Sprawa o upadłość Elmaru „S” odroczona

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Rozprawa Elmaru "S", dotycząca ogłoszenia upadłości spółki została odroczona do 21 grudnia.
Rozprawa Elmaru "S", dotycząca ogłoszenia upadłości spółki została odroczona do 21 grudnia.
Udostępnij:
Zaplanowana na 30 listopada rozprawa dotycząca upadłości jędrzejowskiego przedsiębiorstwa Elmar „S”, należącego do Mariana Glity, jednego z najbogatszych mieszkańców regionu świętokrzyskiego, została odroczona.

Z wnioskiem o odroczenie terminu rozprawy wystąpili pełnomocnicy Mariana Glity – Rafał Nowak i Piotr Zielonka. Choć poparli wniosek o ogłoszenie upadłości, zwrócili się do sądu o przesunięcie terminu rozprawy ponieważ pełnomocnictwo do reprezentowania interesów spółki Elmar „S” i niezbędne dokumenty otrzymali dzień przed rozprawą. Zwrócili też uwagę na to, że muszą otrzymać dodatkowe dokumenty, potrzebne do dokładnego określenie stanu majątkowego spółki.

Sąd przychylił się do wniosku. Kolejna rozprawa odbędzie się 21 grudnia 2012 roku w Sądzie Rejonowym w Kielcach.

Na rozprawie obecny był również właściciel Elmaru „S”, Marian Glita,

- Elmar „S” był i jest poręczycielem Elmaru Handel ponieważ miał majątek trwały. Wszystkie transakcje zawierane były w Elmarze Handel, który upada. W konsekwencji tego, do sądu trafiła tez sprawa poręczyciela – wyjaśnił po rozprawie Marian Glita.

Prezes jędrzejowskiej spółki odniósł się również do oświadczenia, które przesłał do mediów i zaznaczył, że w jego odczuciu winę za upadłość Elmaru „S” ponosi firma Sobieski.

- Tę kwestię może rozstrzygnąć tylko i wyłącznie sąd. Sobieski zapłacił karę umowną za zerwanie umowy, ale to nie wyczerpuje sprawy. Kancelarie adwokackie widzą możliwość dochodzenia dalszych odszkodowań, dlatego sprawa swój finał będzie miała w sądzie. Kara umowna wynosiła 300 tysięcy euro, wtedy była to kwota około 1,4 miliona złotych. W sumie kontrakt opiewał na 150 milionów złotych. Elmar wpłacił 60 milionów i w kasie miało zostać 90 milionów złotych. Tak się jednak nie stało – wyjaśnił Marian Glita.

Przypomnijmy, Elmar „S” to już druga spółka jędrzejowskiej grupy, należącej do Mariana Glity – jednego z najbogatszych przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – która złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Wcześniej taki wniosek złożyła spółka Elmar Handel, której sprawa będzie ponownie rozpatrywana w sądzie pierwszej instancji pod koniec grudnia tego roku.

Spółka Elmar „S” zajmuje się usługami transportowymi i spedycyjnymi oraz hurtowym handlem alkoholem.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie