Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Premier Mateusz Morawiecki w Skarżysku-Kamiennej. Z gospodarską wizytą w Mesko. W prezencie dostał...pociski (ZDJĘCIA, WIDEO)
  Z regionu

  Premier Mateusz Morawiecki w Skarżysku-Kamiennej. Z gospodarską...

  W czwartek 9 lipca na krótko przyjechał do Skarżyska - Kamiennej premier Mateusz Morawiecki. Mówił o wsparciu dla przemysłu zbrojeniowego i podkreślał rolę prezydenta w odbudowie polskiej armii.

 2. - Na okres letni, tak jak zawsze, przygotowujemy promocje, na przykład świeżo uruchamiane kierunki do państw Bałtyckich będą się zaczynać od 22,99 zł
  Wiadomości

  FlixBus wraca nad polskie morze, z nim promocje i nowe trasy

  - Wiadomo, że polskie morze to hit sezonu letniego w Polsce, więc uruchomiliśmy bardzo dużo linii- tłumaczy w rozmowie z AIP Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa na Polskę, Kraje Bałtyckie i Ukrainę. - Zainteresowanie podróżami autobusowymi cały czas rośnie. My stopniowo wraz ze wzrostem tego popytu dodajemy nowe połączenia-dodaje. Jednocześnie Leman zapowiedział powrót promocji dla podróżnych.

 3. - Polska powinna poprzeć unijne cele związane z ochroną klimatu, zielonym ładem - powiedział.
  Z kraju i ze świata

  Rafał Trzaskowski odpowiada na pytania przedsiębiorców

  - Będę podpisywał tylko takie ustawy dotyczące warunków prowadzenia działalności gospodarczej, które zostały przedyskutowane i skonsultowane z organizacjami pracodawców oraz ze stroną społeczną – zapowiedział Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta, odpowiadając na pytania przedsiębiorców zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan. - Polska powinna poprzeć unijne cele związane z ochroną klimatu, zielonym ładem i zobowiązać się do osiągnięcia neutralności klimatycznej gospodarki do 2050 r.- zapowiedział.

 4. Łódzkie, śląskie i kujawsko-pomorskie- w tych województwach odnotowano największe wzrosty w 2020 roku.
  Z kraju i ze świata

  17 tys kierowców straciło prawo jazdy w czasie pandemii

  W 3 pierwszych miesiącach pandemii w Polsce z powodu przekroczenia prędkości prawo jazdy straciło niemal 17 tys kierowców. - Pomimo zmniejszonego natężenia ruchu w Polsce w prawie wszystkich województwach policjanci zatrzymali więcej uprawnień do prowadzenia pojazdów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku- tłumaczy w rozmowie z AIP ekspert. W rekordowych województwach liczba odebranych dokumentów wzrosła prawie trzykrotnie.

 5. eksperci zwracają uwagę, że Kluczowe znaczenie ma też kwestia w jakiej konfiguracji urlop miałby być wykorzystywany przez ojców.
  Z kraju i ze świata

  Zmiany w urlopie rodzicielskim. Zyskają ojcowie

  Do sierpnia 2022 roku Polska musi wdrożyć Dyrektywę work-life balance, która zakłada przyznanie prawa do 2 miesięcy urlopu rodzicielskiego osobno każdemu z rodziców- przypominają Pracodawcy RP. Co to oznacza? Nic innego jak to, że ojcowie muszą mieć zagwarantowane 2 miesiące urlopu, z których nie będzie mogła skorzystać matka. Dotychczas rząd proponował, aby opieka nad dzieckiem została wydłużona o dodatkowe 2 miesiące. Teraz pojawiają się propozycje, żeby wydzielić z obecnej puli urlopu 2 miesiące wyłącznie dla ojców.