Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Czy respektujemy obowiązek noszenia maseczki w sklepie? Mandat za jej brak popiera większość Polaków.
  Strefa biznesu

  Mandat za brak maseczki? Polacy popierają

  Nadal jest obowiązek noszenia maseczki w sklepach, autobusach i innych zamkniętych pomieszczeniach. Usta i nos możemy zakryć także inną częścią garderoby. Za brak maseczki grozi mandat. Co sądzą o tym Polacy? Większość z nas jest za karaniem niesubordynacji w tym zakresie.

 2. Rzecznik MŚP zaproponował, żeby zagwarantować zagranicznym turystom tzw. bezpieczeństwo.
  Z kraju i ze świata

  Bon turystyczny także dla zagranicznych turystów?

  Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w piśmie do Przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny poseł Urszuli Ruseckiej zaapelował o poparcie poprawki, która rozszerza definicję imprezy turystycznej w ustawie o polskim bonie turystycznym. Przy okazji przedstawił swój pomysł w jaki sposób zachęcić zagranicznych turystów do przyjazdu na urlop do Polski.

 3. Andrzej Duda uzyskał w II turze wyborów prezydenckich 51,21 proc., a Rafał Trzaskowski - 48,79 proc. - to cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów z 99,97
  Z kraju i ze świata

  Witucki: Duda nie istnieje w oderwaniu od swojego obozu

  Po wygranej w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy nie spodziewamy się jakiś gwałtownych zmian, raczej stabilizacji dotychczasowej polityki. Nie wzrośnie ryzyko zaskakujących decyzji. Mamy nadzieję, że w drugiej kadencji Prezydent większą wagę będzie przywiązywał do spraw gospodarczych i debaty ze środowiskami biznesowymi, zwłaszcza, że Polska znalazła się w newralgicznym momencie wywołanym tzw. koronakryzysem.

 4. Jeśli wcześniej klient wystąpił o wakacje kredytowe na podstawie regulacji bankowych lub firm pożyczkowych, ustają one z mocy prawa z dniem doręczenia
  Wiadomości

  Spłatę kredytu możesz zawiesić ponownie

  Dopiero od kilku tygodni obowiązuje ustawowe prawo kredytobiorców do zawieszenia spłaty długu. Wcześniej jednak banki i firmy pożyczkowe same proponowały skorzystanie z tzw. wakacji kredytowych, ale na własnych zasadach. Ustalone w ustawie warunki są z reguły korzystniejsze od tych umownych, a prawo daje możliwość zamiany wcześniejszej ugody na zasady ustawowe. problem w tym jednak, że z zasad ustawowych mogą skorzystać tylko wybrani kredytobiorcy. Sprawdź więc czy jesteś w tym gronie, a jeśli tak - rozważ ponowne złożenie wniosku o zawieszenie spłat kredytu, tym razem na zasadach Tarczy Antykryzysowej 4.0.

 5. Obowiązek prezentowania grafiki przedstawiającej flagę państwa pochodzenia jest uzupełnieniem informacji.
  Z kraju i ze świata

  Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa

  30 września br. wejdą w życie przepisy nakładające obowiązek znakowania mięsa sprzedawanego na wagę grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu- czytamy w komunikacie Ministerstwa Rolnictwa.