Starachowice: Etaty i międzynarodowe certyfikaty dla uczniów klasy patronackiej MAN Bus

(sts)
MAN Bus w Starachowicach po raz 4 zainaugurował rozpoczęcie roku szkolnego kolejnej klasy patronackiej MAN Bus w zawodzie Elektromechanik pojazdów samochodowych.

W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele Powiatu Starachowickiego Starosta Danuta Krępa oraz Monika Nowak, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, przedstawiciele Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dyrekcja i przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego, przedstawiciel Kuratorium Oświaty, zarząd i kadra zarządzająca MAN Bus, uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami, a także absolwenci klasy patronackiej MAN.

16 uczniów odebrało w tym dniu z rąk Kingi Włoskowicz (Kierownika Wydziału Personalnego) oraz Marka Gouwsa (Kierownika Zakładu) umowy o pracę, a tym samym rozpoczęli nowy etap w swoim życiu.
Uczniowie klasy patronackiej oprócz obowiązkowej nauki w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, w pierwszym roku nauki będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych w Centrum Kształcenia Praktycznego, natomiast w kolejnych latach ich nauka zawodu odbywać się będzie w zakładzie. To pozwoli im zdobyć unikalne kompetencje oraz doświadczenie zawodowe u lidera przemysłu motoryzacyjnego w naszym regionie – MAN Bus Starachowice.

Wydarzenie to było szczególne dla zakładu, ponieważ oprócz przekazania umów o pracę nowym uczniom, 12 absolwentów klasy patronackiej (2015-2018), odebrało dyplomy uzyskania niemieckiej kwalifikacji zawodowej z rąk Marii Montowskiej, przedstawicielki Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Uczniowie tym samym kończąc trzyletnią edukację, posiadają uprawnienia do wykonywania zawodu Elektromechanik pojazdów samochodowych nie tylko w Polsce, ale również na terenie Niemiec. Zwieńczeniem trzyletniej nauki zawodu i pozytywnej rekomendacji po zdanych egzaminach (polskim i niemieckim), absolwenci od lipca tego roku zostali zatrudnieni w różnych obszarach produkcyjnych zakładu MAN BUS

Program klasy patronackiej MAN Bus od samego początku spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Dzięki obecności w firmie i współpracy z doświadczonymi pracownikami, uczniowie mają szansę dobrze poznać procesy produkcyjne w naszym zakładzie oraz kulturę organizacji, co z kolei przyczyni się do zwiększenia ich potencjału jako przyszłych pracowników.

W ramach inauguracji nowego roku szkolnego klas patronackich MAN Bus, dodatkowo zostały podpisane porozumienia o długofalowej współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym z Radomia, Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, Zespołem Szkół Samochodowo-Usługowych ze Skarżyska-Kamiennej oraz Zespołem Szkół Technicznych również ze Skarżyska-Kamiennej.

Strony przystępując do współpracy ustaliły, że będą wspólnie wspierały i inicjowały działania związanie z kształceniem dualnym, poprzez między innymi: budowanie marki Stron jako mecenasów kształcenia, organizację wycieczek edukacyjnych dla uczniów do spółki MAN Bus, organizację zajęć edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli prowadzonych przez pracowników spółki w zakresie nowoczesnych technologii, organizację praktyk zawodowych, udział w dniach otwartych oraz targach edukacyjnych, wspieraniu procesów rekrutacyjnych spółki.

Główną ideą działań wynikających z zapoczątkowanej współpracy jest zatrzymanie w regionie masowego odpływu młodych ludzi, a tym samym ich wiedzy, umiejętności i potencjału jaki posiadają. Poprzez wszelkie te działania, obejmujące warunki współpracy, młode osoby otrzymają możliwość weryfikacji swoich umiejętności, a także zyskują świadomość jakie kompetencje są niezbędne do podjęcia pracy zawodowej w dużym zakładzie produkcyjnym.

Dopłaty do cen energii

Wideo

Materiał oryginalny: Starachowice: Etaty i międzynarodowe certyfikaty dla uczniów klasy patronackiej MAN Bus - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie