Kolejna porażka. Nesta Mires Toruń zdegradowana!

Joachim Przybył
Jaka będzie przyszłość drużyny w Toruniu? Nikt tego nie wie.
Jaka będzie przyszłość drużyny w Toruniu? Nikt tego nie wie. Sławomir Kowalski
Torunianie nie zdołali wygrać w Janowie. To oznacza, że zajmą ostatnie miejsce w Polskiej Hokej Lidze (nie licząc SMS) i mogą pożegnać się z ekstraklasą.

NAPRZÓD JANÓW - NESTA MIRES TORUŃ 7:4 (1:0, 2:4, 4:0)
Bramki: 1:0 Piper - Michegonok, Skrodziuk (13), 1:1 Gościński (22), 2:1 Michegonok - Piper (22), 2:2 Kalinowski - Kukuszkin, Minge (24), 3:2 Gryc - Sękowski (27), 3:3 Dołęga - Gościński, Skólmowski (31), 3:4 Kukuszkin - Żyliński (39), 4:4 Kozłow - Piper, Parzyszek (46), 5:4 Stachura - Pohl (48), 6:4 Stachura - Elżbieciak, Sarna (55), 7:4 Gryc (60)
NESTA MIRES: Bojanowski - Żyliński, Lidtke, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Skólmowski, Kantor, Gościński, Fraszko, Dołęga - Huzarski, Podsiadło, Wiśniewski, Dzięgiel, Sarsok - Chrzanowski, Heyka, Kasztanow, Kuchnicki, Pieniak.

Torunianie musieli ten mecz wygrać, żeby zachować choćby matematyczne szanse na wyprzedzenie w grupie spadkowej Zagłębia Sosnowiec. Poprzedni mecz z Naprzodem wygrali na Tor-Torze 8:2, ale na wyjeździe było trudniej. W 1. tercji gospodarze mieli bardzo dużą przewagę, a Krzysztof Bojanowski musiał się mocno napracować (kontuzjowany Michał Plaskiewicz został w Toruniu). Gospodarze oddali aż 20 celnych strzałów, ale tylko raz trafili do siatki.

Nesta Mires w ciągu pierwszych 40 minut goniła wynik i trzykrotnie doprowadzała do remisu. Tuż przed końcem 2. tercji Siergiej Kukuszkin wyprowadził zespół na prowadzenie. Niestety, jedyne w tym meczu i nie trwające zbyt długo.

W ostatniej tercji gospodarze wyrównali i odzyskali prowadzenie w ciągu 1,5 minuty po golach Mikmala Kozłowa i Wojciecha Stachury. Na to już torunianie nie znaleźli odpowiedzi. Po tej porażce Neście Mires zostały tylko cztery mecze, a strata do Zagłębia wynosi 13 punktów.

Co dalej z toruńskim hokejem? Na razie pewne jest, że drużyna na lodzie została zdegradowana. Na kolejne decyzje będziemy musieli poczekać, najwięcej zależy od Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Gra w I lidze to regres, w tym sezonie występowały tam jedynie Stoczniowiec Gdańsk i UKH Dębica, utrzymywanie drużyny seniorskiej na tym poziomie nie ma w Toruniu sensu. Nieoficjalnie wiemy, że Nesta Mires będzie starać się o miejsce w ekstraklasie.

W półfinałach PHL: Cracovia - Ciarko Sanok 7:5 i 1:4; GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 7:1.