Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. - Na okres letni, tak jak zawsze, przygotowujemy promocje, na przykład świeżo uruchamiane kierunki do państw Bałtyckich będą się zaczynać od 22,99 zł
  Wiadomości

  FlixBus wraca nad polskie morze, z nim promocje i nowe trasy

  - Wiadomo, że polskie morze to hit sezonu letniego w Polsce, więc uruchomiliśmy bardzo dużo linii- tłumaczy w rozmowie z AIP Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa na Polskę, Kraje Bałtyckie i Ukrainę. - Zainteresowanie podróżami autobusowymi cały czas rośnie. My stopniowo wraz ze wzrostem tego popytu dodajemy nowe połączenia-dodaje. Jednocześnie Leman zapowiedział powrót promocji dla podróżnych.

 2. W Kielcach powstaje market słynnej sieci niemieckiej Aldi. Znamy termin otwarcia [WIDEO, ZDJĘCIA]
  Z regionu

  W Kielcach powstaje market słynnej sieci niemieckiej Aldi. Znamy...

  W Kielcach powstaje pierwszy sklep słynnej niemieckiej sieci Aldi. Budowa już ruszyła na atrakcyjnej działce u zbiegu alei Solidarności i alei Tysiąclecia Państwa Polskiego - informuje Anna Zadara, kierowniczka referatu Administracji Budowlanej w Urzędzie Miasta w Kielcach.

 3. Prace nad nowelizacją ustawy refundacyjnej trwają od kilku lat, bo wprowadzenie zmian w tym zakresie wymaga szerokich konsultacji.
  Z kraju i ze świata

  W Polsce może zabraknąć wielu leków

  Prezydent Andrzej Duda złożył w Sejmie projekt ustawy o Funduszu Medycznym, który ma na celu poprawę zdrowia i jakości życia Polaków. Producenci Leków i konfederacja Lewiatan w liście do prezydenta ostrzegają, że projekt ustawy zawiera zmiany w zakresie refundacji leków, które mogą doprowadzić do braków leków w Polsce. Do tego dochodzi niepokój związany z możliwym uszczupleniem środków budżetu na refundację leków.

 4. IKEA nareszcie pod Kielcami! Słynna sieć ulokowała się w Nowinach [WIDEO, ZDJĘCIA]
  Z regionu

  IKEA nareszcie pod Kielcami! Słynna sieć ulokowała się w Nowinach...

  Na tę informację mieszkańcy Kielc i regionu czekali od dawna. Artykuły sieci IKEA, szwedzkiego giganta meblowego są dostępne pod Kielcami.

 5. eksperci zwracają uwagę, że Kluczowe znaczenie ma też kwestia w jakiej konfiguracji urlop miałby być wykorzystywany przez ojców.
  Z kraju i ze świata

  Zmiany w urlopie rodzicielskim. Zyskają ojcowie

  Do sierpnia 2022 roku Polska musi wdrożyć Dyrektywę work-life balance, która zakłada przyznanie prawa do 2 miesięcy urlopu rodzicielskiego osobno każdemu z rodziców- przypominają Pracodawcy RP. Co to oznacza? Nic innego jak to, że ojcowie muszą mieć zagwarantowane 2 miesiące urlopu, z których nie będzie mogła skorzystać matka. Dotychczas rząd proponował, aby opieka nad dzieckiem została wydłużona o dodatkowe 2 miesiące. Teraz pojawiają się propozycje, żeby wydzielić z obecnej puli urlopu 2 miesiące wyłącznie dla ojców.