Strefa Biznesu prezentuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze 2011 roku

opr. /MS/
Strefa Biznesu wybiera najlepszą inwestycję 2011 roku.
Strefa Biznesu wybiera najlepszą inwestycję 2011 roku.
Prezentujemy wydarzenia gospodarcze województwa świętokrzyskiego drugiego kwartału 2011 roku.

 

KWIECIEŃ

Podczas gali „Echa Dnia” i Targów Kielce po raz pierwszy wręczyliśmy wręczyło nagrody za najlepsze świętokrzyskie in-westycje – Złote Żurawie. Były także inne ważne gospodarcze sprawy. Pierwsza to transakcja. Symbol Kielc, budynek dworca PKS w Kielcach został sprzedany za prawie 11 milionów zło-tych. Nowy właściciel ze Słowacji zapowiadał, że chce w Kiel-cach stworzyć zintegrowane centrum komunikacyjne z częścią handlową, nie wykluczał rozbiórki obiektu. Pod koniec roku in-formowaliśmy, że finalizacja transakcji się opóźnia, hamuje ją brak sądowego rozstrzygnięcia w sprawie stanu prawnego dwóch działek.

 

Mieliśmy też swój maleńki udział w wydarzeniu, w którym przez jeden dzień żył dosłownie cały świat. A stało się to w chwili, gdy następca brytyjskiego tronu książę Wiliam i jego na-rzeczona Kate Middleton pobierali się. Pośród prezentów ślub-nych z całego świata dostali także taki z naszego regionu – specjalną figurkę „Zakochana Kasia”, wyprodukowaną w Fabry-ce Porcelany AS w Ćmielowie.

 

Playada

 

Podczas dorocznej Konferencji Sprzedaży Play, kielecka firma Playada, która posiada osiemdziesiąt salonów Play w całej Polsce dostała prestiżową nagrodę dla „Najlepiej rozwijająca się sieć sprzedaży Play w 2010 roku”.

 

- Rok 2010 zakończył się kolejnym sukcesem sieci Play. Przyrost abonentów rok do roku osiągnął 35 procent, a ilość aktywnych abonentów przekroczyła 5 milionów dając po 3,5 roku działalności 12-procentowy udział w rynku usług. Liczba salonów Play na koniec roku osiągnęła liczbę 911. Pewien udział w tej liczbie ma właśnie nasza firma i jesteśmy z tego dumni - mówi prezes kieleckiej spółki Playada, Mirosław Ostrowski.

 

WSP Społem**w Kielcach**

 

Majonez Kielecki otrzymał tytuł „Produktu Roku 2010”. Nagroda została przyznana przez Wydawnictwo Regiony, organizatora II edycji konkursu „Mistrz Rolnictwa i Przetwórstwa”, na podstawie analizy popularności produktów rolno-spożywczych dostępnych na rynku. Wyróżnienie „Produkt Roku 2010” zostało przyznane Majonezowi Kieleckiemu w kategorii sosy i dipy.

 

Sesst

 

W Kielcach pojawiła się nowa marka odzieżowa Sesst. To firma pragnąca ubierać młode, dynamiczne kobiety, ceniące nowoczesne wzornictwo. Firma ma siedzibę w salonie firmowym przy ulicy Małej, 9 kwietnia odbyła się uroczysta inauguracja wraz z pokazem.

 

Profit Fashion

 

Otarto nowy outlet w Kielcach. Ma prawie 400 metrów kwadratowych i kilka znanych marek, takich jak Massimo Dutti, Lee, czy s’Olivier. Nowy outlet nosi nazwę Profit Fashion i działa w dawnym salonie Agromy przy ulicy Krakowskiej. Są w nim zarówno marynarki jak i jeansy, bluzki, t - shirty, buty oraz torebki takich marek jak Mexx, Bershka, Lee, Massimo Dutti czy Rinascimenti.

 

Echo Investment

 

Znany giełdowy deweloper, firma Echo Investment z Kielc znalazła się na czwartym miejscu w zestawieniu największych firm deweloperskich z Europy Środkowej i Wschodniej, opublikowanym w kwietniowym wydaniu miesięcznika Construction Investment Journal. Ranking największych deweloperów prezentuje dokonania w sektorze „retail” z ostatniej dekady firm działających na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii.

 

Aleja na Stadion

Ruszyła budowa osiedla „Aleja na Stadion” w Kielcach. Dwupoziomowe apartamenty z czterema balkonami, podgrzewane… podjazdy, stolarka z egzotycznego drewna i marmurowe parapety - tak będą wyglądały apartamenty.

 

Kameralne budynki – jeden z dostępem od alei Na Stadion, drugi z wjazdem od ulicy Czarnieckiego powstaną blisko ścisłego centrum w pięknej i cenionej przez mieszkańców dzielnicy Kielc.

 

MAJ

Valdi Ceramika

 

Takiego otwarcia fabryki jeszcze w naszym województwie nie było! Uświetnił je wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, a gościom zagrał zespół legenda, brytyjska grupa rockowa Smokie.

 

Najnowocześniejsza w Europie fabryka ceramiki VALDI CERAMICA została wyjątkowo hucznie otwarta 13 maja w Stąporkowie.

 

Elektrownia Połaniec

Uroczyście otwarto pierwszy etap budowy największego na świecie „zielonego” bloku energetycznego powstającego w Elektrowni Połaniec. Będzie on produkował energię elektryczną biomasy.

 

Profit Center

Ma 1400 metrów kwadratowych powierzchni i codziennie będzie oferował wybór… 40 tysięcy sztuk odzieży! Otwarto nowy sklep z używaną odzieżą PROFIT CENTER. Jest największy w Kielcach. Sklep działa przy ulicy Robotniczej 5 w Kielcach.

 

Formaster

Czołowy polski producent filtrów i przepływowych ogrzewaczy wody, firma Formaster z Kielc rozpoczął eksport swoich produktów na rynki Kazachstanu i Azerbejdżanu.

 

Ogrzewacze Formastera produkowane pod marką Dafi, można kupić obecnie w 33 krajach na całym świecie i cieszą się tam coraz większą popularnością wśród klientów. Z szacunków producenta wynika, że co roku o prawie pół miliona zwiększa się liczba użytkowników przepływowych ogrzewaczy wody Dafi poza granicami naszego kraju. W najbliższym czasie firma Formaster planuje wejście na rynek angielski oraz znaczne rozszerzenie sprzedaży we Francji.

 

GPC

Młoda kielecka firma pod nazwą GPC, która jest właścicielem serwisu nioovo.com zdobyła II miejsce w konkursie „Twoja firma. Twoja szansa na sukces” organizowanym przez Mircosoft.

 

OSM Końskie

Tytuł wicemistrza AgroLigi 2010 w kategorii „firmy” zdobyła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Końskich. Prezesowi Wiesławowi Stępniowi puchar wręczył sam prezydent Bronisław Komorowski.

 

W minionym roku Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach wytypował Okręgową Spółdzielnię Mleczarską do wojewódzkiego etapu konkursu AgroLiga 2010. – Na etapie wojewódzkim konkurs wygraliśmy i tym samym zostaliśmy przedstawicielami ziemi świętokrzyskiej w ogólnopolskim etapie konkursu – mówi prezes. –17 maja gościliśmy na wielkiej gali, która odbywała się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Tam prezydent Bronisław Komorowski wręczył mi puchar i dyplom wicemistrza AgroLigi 2010. Lepiej od nas została oceniona jedynie firma produkująca ciągniki.

 

Hotel Tęczowy Młyn

Hotel Tęczowy Młyn powiększy się o najnowocześniejszą salę restauracyjno-konferencyjną w Kielcach. Budowa już trwa!

 

Nowa sala o powierzchni blisko 250 metrów kwadratowych wykorzystywana będzie na organizację zarówno bankietów i imprez rodzinnych oraz konferencji, sympozjów, szkoleń firmowych i spotkań biznesowych. Nowoczesne, eleganckie wnętrze i supernowoczesne wyposażenie techniczne powinno się spodobać nawet najbardziej wymagającym.

 

- Dzięki systemowi mobilnych ścian, sala w błyskawicznym tempie będzie można zamienić na trzy mniejsze. Każda w ten sposób zaaranżowana powierzchnia, pozostanie z własnym system nagłaśniająco-multimedialnym – wyjaśniła dyrektor hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach, Anna Ciołak.

 

Targi Kielce i Formaster

Targi Kielce oraz Formaster z Kielc to dwie kieleckie firmy wśród 58 tegorocznych zdobywców tytułu „Ambasador Polskiej Gospodarki” przyznawanego przez Business Centre Club. Konkursowi patronował w tym roku minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

- Celem konkursu „Ambasador Polskiej Gospodarki” jest wyróżnianie przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych oraz tych, którzy promują wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki biznesowe w kontaktach zagranicznych – wyjaśnił Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce, które uzyskały ten tytuł już po raz drugi w kategorii „Partner Firm Zagranicznych”.

 

ALLSIZEMAN

Markowa odzież typu „casual” w rozmiarach od 2XL do 8XL to propozycja nowego butiku ALLSIZEMAN, który otwarty został w Pasażu Zielonym w Kielcach. To pierwszy tego typu specjalistyczny sklep w naszym mieście kierujący swą ofertę wyłącznie do klientów o… „słusznych” rozmiarach.

 

Butik ALLSIZEMAN kieruje swoją ofertę do mężczyzn o rozmiarach praktycznie nieosiągalnych w standardowych sklepach z odzieżą męską. Na pomysł wprowadzenia takiej oferty na lokalny rynek wpadła kielczanka Agata Kędziora.

 

CZERWIEC

W czerwcu informowaliśmy również o planach inwestycyjnych. Na przykład o tym, że potężne Centrum Makroregionalne powstanie przy drodze krajowej numer 7 pod Kielcami. Leroy Merlin będzie miał 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, parking na ponad siedem tysięcy samochodów. 6100 metrów zajmie sklep z meblami, 4750 metrów – centrum sportowe. Pracę ma znaleźć trzy tysiące osób. Finał inwestycji przewidziany jest na 2014 rok.

 

Stare Kotlice

Stare Kotlice – taka nazwę nosi miejscowość niedaleko Sobkowa, w której w ekspresowym tempie powstał stylowy Dwór Stare Kotlice. Odbywają się tu wesela, przyjęcia komunijne i imprezy dla VIP-ów, jest także część hotelowa.

 

Nowy Bocianek

Dość nietypowa była uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod osiedle Nowy Bocianek. Przy okazji uroczystości zaproszono mieszkańców Bocianka na wielki festyn rodzinny, a wśród osób, które zapisały się na nowe lokale rozlosowano obraz „Bociany”.

 

Agmo

W niedużym domu w Kielcach przy ulicy Poleskiej 14 mieści się Hurtownia Zniczy Agmo, która wkrótce stanie się jedną z największych w Kielcach. Łączna powierzchnia zakładu będzie wynosiła ponad 500 metrów kwadratowych.

 

- Rozwijamy się, powiększamy asortyment, już od kilku lat sprzedajemy nie tylko znicze, mamy mnóstwo zadowolonych i stałych klientów. Z myślą zwłaszcza o nich budujemy nowy obiekt nieco dalej, przy Poleskiej 44 – mówi Mateusz Kwietniewski, dyrektor do spraw klientów kluczowych przedsiębiorstwa Agmo.

 

Defro i Morawica

Kapituła Polskiego Godła Promocyjnego, wyłoniła Laureatów tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”. Wśród laureatów jest dwóch przedstawicieli naszego regionu – firma DEFRO z Rudy Strawczyńskiej i gmina Morawica.

 

Firma Defro otrzymała godło Teraz Polska w kategorii produkt za kotły grzewcze serii DEFRO DUO. Wśród gmin tytuł Teraz Polska otrzymała gmina Morawica.

