Spółka Michała Sołowowa zarobiła krocie w pierwszym półroczu!

Jarosław PANEK, [email protected]
Jedną z flagowych inwestycji Echa Investment w naszym regionie, jest budowa Nowej Galerii Echo za około 400 milionów złotych
Jedną z flagowych inwestycji Echa Investment w naszym regionie, jest budowa Nowej Galerii Echo za około 400 milionów złotych
Udostępnij:
I gdzie ten kryzys – można zapytać, widząc dziesiątki milionów złotych zysku i jego wysoki wzrost w tej kieleckiej firmie w pierwszej połowie tego roku.

To było wyjątkowo udane półrocze dla kieleckiego dewelopera, spółki giełdowej Echo Investment, kontrolowanej przez Michała Sołowowa. I połowę roku 2009 Grupa Kapitałowa Echo Investment zamknęła zyskiem netto wynoszącym ponad 71 milionów złotych. To oznacza jego wzrost w porównaniu do pierwszego półrocza 2008 o 26 procent.

Jeszcze wyższy był wzrsot przychodów. W pierwszych sześciu miesiącach roku przekroczyły one 230 milionów złotych i są wyższe o ponad 30 procent od przychodów z analogicznego okresu roku poprzedniego. Wynik na działalności operacyjnej wyniósł na koniec pierwszego półrocza 2009 roku 312 milionów i był wyższy aż o… 427 procent w stosunku do tego samego wskaźnika na koniec pierwszgo półrocza 2008 roku.

Wzsokie przychody osiągnięte w I półroczu 2009 roku to efekt podpisania ostatecznych umów sprzedaży w projektach mieszkaniowych i wynajmu powierzchni komercyjnej. Na wynik na działalności operacyjnej - i jego aż 427-procentowy wzrost w stosunku do I półrocza 2008 - miała wpływ aktualizacja wartości godziwej, uwzględniająca różnice kursów euro i dolara oraz zmianę poziomu przychodów operacyjnych netto. Po pierwszych sześciu miesiącach 2009 roku Grupa Kapitałowa Echo Investment miała znakomitą płynność. Posiadała ponad 140 milionów złotych.

Skrócony skonsolidowany raport w załączniku pod zdjęciem.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie