Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Nowy abonament RTV: 14.11.2018. Kto musi płacić abonament, kto jest zwolniony z abonamentu, jakie kary za niepłacenie
  Wiadomości

  Nowy abonament RTV: 14.11.2018. Kto musi płacić abonament, kto jest...

  Nowy Abonament RTV. Dzięki płaceniu za abonament RTV w terminie unikniesz odsetek za zwłokę. A płacą przed terminem - dostaniesz zniżkę i zapłacisz mniej! Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała stawki opłat obowiązujące w przyszłym roku. Będą zniżki dla tych, którzy zapłacą z góry za więcej niż jeden miesiąc. Zobacz zasady Abonamentu RTV 2019.

 2. Mała firma - mały ZUS: 14.11.2018. Ile i dla kogo? Wyższe składki małego ZUS od 2019 roku, kto jest zwolniony z ZUS - sprawdź!
  Wiadomości

  Mała firma - mały ZUS: 14.11.2018. Ile i dla kogo? Wyższe składki...

  Mała firma mały ZUS. Zgodnie z tym hasłem firmy o niewielkich obrotach zapłacą od stycznia 2019 obowiązkowe składki ZUS naliczane od niższej podstawy. Jednak dotyczy to tylko niewielkiej stosunkowo grupy osób prowadzących działalność gospodarczą. A co z resztą? Składki ZUS dla nich wzrosną od nowego roku - w tym także dla przedsiębiorców uprawnionych do korzystania z tzw. małego ZUS przez dwa lata działalności. O ile?

 3. Tak hala widowiskowo - sportowa przy ulicy Struga w Radomiu wyglądała od wewnątrz 15 października. Wtedy dziennikarze mogli wejść do środka razem z radnymi
  Strefa biznesu

  Hala nie jest gotowa. 45 tysięcy złotych kary dziennie!

  We wtorek 13 listopada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął naliczanie kar za niedotrzymanie terminu budowy hali przy ulicy Struga. Dziennie ma to być 45 tysięcy złotych! Wykonawca ma zapłacić za każdy dzień, aż do zakończenia prac.

 4. Panie, które mogłyby pracować, bo mają odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje, no i predyspozycje, niechętnie szukają zatrudnienia.
  Wiadomości

  500 plus tylko dla pracujących rodziców?

  Tak niskiej aktywności zawodowej kobiet, jak w ostatnich kilkunastu miesiącach, dawno nie odnotowywaliśmy. Panie, które mogłyby pracować, bo mają odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje, no i predyspozycje, niechętnie szukają zatrudnienia.

 5. Nowa płaca minimalna: 14.11.2018. Wzrastają nie tylko najniższe wynagrodzenia, ale różne świadczenia. Sprawdź jak wzrosną twoje dochody
  Wiadomości

  Nowa płaca minimalna: 14.11.2018. Wzrastają nie tylko najniższe...

  Podwyżka minimalnego wynagrodzenia za pracę –w tym także jej skala – ważna jest nie tylko dla kilku milionów Polaków, którzy otrzymują najniższą płacę lub wynagradzani są przez zleceniodawców według minimalnej stawki godzinowej. W polskim prawie pracy minimalne wynagrodzenie odgrywa bardzo ważną rolę w ustalaniu wysokości różnych świadczeń, odszkodowań, a nawet kar.