Superszybki Internet dla Polski Wschodniej

Marzena SMORĘDA [email protected]
Dostęp do Internetu, co pozwala na wyrównywanie szans cywilizacyjnych w kolejnych regionach Polski.
Dostęp do Internetu, co pozwala na wyrównywanie szans cywilizacyjnych w kolejnych regionach Polski.
Zapewnienie szybkiego dostępu do Internetu dla mieszkańców na tak zwanych obszarach wykluczonych cyfrowo i zarazem zwiększenie szansy na przyspieszenie rozwoju gospodarczego na terenie Polski Wscho

dniej to główne tematy podczas konferencji „Dostęp do szerokopasmowej sieci szansą dynamicznego rozwoju Regionu”, która odbędzie się dzisiaj, 3 października w Nisku i Stalowej Woli.

- Od dwóch lat realizujemy porozumienie zawarte z UKE, którego beneficjentem jest także wschodnia Polska. Dotychczasowy zrealizowaliśmy 638 tysięcy internetowych łączy, w tym ponad 220 tysięcy nowych - mówi Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP do spraw Operacyjnych. Zgodnie z porozumieniem operator w ciągu trzech lat za inwestuje w budowę 1,2 miliona linii internetowych. Z tego od zera zbudowanych będzie aż około 500 tysięcy, w tym 150 tysięcy na terenie tak zwanych białych plam. Kolejne 700 tysięcy już istniejących linii zostanie zmodernizowanych. Zdecydowana większość nowych i zmodernizowanych linii będzie umożliwiała transfer powyżej 6 Mb/s.

 

- W lipcu tego roku firma TP Teltech z Grupy TP podpisała porozumienie o współpracy z firmami Alcatel-Lucent oraz Hawe - informuje Piotr Muszyński. Jego sygnatariusze dysponują profesjonalnym zapleczem technologicznym i technicznym, wieloletnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej oraz znajomością specyfiki polskiego rynku. Intencją Porozumienia jest współpraca z samorządami w celu rozwijania szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej w Polsce. Przyczyni się to również likwidacji tzw. zjawiska wykluczenia cyfrowego na terenach Polski Wschodniej. Priorytetowym zadaniem Porozumienia jest opracowanie modelu wykorzystania funduszy UE i wdrożenia teleinformatycznych projektów szerokopasmowych. Zadanie to w pierwszym rzędzie dotyczyć będzie przygotowania projektu budowy i eksploatacji sieci telekomunikacyjnych w województwach Polski Wschodniej, później również w wybranych pozostałych regionach.

 

- Otwartość firm z sektora telekomunikacyjnego na współpracę z organami samorządowymi, wymiana know-how i doświadczeń jest nowym modelem działania na polskim rynku telekomunikacyjnym. Potwierdza ogromne zaangażowanie w rozwój społeczeństwa informacyjnego. Zapewniamy dostęp do Internetu, co pozwala na wyrównywanie szans cywilizacyjnych w kolejnych regionach Polski - podkreślił Piotr Muszyński.

 

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie