Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprzedaż okien Jezierskiego pobiła rekord w I kwartale tego roku

Jarosław PANEK, [email protected]
- To był bardzo udany pierwszy kwartał - mówi Andrzej Jezierski, właściciel firmy Jezierski
- To był bardzo udany pierwszy kwartał - mówi Andrzej Jezierski, właściciel firmy Jezierski
W pierwszym kwartale tego roku jeden z większych producentów stolarki okiennej i fasad aluminiowych w Polsce, podkielecka firma Jezierski uzyskała bardzo dobre wyniki finansowe. – Nie wiemy co to kryzys – mówi właściciel przedsiębiorstwa Andrzej Jezierski.

Według wstępnych wyników za I kwartał 2009 firma Jezierski zanotowała 20 - procentowy wzrost zamówień w porównaniu z I kwartałem roku ubiegłego. Nastąpiło dalsze przesunięcie struktury sprzedaży w kierunku okien energooszczędnych, których sprzedaż wzrosła o 35,86 procent licząc rok do roku. Absolutnym rekordzistą jest okno Jezierski Exclusive, ze wzrostem sprzedaży aż o 60,34 procenta rdr.

- Spadki sprzedaży notujemy natomiast w produktach z niższej półki, do tej pory dostarczanych głównie do bloków wielorodzinnych. Symptomatyczne jest to, że najcieplejszych i najdroższych okien Jezierski Exclusive sprzedaliśmy prawie trzykrotnie więcej niż najtańszych w naszej ofercie – dodaje Andrzej Jezierski.

Na zanotowane wzrosty produkcji okien energooszczędnych wpływ miało skokowe unowocześnienie i poszerzenie posiadanej bazy produkcyjnej, co osiągnięto między innymi poprzez uzyskane dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013, co pozwoliło kupić najnowocześniejsze w Europie linie produkcyjne.

Statystycznie „średnie” okno, które wyprodukowała firma Jezierski w I kwartale 2009 roku jest o około 15 procent „cieplejsze” w porównaniu ze „średnim” oknem z ubiegłego roku. Przełom widać też w strukturze wykorzystania pakietów szklanych. Klienci firmy wyraźnie idą w kierunku rozwiązań energooszczędnych i w rezultacie wykorzystanie potrójnej szyby o współczynniku przenikania k=0,7 wzrosła aż o 672,48 procenta.

- Co drugi klient wybiera do naszych okien potrójną szybę – takiej struktury sprzedaży nie ma najprawdopodobniej żadna inna firma w Europie – ocenia nasz rozmówca.

Nowością, którą firma wprowadziła na rynek w drugim kwartale, jest potrójna szyba o k=0,6 w takiej samej cenie, jak sprzedawana wcześniej szyba k=0,7. W kolejnych miesiącach Jezierski zapowiada prezentację całego szeregu nowych rozwiązań.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia