Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. 06.06.2018. swidnica radar droga krajowa miedzy zielona gora a nowogrodem bobrzanskim kontrola drogowa fotoradar foto radarfot. mariusz kapala / gazeta
  Z kraju i ze świata

  Na polskich drogach wkrótce pojawią się nowe fotoradary

  Nadmierna prędkość odpowiada za najwięcej wypadków drogowych w Polsce. Dlatego aby wzmocnić bezpieczeństwo na naszych drogach przybędzie fotoradarów.

 2. Elektrownia fotowoltaiczna w Sroczkowie, gmina Pacanów.
  Wiadomości

  Estończycy otworzyli u nas wielką elektrownię fotowoltaiczną

  W środę, 15 stycznia w Sroczkowie, gmina Pacanów odbyło się uroczyste otwarcie i uruchomienie pierwszych elektrowni fotowoltaicznych estońskiego inwestora - firmy Sunly. To milionowa inwestycja.

 3. Urlop wypoczynkowy trzeba wydłużyć. Polacy za dużo pracują. 35 dni urlopu dla wszystkich? Propozycja OPZZ
  Wiadomości

  35 dni urlopu dla wszystkich. Polacy za dużo pracują

  Urlop wypoczynkowy w Polsce wynosi 26 dni dla pracownika pełnoetatowego, który legitymuje się adekwatnym stażem pracy. Czy to się zmieni? 35 dni urlopu dla wszystkich i zrównanie długości urlopu - to postulaty Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Oznacza to półtora miesiąca wolnego w skali roku. Wszystko przez to, że Polacy za dużo pracują. Czy to dobry kierunek?

 4. Anna i Zbigniew Bartelowie - twórcy firmy na jubileuszu 20-lecia
  Z regionu

  Firma Anna-Bud przeprowadziła się do Warszawy!

  Od 2 stycznia 2020 roku Firma Budowlana Anna-Bud z Bilczy koło Kielc, jedna z największych w regionie przeniosła swoją siedzibę do Warszawy. W Bilczy koło Kielc pozostaje jedynie filia firmy, która niedawno świętowała jubileusz 20-lecia istnienia na rynku. Niestety to kolejna taka sytuacja, że największe świętokrzyskie firmy wynoszą się do stolicy.

 5. 35 dni urlopu to w praktyce pozbawienie firmy obecności pracownika przez 1,5 miesiąca w roku.
  Wiadomości

  35 dni urlopu dla każdego pracownika?

  Nie 20 dni, nie 26 dni, ale aż 35 dni za każdy rok pracy miałby wynosić nowy urlop wypoczynkowy dla każdego kto zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę regulowanej kodeksem pracy. Taką propozycję zgłosiły związki zawodowe i jest ona analizowana przez organizacje pracodawców.