Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Od lewej: Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, Elżbieta Śreniawska, prezes MPK Kielce, Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny i Marcin Szczudło,
  Wiadomości

  Będzie gazowa rewolucja! Jest list intencyjny PGNiG i kieleckie MPK

  We wtorek, 23 października PGNiG Obrót Detaliczny podpisało list intencyjny z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach. Zakłada on budowę na terenie zajezdni kieleckiego MPK ogólnopolskiej stacji tankowania paliw CNG do końca 2019 roku . Jej powstanie jest związane z planami MPK, według których do 2025 roku po ulicach Kielc będzie poruszało się 60 ekologicznych autobusów zasilanych gazem ziemnym CNG. Tankować gaz będą mogli też wszyscy kierowcy indywidualni.

 2. 40 proc. badanych planuje zmianę pracodawcy lub nawet branży/specjalizacji.
  Z kraju i ze świata

  Pracownik fizyczny w cenie

  Polscy fachowcy są coraz bardziej świadomi popytu na kadry i pewni swoich kompetencji. Szukają też partnerskich relacji z pracodawcami i jasnych zasad zatrudnienia.

 3. Chleb drożeje, ale naprawdę drogi będzie dopiero wtedy gdy piekarze ogłoszą bankructwa
  Z kraju i ze świata

  Chleb drożeje, ale naprawdę drogi będzie dopiero wtedy gdy piekarze...

  Nie dość, że z roku na rok kupowane jest w mniejszych ilościach, to jeszcze kosztuje coraz więcej. W ciągu roku pieczywo zdrożało dwa razy bardziej niż reszta żywności. Jak w tak trudnych warunkach radzą sobie przedsiębiorstwa piekarnicze?

 4. Bangkok to najpopularniejsze wśród podróżnych z Polski miejsce na ucieczkę przed zimową aurą.
  Z kraju i ze świata

  Zimowy urlop w ciepłych krajach

  Zimowe miesiące to czas, kiedy wielu marzy o choćby krótkim wyjeździe w ciepłe kraje. Eksperci przeanalizowali łączny koszt pobytu w najpopularniejszych i cieszących się największym wzrostem zainteresowania miejscach, w których w czasie europejskiej zimy panuje lato. Połączenie kosztów przelotu, noclegu w hotelach 3- lub 4-gwiazdkowych, jedzenia, napojów i transportu publicznego pozwoliło także przygotować zestawienie najtańszych miejsc na ucieczkę przed tegoroczną zimą.

 5. Największy problem Polaków? Zbyt wysokie koszty życia - w trzy lata wzrosły o 60 procent, a to nie koniec drożyzny?
  Z kraju i ze świata

  Największy problem Polaków? Zbyt wysokie koszty życia - w trzy lata...

  Aż 70 proc. Polaków uważa, że koszty utrzymania w Polsce są za wysokie. Na dodatek w ciągu ostatnich trzech lat wzrosły one aż o 60 procent. Co będzie dalej?