Słynny świętokrzyski biznesmen po głośnej upadłości wraca do gry! Zobacz czym się teraz zajmuje

marzena
Salon MG Speed, w którym kupić można najbardziej luksusowe auta znajduje się w Warszawie przy ulicy Połczyńskiej.
Salon MG Speed, w którym kupić można najbardziej luksusowe auta znajduje się w Warszawie przy ulicy Połczyńskiej. archiwum
W wielkim stylu wraca na rynek przedsiębiorczości Marian Glita, słynny biznesmen z Jędrzejowa. Dopiero co pogodził się z upadkiem Elmaru - imperium, które budował przez prawie 40 lat, a już rozkręca nowy biznes.

Sprzedażą i pośrednictwem w handlu luksusowymi autami zajął się Marian Glita, jeden z największych biznesmenów i właściciel jędrzejowskiego Elmaru – do niedawna potentata na rynku transportu i handlu hurtowego, który po wielu finansowych kłopotach definitywnie zniknął z gospodarczej mapy regionu. Doświadczony przedsiębiorca natychmiast wszedł na rynek z nowym pomysłem. Jego domeną są teraz samochody warte miliony złotych. Wkrótce zainwestuje grube miliony w elektrownie.

Marian Glita jest prezesem spółki MG Speed zajmującej się sprzedażą luksusowych aut. Skąd pomysł na samochodowy biznes, w dodatku w ekskluzywnym wydaniu? - Po prostu chciałem robić to, na czym dobrze się znam. Przez wiele lat działalności Elmaru, który z racji usług transportowych miał jedną z najnowocześniejszych flot samochodowych w Polsce, a nawet Europie, nawiązałem mnóstwo kontaktów w branży samochodowej. Teraz przyszedł czas i pojawiła się szansa na wykorzystanie tego doświadczenia.  Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych ekskluzywnych samochodów światowych producentów, takich jak: Audi, Mercedes, BMW, Jaguar, Land Rover, Porsche, Bentley, Aston Martin, Ferrari czy Lamborghini. Firma zapewnia kompleksową pomoc w zakupie luksusowego modelu, a także pełną ofertę leasingową i ubezpieczeniową. Jednym słowem, zaspokajamy wszelkie zachcianki i kompleksowo dopieszczamy koneserów luksusowych aut. Musimy tylko poznać oczekiwania klienta, czyli jego wymagania i potrzeby. Naszym ogromnym atutem jest także cena samochodu, za który nasz klient płaci do 30 procent mniej od ceny katalogowej w salonie dealerskim. Przebijemy każdą ofertę na nowy, luksusowy samochód! – mówi Glita.

Skąd pochodzą samochody. Jakie mają gwarancje i dlaczego kosztują mniej niż nowe? -  Sprowadzamy je z autoryzowanych europejskich sieci dealerskich. Są nowe lub podemonstracyjne, czyli takie, które były wcześnie prezentowane na przykład na targach czy wystawach. Jesteśmy też dostawcą aut do wszystkich największych firm leasingowych. Niezależnie od tego, czy samochód został zakupiony przez autoryzowanego dealera, czy spółkę MG Speed, każdy pojazd objęty jest gwarancją producenta. Pozwala ona liczyć na pewien okres eksploatacji bez ponoszenia dodatkowych, nieprzewidzianych wydatków na naprawę pojazdu. Na wszystkie samochody wystawiamy pełne faktury z podatkiem VAT w wysokości 23 procent. Działalność rozpoczęliśmy w maju 2013 i tylko do końca roku sprzedaliśmy 35 aut. Rewelacyjnie wygląda też sprzedaż za I kwartał bieżącego roku, w którym właścicieli znalazło aż 25 samochodów.

   Ale sprzedaż samochodów to nie jedyna branża w której działa Marian Glita. - Mam jeszcze inne plany. Spółka MG Speed powołała spółkę MG Solar, która już wkrótce będzie zajmowała się inwestycjami w Odnawialne Źródła Energii – czyli w elektrownie wiatrowe i fotowoltaikę. Zostały już podpisane umowy na wykonanie projektów do realizacji inwestycji w elektrownie słoneczne o mocy 50 MW. Realizacja całego projektu łącznie z oddaniem do użytku elektrowni potrwa od roku do dwóch lat. Koszt inwestycji ogromny i wynosi 250 milionów złotych! Spółka przygotowuje się również do inwestycji w elektrownie wiatrowe.

 

Wideo

Dodaj ogłoszenie