Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strefa inwestycyjna w Jędrzejowie szybko się rozwija. W zakładach pracuje już ponad 1000 osób. Budowane są kolejne hale (WIDEO, ZDJĘCIA)

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Strefa inwestycyjna w Jędrzejowie nieustannie się rozwija. W zakładach pracuje już ponad 1000 osób. Na zdjęciu: budowa czwartej hali firmy Mar-Tom.
Strefa inwestycyjna w Jędrzejowie nieustannie się rozwija. W zakładach pracuje już ponad 1000 osób. Na zdjęciu: budowa czwartej hali firmy Mar-Tom.
Strefa inwestycyjna w Jędrzejowie, powszechnie zwana jako Jędrzejów Południe, nieustannie się rozwija. Obecnie na tych terenach trwa aż pięć budów. Niektóre zakłady reinwestują i budują kolejne hale, inne zaś dopiero stawiają swoje siedziby. Co obecnie dzieje się w tej części miasta Jędrzejowa? Sprawdziliśmy.

Ponad tysiąc miejsc pracy i 7 dużych zakładów - tyle udało się zbudować w ciągu niewiele ponad dekadę w strefie inwestycyjnej Jędrzejów-Południe.

Siedem przedsiębiorstw już działa, ale wkrótce powstaną kolejne. Ponadto, niektóre zakłady takie jak: Quickpack czy MAR-TOM stawiają kolejne hale.

- To miejsce dla nas szczególne. Nie tak dawno na terenach inwestycyjnych zakończyliśmy uzbrajanie kolejnych działek. Kolejny etap budowy dróg i infrastruktury za nami. To inwestycja warta 10 milionów złotych, ale ważna z tego względu, że dzięki tej infrastrukturze, dzięki dobremu skomunikowaniu, dzięki długofalowej polityce gminy, ta strefa żyje - mówił na wstępie burmistrz Marcin Piszczek.

Strefa inwestycyjna w Jędrzejowie jak plac budowy

Obecnie na terenach kilku istniejących tu zakładów trwają budowy:

- W tej chwili na terenach strefy trwa pięć budów, ale wydawane są kolejne pozwolenia na budowę lub w trakcie są załatwiane dokumenty do kolejnych pozwoleń na budowę, więc może się tak zdarzyć, że teraz jest ich pięć, ale za chwilę będą kolejne budowy. I oby tak było - mówi burmistrz.

Jak podkreśla, dla gminy to same korzyści: nowe miejsca pracy i wpływy z podatków, które już teraz sięgają blisko 2-3 milionów złotych rocznie.

- Widać więc, że w rozwoju strefy inwestycyjnej, gmina ma fizyczną korzyść. Podstawowa sprawa to oczywiście praca dla ludzi, ale z drugiej strony to rozwój ekonomiczny, to podwykonawcy, to dostawcy, to cała strefa, która dzięki temu żyje, ale też Jędrzejów który dzięki temu funkcjonuje i się rozwija. Tych połączonych ze sobą naczyń jest wiele - dodaje burmistrz.

Obecnie budowę prowadzi między innymi firma MAR-TOM. To drugi zakład, który powstał na terenach Jędrzejów-Południe. Zakład zajmujący się produkcją drzwi zewnętrznych - stolarki drzwiowej, stawia już czwartą halę o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. W sumie to ponad hektar pod dachem i około 200 miejsc pracy.

Lata starań o strefę ekonomiczną przynosi efekty. Gmina kończy obecnie drugi etap prac na tych terenach. Wkrótce jednak planuje uzbrajać kolejne działki w ramach trzeciego etapu prac. Planowany koszt inwestycji to ponad 5 milionów złotych.

W sumie gmina Jędrzejów sprzedała nieruchomości blisko 20 podmiotom na terenie strefy. Docelowo więc firm powinno być tu o wiele więcej.

Na terenach inwestycyjnych funkcjonują firmy: DP Clean Tech - lider w zakresie odnawialnych źródeł energii, MAR-TOM - producent drzwi metalowych i przeszklonych, ROL-BOX - producent bram, ogrodzeń, balustrad, Oknoram, Quickpack - producent opakowań z tworzyw sztucznych, Eco Technologia - produkująca instalacje odpylające do kotłów.

Budowę swojej siedziby wkrótce ma rozpocząć firma Matejko Bud. W strefie powstanie także betoniarnia. Inwestor "Dom z klasą" buduje tu zakład produkujący profile aluminiowe na potrzeby budownictwa. Oprócz tego, na terenach inwestycyjnych stoi także Zakład Pogrzebowy - Zakład spopielania zwłok - firma "Jarosz".

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Strefa inwestycyjna w Jędrzejowie szybko się rozwija. W zakładach pracuje już ponad 1000 osób. Budowane są kolejne hale (WIDEO, ZDJĘCIA) - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia