Strefa Biznesu prezentuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze 2011 roku

opr. /MS/
Strefa Biznesu wybiera najlepszą inwestycję 2011 roku.
Strefa Biznesu wybiera najlepszą inwestycję 2011 roku.
Prezentujemy wydarzenia gospodarcze województwa świętokrzyskiego drugiego kwartału 2011 roku.

 

KWIECIEŃ

Podczas gali „Echa Dnia” i Targów Kielce po raz pierwszy wręczyliśmy wręczyło nagrody za najlepsze świętokrzyskie in-westycje – Złote Żurawie. Były także inne ważne gospodarcze sprawy. Pierwsza to transakcja. Symbol Kielc, budynek dworca PKS w Kielcach został sprzedany za prawie 11 milionów zło-tych. Nowy właściciel ze Słowacji zapowiadał, że chce w Kiel-cach stworzyć zintegrowane centrum komunikacyjne z częścią handlową, nie wykluczał rozbiórki obiektu. Pod koniec roku in-formowaliśmy, że finalizacja transakcji się opóźnia, hamuje ją brak sądowego rozstrzygnięcia w sprawie stanu prawnego dwóch działek.

 

Mieliśmy też swój maleńki udział w wydarzeniu, w którym przez jeden dzień żył dosłownie cały świat. A stało się to w chwili, gdy następca brytyjskiego tronu książę Wiliam i jego na-rzeczona Kate Middleton pobierali się. Pośród prezentów ślub-nych z całego świata dostali także taki z naszego regionu – specjalną figurkę „Zakochana Kasia”, wyprodukowaną w Fabry-ce Porcelany AS w Ćmielowie.

 

Playada

 

Podczas dorocznej Konferencji Sprzedaży Play, kielecka firma Playada, która posiada osiemdziesiąt salonów Play w całej Polsce dostała prestiżową nagrodę dla „Najlepiej rozwijająca się sieć sprzedaży Play w 2010 roku”.

 

- Rok 2010 zakończył się kolejnym sukcesem sieci Play. Przyrost abonentów rok do roku osiągnął 35 procent, a ilość aktywnych abonentów przekroczyła 5 milionów dając po 3,5 roku działalności 12-procentowy udział w rynku usług. Liczba salonów Play na koniec roku osiągnęła liczbę 911. Pewien udział w tej liczbie ma właśnie nasza firma i jesteśmy z tego dumni - mówi prezes kieleckiej spółki Playada, Mirosław Ostrowski.

 

WSP Społem**w Kielcach**

 

Majonez Kielecki otrzymał tytuł „Produktu Roku 2010”. Nagroda została przyznana przez Wydawnictwo Regiony, organizatora II edycji konkursu „Mistrz Rolnictwa i Przetwórstwa”, na podstawie analizy popularności produktów rolno-spożywczych dostępnych na rynku. Wyróżnienie „Produkt Roku 2010” zostało przyznane Majonezowi Kieleckiemu w kategorii sosy i dipy.

 

Sesst

 

W Kielcach pojawiła się nowa marka odzieżowa Sesst. To firma pragnąca ubierać młode, dynamiczne kobiety, ceniące nowoczesne wzornictwo. Firma ma siedzibę w salonie firmowym przy ulicy Małej, 9 kwietnia odbyła się uroczysta inauguracja wraz z pokazem.

 

Profit Fashion

 

Otarto nowy outlet w Kielcach. Ma prawie 400 metrów kwadratowych i kilka znanych marek, takich jak Massimo Dutti, Lee, czy s’Olivier. Nowy outlet nosi nazwę Profit Fashion i działa w dawnym salonie Agromy przy ulicy Krakowskiej. Są w nim zarówno marynarki jak i jeansy, bluzki, t - shirty, buty oraz torebki takich marek jak Mexx, Bershka, Lee, Massimo Dutti czy Rinascimenti.

 

Echo Investment

 

Znany giełdowy deweloper, firma Echo Investment z Kielc znalazła się na czwartym miejscu w zestawieniu największych firm deweloperskich z Europy Środkowej i Wschodniej, opublikowanym w kwietniowym wydaniu miesięcznika Construction Investment Journal. Ranking największych deweloperów prezentuje dokonania w sektorze „retail” z ostatniej dekady firm działających na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii.

 

Aleja na Stadion

Ruszyła budowa osiedla „Aleja na Stadion” w Kielcach. Dwupoziomowe apartamenty z czterema balkonami, podgrzewane… podjazdy, stolarka z egzotycznego drewna i marmurowe parapety - tak będą wyglądały apartamenty.

 

Kameralne budynki – jeden z dostępem od alei Na Stadion, drugi z wjazdem od ulicy Czarnieckiego powstaną blisko ścisłego centrum w pięknej i cenionej przez mieszkańców dzielnicy Kielc.

 

MAJ

Valdi Ceramika

 

Takiego otwarcia fabryki jeszcze w naszym województwie nie było! Uświetnił je wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, a gościom zagrał zespół legenda, brytyjska grupa rockowa Smokie.

 

Najnowocześniejsza w Europie fabryka ceramiki VALDI CERAMICA została wyjątkowo hucznie otwarta 13 maja w Stąporkowie.

 

Elektrownia Połaniec

Uroczyście otwarto pierwszy etap budowy największego na świecie „zielonego” bloku energetycznego powstającego w Elektrowni Połaniec. Będzie on produkował energię elektryczną biomasy.

 

Profit Center

Ma 1400 metrów kwadratowych powierzchni i codziennie będzie oferował wybór… 40 tysięcy sztuk odzieży! Otwarto nowy sklep z używaną odzieżą PROFIT CENTER. Jest największy w Kielcach. Sklep działa przy ulicy Robotniczej 5 w Kielcach.

 

Formaster

Czołowy polski producent filtrów i przepływowych ogrzewaczy wody, firma Formaster z Kielc rozpoczął eksport swoich produktów na rynki Kazachstanu i Azerbejdżanu.

 

Ogrzewacze Formastera produkowane pod marką Dafi, można kupić obecnie w 33 krajach na całym świecie i cieszą się tam coraz większą popularnością wśród klientów. Z szacunków producenta wynika, że co roku o prawie pół miliona zwiększa się liczba użytkowników przepływowych ogrzewaczy wody Dafi poza granicami naszego kraju. W najbliższym czasie firma Formaster planuje wejście na rynek angielski oraz znaczne rozszerzenie sprzedaży we Francji.

 

GPC

Młoda kielecka firma pod nazwą GPC, która jest właścicielem serwisu nioovo.com zdobyła II miejsce w konkursie „Twoja firma. Twoja szansa na sukces” organizowanym przez Mircosoft.

 

OSM Końskie

Tytuł wicemistrza AgroLigi 2010 w kategorii „firmy” zdobyła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Końskich. Prezesowi Wiesławowi Stępniowi puchar wręczył sam prezydent Bronisław Komorowski.

 

W minionym roku Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach wytypował Okręgową Spółdzielnię Mleczarską do wojewódzkiego etapu konkursu AgroLiga 2010. – Na etapie wojewódzkim konkurs wygraliśmy i tym samym zostaliśmy przedstawicielami ziemi świętokrzyskiej w ogólnopolskim etapie konkursu – mówi prezes. –17 maja gościliśmy na wielkiej gali, która odbywała się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Tam prezydent Bronisław Komorowski wręczył mi puchar i dyplom wicemistrza AgroLigi 2010. Lepiej od nas została oceniona jedynie firma produkująca ciągniki.

 

Hotel Tęczowy Młyn

Hotel Tęczowy Młyn powiększy się o najnowocześniejszą salę restauracyjno-konferencyjną w Kielcach. Budowa już trwa!

 

Nowa sala o powierzchni blisko 250 metrów kwadratowych wykorzystywana będzie na organizację zarówno bankietów i imprez rodzinnych oraz konferencji, sympozjów, szkoleń firmowych i spotkań biznesowych. Nowoczesne, eleganckie wnętrze i supernowoczesne wyposażenie techniczne powinno się spodobać nawet najbardziej wymagającym.

 

- Dzięki systemowi mobilnych ścian, sala w błyskawicznym tempie będzie można zamienić na trzy mniejsze. Każda w ten sposób zaaranżowana powierzchnia, pozostanie z własnym system nagłaśniająco-multimedialnym – wyjaśniła dyrektor hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach, Anna Ciołak.

 

Targi Kielce i Formaster

Targi Kielce oraz Formaster z Kielc to dwie kieleckie firmy wśród 58 tegorocznych zdobywców tytułu „Ambasador Polskiej Gospodarki” przyznawanego przez Business Centre Club. Konkursowi patronował w tym roku minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

- Celem konkursu „Ambasador Polskiej Gospodarki” jest wyróżnianie przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych oraz tych, którzy promują wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki biznesowe w kontaktach zagranicznych – wyjaśnił Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce, które uzyskały ten tytuł już po raz drugi w kategorii „Partner Firm Zagranicznych”.

 

ALLSIZEMAN

Markowa odzież typu „casual” w rozmiarach od 2XL do 8XL to propozycja nowego butiku ALLSIZEMAN, który otwarty został w Pasażu Zielonym w Kielcach. To pierwszy tego typu specjalistyczny sklep w naszym mieście kierujący swą ofertę wyłącznie do klientów o… „słusznych” rozmiarach.

 

Butik ALLSIZEMAN kieruje swoją ofertę do mężczyzn o rozmiarach praktycznie nieosiągalnych w standardowych sklepach z odzieżą męską. Na pomysł wprowadzenia takiej oferty na lokalny rynek wpadła kielczanka Agata Kędziora.

 

CZERWIEC

W czerwcu informowaliśmy również o planach inwestycyjnych. Na przykład o tym, że potężne Centrum Makroregionalne powstanie przy drodze krajowej numer 7 pod Kielcami. Leroy Merlin będzie miał 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, parking na ponad siedem tysięcy samochodów. 6100 metrów zajmie sklep z meblami, 4750 metrów – centrum sportowe. Pracę ma znaleźć trzy tysiące osób. Finał inwestycji przewidziany jest na 2014 rok.

 

Stare Kotlice

Stare Kotlice – taka nazwę nosi miejscowość niedaleko Sobkowa, w której w ekspresowym tempie powstał stylowy Dwór Stare Kotlice. Odbywają się tu wesela, przyjęcia komunijne i imprezy dla VIP-ów, jest także część hotelowa.

 

Nowy Bocianek

Dość nietypowa była uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod osiedle Nowy Bocianek. Przy okazji uroczystości zaproszono mieszkańców Bocianka na wielki festyn rodzinny, a wśród osób, które zapisały się na nowe lokale rozlosowano obraz „Bociany”.

 

Agmo

W niedużym domu w Kielcach przy ulicy Poleskiej 14 mieści się Hurtownia Zniczy Agmo, która wkrótce stanie się jedną z największych w Kielcach. Łączna powierzchnia zakładu będzie wynosiła ponad 500 metrów kwadratowych.

 

- Rozwijamy się, powiększamy asortyment, już od kilku lat sprzedajemy nie tylko znicze, mamy mnóstwo zadowolonych i stałych klientów. Z myślą zwłaszcza o nich budujemy nowy obiekt nieco dalej, przy Poleskiej 44 – mówi Mateusz Kwietniewski, dyrektor do spraw klientów kluczowych przedsiębiorstwa Agmo.

 

Defro i Morawica

Kapituła Polskiego Godła Promocyjnego, wyłoniła Laureatów tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”. Wśród laureatów jest dwóch przedstawicieli naszego regionu – firma DEFRO z Rudy Strawczyńskiej i gmina Morawica.

 

Firma Defro otrzymała godło Teraz Polska w kategorii produkt za kotły grzewcze serii DEFRO DUO. Wśród gmin tytuł Teraz Polska otrzymała gmina Morawica.

 

Eco-Myjnia.eu

Nie niszczy lakieru, nie zostawia smug i prawie nie zużywa wody, a cały brud z samochodu, roweru czy motocykla można zebrać na szufelkę i wyrzucić po prostu do kosza. Zimą ma jeszcze jedną zaletę – w aucie nie zamarzają zamki i uszczelki. Tak działa pierwsza samochodowa myjnia parowa, którą niedawno otwarto w Kielcach.

- To niezły pomysł na biznes. Staramy się wejść w niszę, bo na kieleckim rynku to pierwsze tego typu urządzenie. Mamy dobre ceny i klienci są zadowoleni z naszych usług. Oprócz mycia podstawowego, oferujemy usługi specjalne, jak pranie i odświeżanie tapicerki, czyszczenie wentylacji. Para, która myje samochód czy motocykl, dociera w miejsca, których wodą czyścić się nie da – mówi Sylwester Wiśniewski, właściciel Eco-Myjni.eu, otwartej niedawno przy ulicy Piotrkowskiej 33 w Kielcach.

 

Słoneczny Stok

Firma Budowlana Marek Antczak, kaliski deweloper, realizuje pierwszą inwestycję mieszkaniową w Kielcach. Czterokondygnacyjny budynek mieszkalny o nazwie Słoneczny Stok powstaje przy ulicy Piłsudskiego w Kielcach, w sąsiedztwie osiedla Na Stoku. Słoneczny Stok to nowoczesna inwestycja z wewnętrznym patio, będzie składała się z 94 mieszkań, które można aranżować według indywidualnych upodobań. Całość zostanie oddana do użytku w grudniu 2012 roku.

 

DS Smith Polska

 

Kielecka papiernia, której właścicielem od 1995 roku jest firma DS Smith Polska S.A., obchodziła 40-lecie istnienia. Z tej okazji urządzono wielką imprezę dla pracowników i ich rodzin. Dla załogi zagrała legenda polskiego rocka, Budka Suflera.

 

Dwudniowe obchody okrągłej rocznicy zaczęły się w piątek. Zakład przy ulicy Malików otworzył na cały dzień swoje podwoje dla pracowników i rodzin. Hale produkcyjne i imponujący park maszyn obejrzało w sumie 300 osób.

 

Dyckerhoff

 

Dyckerhoff sp. z o.o. - włoska firma z niemieckimi korzeniami z podkieleckich Nowin ma już 15 lat. Z okazji jubileuszu pochwaliła się swoimi sukcesami, za którymi stoi przede wszystkim załoga. Co ważne, w stu procentach polskiego pochodzenia.

 

Bank Spółdzielczy w Łopusznie

Bank Spółdzielczy w Łopusznie otrzymał wyróżnienie w konkursie Laur Gospodarności przyznawane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W finale znalazł się jako jeden z dziesięciu banków spółdzielczych w Polsce, a jedyny z województwa świętokrzyskiego.

 

Łopuszniański bank został wyróżniony w kategorii "Harmonijna współpraca: Samorząd – Bank Spółdzielczy”, która miała na celu ukazanie działalności lokalnego banku spółdzielczego, jako partnera wspierającego rozwój gminy i społeczności lokalnej.

 

PSB

Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. ma wysoką reputację wśród klientów i firm. Zdobyła za to prestiżowy tytuł „Firmy Wysokiej Reputacji”. Nagrodę odebrała w Warszawie.

 

Ocenę reputacji w PremiumBrand przeprowadzono na pięciu wymiarach: „referencje”, „atmosfera medialna”, „zaangażowanie społeczne”, „firma jako pracodawca” oraz „firma jako partner biznesowy”. Najwyższe wskaźniki Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. otrzymała w kategoriach „firma jako partner biznesowy” oraz „atmosfera medialna”.

 

Sieć sklepów PSB-Mrówka

Sieć sklepów PSB-Mrówka jest największą siecią marketów sektora „dom i ogród” w Polsce – pod względem liczby placówek. Grupa PSB otrzymała za to kilka dni temu nagrodę „Retail Awards 2010”.

 

Wyższe mandaty od skarbówki z początkiem maja

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie