MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SUPER LIDER 2009, KARTEL - Jędrzejów

Redakcja
Henryk Abramowski, prezes zarządu: - Dziękujemy za dwadzieścia lat zaufania oraz wspólnej pracy zarówno naszym klientom, jak i załodze, której umiejętności oraz zaangażowanie umożliwiły nam ten sukces.
Henryk Abramowski, prezes zarządu: - Dziękujemy za dwadzieścia lat zaufania oraz wspólnej pracy zarówno naszym klientom, jak i załodze, której umiejętności oraz zaangażowanie umożliwiły nam ten sukces.
Gazela, Gepard, Złota Firma – różnie przez różne szacowne gremia bywa nazywany nasz laureat, który w ciągu ostatnich dwudziestu lat został obsypany deszczem nagród. Również i kapituły powoływane przez naszą gazetę wielokrotnie nagradzały to przedsiębiorstwo dyplomami i statuetkami. W tym roku tytuł jest szczególny, bo to Super Lider 2009.

Mija dwadzieścia lat od momentu, kiedy właściciele Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Kartel SA z Jędrzejowa postanowili budować polski kapitalizm. Brzmi poważnie, ale podjęcie decyzji o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w zaledwie kilka miesięcy po tym, jak runął poprzedni ustrój gospodarczy, wymagało odwagi. Pierwsi prywatni przedsiębiorcy musieli się uczyć kapitalizmu na własnych sukcesach i błędach. W przypadku jędrzejowskiego Kartelu sukcesów było znacznie więcej, bo w przeciwieństwie do wielu konkurentów z tej branży, nasz laureat funkcjonuje do dziś, a ostatnie lata były dla niego wyjątkowo udane.

Kartel budował swoją mocną dzisiaj pozycję rynkową poprzez organiczny rozwój. Z każdym rokiem firma inwestowała w nowoczesny sprzęt i nowe technologie. Bo choć oznaczało to koszty, stanowiło podwaliny pod przyszłą dobrą kondycję firmy. Pomogły wiedza i doświadczenie menedżerów tej firmy, którzy udowodnili, że za sukcesem nie musi stać tylko wielki kapitał. Równie ważna są ciężka, solidna praca i pasja.

Wiara w przyjętą ścieżkę rozwoju i systematyczne budowanie rynkowej pozycji pozwoliły przetrwać nawet najtrudniejsze czasy, po to, by w roku 2009 chwalić się wysokim miejscem na liście 100 największych świętokrzyskich przedsiębiorstw.

Od samego początku szefowie i założyciele firmy wychodzili z założenia, że kapitałem firmy, oprócz oczywiście gotówki, są także zaufanie klientów, rzetelność, terminowość i jasne, uczciwe zasady prowadzenia biznesu. Nic zatem dziwnego, że właśnie to zostało szybko, bo już w 2000 roku, zauważone przez kapitułę nagrody Przedsiębiorstwo Fair Play. Od tego czasu firma zaczęła jako prawdziwy prekursor w naszym regionie otrzymywać ten certyfikat niezwykle regularnie.

W roku 2009, na kolejnej gali tej nagrody, Kartel sięgnął po najwyższy stopień tego wyróżnienia, czyli przyznawaną najlepszym z najlepszych platynową statuetkę Fair Play. Rok później, po otrzymaniu pierwszego certyfikatu Fair Play, dynamiczny rozwój firmy dostrzegła kapituła tytułu Gazela Biznesu, przyznawanego małym i średnim przedsiębiorstwom, które mogą pochwalić się najwyższą dynamiką przychodów.

I znów Kartel zaczął dostawać Gazelę dość regularnie, aż stał się Super Gazelą. I nic dziwnego. Kontrahentów z roku na rok przybywało. W sumie przez dwadzieścia lat istnienia fachowcy z Kartelu wykonali około 200 nowych budynków oraz modernizację i remonty w ponad 150 obiektach.

Kartel po dwudziestu latach istnienia to nowoczesne, duże i doskonale zarządzane przedsiębiorstwo, zatrudniające średnio 300 wykwalifikowanych pracowników o wysokich umiejętnościach i kulturze pracy. Firma wciąż specjalizuje się we wznoszeniu budynków mieszkalnych, usługowych, handlowych, biurowych oraz obiektów użyteczności publicznej, takich jak hale sportowe czy pływalnie.

Swoim klientom proponuje także remonty, rozbudowy i modernizacje obiektów istniejących, jest specjalistą z budownictwa w zakresie ochrony środowiska, zajmuje się także modernizacjami oraz renowacją obiektów zabytkowych, wykonywaniem konstrukcji stalowych oraz produkcją betonów towarowych.

Oferuje również kompleksową realizację inwestycji, od projektowania, poprzez profesjonalny nadzór inżynieryjny oraz wykonawstwo. Słynie przy tym z wzorowej uczciwości oraz nienagannych manier biznesowych, co oprócz wspomnianych już Gazel Biznesu i Przedsiębiorstwa Fair Play zaowocowało licznym nagrodami, przyznawanymi przez środowiska branżowe oraz świętokrzyskie organizacje biznesowe.

W 2007 roku kapituła nagrody Skrzydła, organizowanej przez redakcję Echa Dnia, przyznała statuetkę za nowoczesny biurowiec w Kielcach, w którym mieści się obecnie siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ubiegłorocznej edycji Skrzydeł kapituła doceniła kolejną realizację Kartelu w Kielcach, jaką była budowa wielorodzinnego bloku mieszkalnego w kieleckim osiedlu Na Stoku. W roku 2009 Kartel znów sięgnął po Skrzydła, tym razem za zupełnie unikatową w skali Europy realizację, jaką była budowa Ośrodka Japońskich Sztuk Walki DOJO w Starej Wsi, w województwie łódzkim, do którego materiały budowlane i wykończeniowe sprowadzano specjalnie z Japonii.

Firma jest także dwukrotnym zdobywcą godła Nasze Dobre Świętokrzyskie. W edycji imprezy w roku 2009 kapituła tej nagrody przyznała godło za Sąd Rejonowy i Prokuraturę Rejonową we Włoszczowie, natomiast w edycji z roku 2008 za Usługi Budowlano-Montażowe.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia