Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Superszybki Internet dla Polski Wschodniej

Marzena SMORĘDA [email protected]
Dostęp do Internetu, co pozwala na wyrównywanie szans cywilizacyjnych w kolejnych regionach Polski.
Dostęp do Internetu, co pozwala na wyrównywanie szans cywilizacyjnych w kolejnych regionach Polski.
Zapewnienie szybkiego dostępu do Internetu dla mieszkańców na tak zwanych obszarach wykluczonych cyfrowo i zarazem zwiększenie szansy na przyspieszenie rozwoju gospodarczego na terenie Polski Wscho

dniej to główne tematy podczas konferencji „Dostęp do szerokopasmowej sieci szansą dynamicznego rozwoju Regionu”, która odbędzie się dzisiaj, 3 października w Nisku i Stalowej Woli.

- Od dwóch lat realizujemy porozumienie zawarte z UKE, którego beneficjentem jest także wschodnia Polska. Dotychczasowy zrealizowaliśmy 638 tysięcy internetowych łączy, w tym ponad 220 tysięcy nowych - mówi Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP do spraw Operacyjnych. Zgodnie z porozumieniem operator w ciągu trzech lat za inwestuje w budowę 1,2 miliona linii internetowych. Z tego od zera zbudowanych będzie aż około 500 tysięcy, w tym 150 tysięcy na terenie tak zwanych białych plam. Kolejne 700 tysięcy już istniejących linii zostanie zmodernizowanych. Zdecydowana większość nowych i zmodernizowanych linii będzie umożliwiała transfer powyżej 6 Mb/s.

 

- W lipcu tego roku firma TP Teltech z Grupy TP podpisała porozumienie o współpracy z firmami Alcatel-Lucent oraz Hawe - informuje Piotr Muszyński. Jego sygnatariusze dysponują profesjonalnym zapleczem technologicznym i technicznym, wieloletnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej oraz znajomością specyfiki polskiego rynku. Intencją Porozumienia jest współpraca z samorządami w celu rozwijania szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej w Polsce. Przyczyni się to również likwidacji tzw. zjawiska wykluczenia cyfrowego na terenach Polski Wschodniej. Priorytetowym zadaniem Porozumienia jest opracowanie modelu wykorzystania funduszy UE i wdrożenia teleinformatycznych projektów szerokopasmowych. Zadanie to w pierwszym rzędzie dotyczyć będzie przygotowania projektu budowy i eksploatacji sieci telekomunikacyjnych w województwach Polski Wschodniej, później również w wybranych pozostałych regionach.

 

- Otwartość firm z sektora telekomunikacyjnego na współpracę z organami samorządowymi, wymiana know-how i doświadczeń jest nowym modelem działania na polskim rynku telekomunikacyjnym. Potwierdza ogromne zaangażowanie w rozwój społeczeństwa informacyjnego. Zapewniamy dostęp do Internetu, co pozwala na wyrównywanie szans cywilizacyjnych w kolejnych regionach Polski - podkreślił Piotr Muszyński.

 

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia