy Bard od Google, a także kreatorów graficznych. Owszem, pojawiają się w stosunku do niektórych rozwiązań zastrzeżenia, ale powiedzmy sobie szczerze, wszystko niemal można wykorzystać zarówno dobrze, jak i w sposób niewłaściwy. To kwestia podejścia.

Połączenie filmów z lat 80. oraz gier – to dopiero byłyby ekranizacje

Trzeba przyznać, że same tylko kreatory graficzne oparte na sztucznej inteligencji pozwalają użytkownikom tworzyć niezwykłe wręcz projekty. Dzieła te ograniczone są jedynie kreatywnością osób z nich korzystających oraz ewentualnie przez sam algorytm. Niemniej dają one duże pole do tzw. popisu osobom bez zdolności manualnych, za to z bujną wyobraźnią i dlatego cieszą się tak dużą popularnością.

Jednym z chętniej wykorzystywanych narzędzi tego typu jest Midjourney i na naszym serwisie znajdziecie m.in. galerię obrazów pokazujących Henry,ego Cavilla w ewentualnej ekranizacji Warhammer 40k, a w związku z filmem aktorskim Barbie powstało nawet coś tak dziwnego, jak postacie z Wiedźmina jako kultowe lalki Barbie.

Nie tylko nasza redakcja korzysta jednak z dobrodziejstw tego rozwiązania, a inni użytkownicy chętnie dzielą się w sieci efektami swoich starań. W galerii poniżej znajdziecie natomiast doskonały tego przejaw, w postaci słynnych gier przerobionych przez sztuczną inteligencję na filmy z lat 80., a każda z takich ekranizacji z pewnością stałaby się hitem, gdyby faktycznie powstała. Przekonajcie się sami.

Zobacz popularne gry jako filmy z lat 80. dzięki SI:

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gra.pl Gra.pl