 

Eco-Myjnia.eu

Nie niszczy lakieru, nie zostawia smug i prawie nie zużywa wody, a cały brud z samochodu, roweru czy motocykla można zebrać na szufelkę i wyrzucić po prostu do kosza. Zimą ma jeszcze jedną zaletę – w aucie nie zamarzają zamki i uszczelki. Tak działa pierwsza samochodowa myjnia parowa, którą niedawno otwarto w Kielcach.

- To niezły pomysł na biznes. Staramy się wejść w niszę, bo na kieleckim rynku to pierwsze tego typu urządzenie. Mamy dobre ceny i klienci są zadowoleni z naszych usług. Oprócz mycia podstawowego, oferujemy usługi specjalne, jak pranie i odświeżanie tapicerki, czyszczenie wentylacji. Para, która myje samochód czy motocykl, dociera w miejsca, których wodą czyścić się nie da – mówi Sylwester Wiśniewski, właściciel Eco-Myjni.eu, otwartej niedawno przy ulicy Piotrkowskiej 33 w Kielcach.

 

Słoneczny Stok

Firma Budowlana Marek Antczak, kaliski deweloper, realizuje pierwszą inwestycję mieszkaniową w Kielcach. Czterokondygnacyjny budynek mieszkalny o nazwie Słoneczny Stok powstaje przy ulicy Piłsudskiego w Kielcach, w sąsiedztwie osiedla Na Stoku. Słoneczny Stok to nowoczesna inwestycja z wewnętrznym patio, będzie składała się z 94 mieszkań, które można aranżować według indywidualnych upodobań. Całość zostanie oddana do użytku w grudniu 2012 roku.

 

DS Smith Polska

 

Kielecka papiernia, której właścicielem od 1995 roku jest firma DS Smith Polska S.A., obchodziła 40-lecie istnienia. Z tej okazji urządzono wielką imprezę dla pracowników i ich rodzin. Dla załogi zagrała legenda polskiego rocka, Budka Suflera.

 

Dwudniowe obchody okrągłej rocznicy zaczęły się w piątek. Zakład przy ulicy Malików otworzył na cały dzień swoje podwoje dla pracowników i rodzin. Hale produkcyjne i imponujący park maszyn obejrzało w sumie 300 osób.

 

Dyckerhoff

 

Dyckerhoff sp. z o.o. - włoska firma z niemieckimi korzeniami z podkieleckich Nowin ma już 15 lat. Z okazji jubileuszu pochwaliła się swoimi sukcesami, za którymi stoi przede wszystkim załoga. Co ważne, w stu procentach polskiego pochodzenia.

 

Bank Spółdzielczy w Łopusznie

Bank Spółdzielczy w Łopusznie otrzymał wyróżnienie w konkursie Laur Gospodarności przyznawane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W finale znalazł się jako jeden z dziesięciu banków spółdzielczych w Polsce, a jedyny z województwa świętokrzyskiego.

 

Łopuszniański bank został wyróżniony w kategorii "Harmonijna współpraca: Samorząd – Bank Spółdzielczy”, która miała na celu ukazanie działalności lokalnego banku spółdzielczego, jako partnera wspierającego rozwój gminy i społeczności lokalnej.

 

PSB

Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. ma wysoką reputację wśród klientów i firm. Zdobyła za to prestiżowy tytuł „Firmy Wysokiej Reputacji”. Nagrodę odebrała w Warszawie.

 

Ocenę reputacji w PremiumBrand przeprowadzono na pięciu wymiarach: „referencje”, „atmosfera medialna”, „zaangażowanie społeczne”, „firma jako pracodawca” oraz „firma jako partner biznesowy”. Najwyższe wskaźniki Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. otrzymała w kategoriach „firma jako partner biznesowy” oraz „atmosfera medialna”.

 

Sieć sklepów PSB-Mrówka

Sieć sklepów PSB-Mrówka jest największą siecią marketów sektora „dom i ogród” w Polsce – pod względem liczby placówek. Grupa PSB otrzymała za to kilka dni temu nagrodę „Retail Awards 2010”.

 

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie