Spotkanie Świętokrzyskiej Loży BCC w wieży widokowej

marzena
Dawid Łukasik
Udostępnij:
Więcej pieniędzy dla świętokrzyskiego budownictwa, przemysłu metalowego i odlewniczego oraz turystyki. O podziale środków z Unii Europejskiej na lata 2014-2020 oraz problemach pracodawców przy pozyskiwaniu pracowników debatowali uczestnicy spotkania Świętokrzyskiej Loży BCC.

Po raz pierwszy spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej na szczycie wieży widokowej Targów Kielce.

Na spotkaniu dotyczącym głównych kierunków i zasad wydatkowania środków z Unii Europejskiej w latach 2014-2020, w którym uczestniczyli m.in. Andrzej Mochoń kanclerz Loży Świętokrzyskiej BCC, oraz Aleksandra Woźniak,  kierownik Biura Innowacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, omówione zostały szczegóły podziału środków na poszczególne sektory gospodarki. Kwoty, którymi dysponowały będą samorządy, będą większe niż w roku ubiegłym, zarówno w skali kraju, jak i województwa. Znaczna ich część zostanie przeznaczona na  przedsięwzięcia innowacyjne. Pomoc unijna zostanie skierowana do tych dziedzin, które stanowią „specjalizację” danego województwa. Na ich realizację zostanie przekazana większość ze środków będących w dyspozycji urzędów marszałkowskich. 

W województwie  świętokrzyskim będzie to: budownictwo, przemysł metalowy i odlewniczy oraz turystyka.

Podczas spotkania poruszono także problemy, na jakie narażeni są potencjalni pracodawcy w procesie pozyskiwania pracowników. Zwrócono uwagę na niedopasowanie  kwalifikacji osób poszukujących pracy do potrzeb rynku pracy oraz  istotną rolę uczelni w kształceniu przyszłych absolwentów.

Podczas spotkania, ogłoszono także wyniki IX edycji konkursu na „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” w regionie świętokrzyskim (laureatami zostały Urzędy Skarbowe w Kazimierzy Wielkiej, Starachowicach i Busku Zdroju), a także wręczono atrybuty członkostwa przedstawicielom MPEC oraz Invex Remedies.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie