Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strefa gospodarcza w Radomiu jest prawie całkiem zapełniona

Janusz Petz
Obiekty przemysłowe w radomskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie jest kilka zakładów pracy.
Obiekty przemysłowe w radomskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie jest kilka zakładów pracy.
35 milionów złotych nowych inwestycji i wzrost zatrudnienia o 60 osób - to deklaracje firm, które w tym roku zainstalowały się w radomskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W tym roku Agencja Rozwoju Przemysłu wydała 4 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w radomskiej podstrefie. Otrzymali je właściciele firm F2J Reman, Jadar, Ness i Radfrez CNC Machining.

Zapowiedzi inwestycji

Agencja Rozwoju Przemysłu prowadzi właśnie rozmowy z kolejnym inwestorem. - Prawdopodobnie rozstrzygną się one do końca stycznia 2019 roku. W przypadku Radomia największym problemem w lokowaniu inwestycji pozostaje cały czas brak przygotowanych terenów. Dlatego współpracujemy w tym zakresie z władzami miasta i liczymy, że wspólnymi siłami wypracujemy dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców - informuje Ilona Kachniarz, rzecznik Agencji Rozwoju Przemysłu.

Nowa hala

W Radomiu z inicjatywy Agencji Rozwoju Przemysłu powstaje hala o powierzchni użytkowej około 11 tysięcy metrów kwadratowych, z czego około 10 procent przypada na część socjalno - biurową, pozostałą powierzchnię stanowi część produkcyjna. Hala powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie starego śladu drogi krajowej numer 7, w odległości okoo 5 kilometrów od centrum Radomia. Obiekt składa się z trzech segmentów, z których każdy ma samodzielny dostęp do infrastruktury technicznej. Powierzchnie segmentów stanowią po około 5600, 1750 i 2650 metrów kwadratowych. - Oczywiście w przypadku znalezienia większego inwestora, segmenty mogą stanowić jeden obiekt.

Hala jest budowana w systemie „pod klucz”, czyli w pełni wykończona i wyposażona w infrastrukturę techniczną i towarzyszącą - informuje Ilona Kachniarz.

Teren wokół hali jest wyposażony między innymi w parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych. Prace budowlane to rozpoczęły się we wrześniu. Obecnie wykonawca zakończył część związaną z robotami ziemnymi, wykonaniem fundamentów i konstrukcji żelbetowej dla segmentu pierwszego. Oddanie do użytku planowane jest w trzecim kwartale 2019 roku ale już teraz widzimy duże zainteresowanie ze strony przedsiębiorców.

Przemysłowy Radom

W Radomiu tereny podstrefy są na Wośnikach, Halinowie, Potkanowie, Gołębiowie i Wólce Klwateckiej, a większość terenów przygotowanych dla potencjalnych inwestorów już została sprzedana lub wydzierżawiona. Zainteresowanie podstrefą można tłumaczyć relatywnie niskie koszty zatrudnienia w porównaniu z innymi ośrodkami i bardzo dobrą lokalizację w skali kraju.Radomska podstrefa tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała 21 sierpnia 2001 roku.

Zajmowała najpierw wyłącznie teren po upadłych Zakładach Maszyn do Szycia „Łucznik”, później stopniowo włączano do podstrefy kolejne tereny. Podstrefa Radom liczy obecnie 212 hektarów. Zezwolenie na działalność w podstrefie uzyskały do tej pory 22 firmy w Radomiu oraz 3 w rejonie inwestycyjnym w Pionkach. Inwestorzy korzystają z pomocy publicznej - ulg i zwolnień od podatków.

Dla radomskiej podstrefy rekordowy pod względem liczby zezwoleń i utworzonych miejsc pracy, był rok 2017. Cztery duże inwestycje warte będą w sumie ponad 100 milionów złotych.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Strefa gospodarcza w Radomiu jest prawie całkiem zapełniona - Echo Dnia Radomskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia