Solidarność społeczna sposobem na kryzys

Marzena Smoręda
Skończyła się era życia na kredyt, najwyższa pora przejść do nowego systemu bez powiększania zadłużeń – mówił podczas wczorajszej konferencji Stephen Portet, przedstawiciel międzynarodowej firmy consultingowej S Partners.
Skończyła się era życia na kredyt, najwyższa pora przejść do nowego systemu bez powiększania zadłużeń – mówił podczas wczorajszej konferencji Stephen Portet, przedstawiciel międzynarodowej firmy consultingowej S Partners.
Udostępnij:
300-350 tysięcy nowych osób bez pracy w Polsce, wzrost gospodarczy na poziomie 1,4 procent i 14-procentowe bezrobocie do końca 2009 roku – takie prognozy przedstawił wczoraj w Kielcach Stephen Portet, przedstawiciel międzynarodowej firmy consultingowej S Partners.

   Wczoraj w pałacyku Zielińskiego w Kielcach odbyła się konferencja społeczna, zorganizowana przez zarząd Regionu Świętokrzyskiego, zatytułowana „Solidarność na kryzys”. Przybyło na nią ponad stu przedstawicieli NSZZ Solidarność, pracodawców, pracowników i ekspertów, a także przedstawicieli samorządów województwa świętokrzyskiego.

   Jak powiedział Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej Solidarności i gospodarz konferencji, spotkanie służyło szczerej dwustronnej wymianie myśli, co należy zrobić, żeby zachować miejsca pracy w obliczu kryzysu społeczno-gospodarczego w naszym regionie. W czasie dyskusji próbowano znaleźć praktyczne rozwiązania, które usunęłyby bariery, utrudniające utrzymanie miejsc pracy. Gościem honorowym spotkania był Janusz Śniadek.

   Na konferencji gościł także Stephen Portet, przedstawiciel międzynarodowej firmy consultingowej S Partners, który mówił o tym, jak pobudzić wzrost gospodarczy w czasie kryzysu w Polsce. W ciekawym wystąpieniu przytoczył prognozowaną skalę spadku zatrudnienia o 300-350 tysięcy osób, wzrostu go-spodarczego – 1,4 procenta i poziomu bezrobocia – około 14 procent do końca 2009 roku.

   Podkreślił, że definitywnie skończyła się era życia na kredyt i najwyższa pora przejść do nowego systemu gospodarowania realnymi środkami. Według niego, jak również innych prelegentów, ratunkiem dla utrzymania w Polsce poziomu zatrudnienia są fundusze europejskie. Zadaniem pracodawców i samorządów jest nauczenie się umiejętnego wykorzystywania tych środków.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie