Świętokrzyscy listonosze pikietowali w Kielcach

Anna NIEDZIELSKA [email protected]
Związkowcy protestowali przed oknami dyrekcji regionalnego oddziału Poczty Polskiej w Kielcach.
Związkowcy protestowali przed oknami dyrekcji regionalnego oddziału Poczty Polskiej w Kielcach.
Udostępnij:
Listonosze z naszego regionu pikietowali przed biurami Poczty Polskiej w Kielcach. Ich żądania zostały przekazane do centrali firmy w Warszawie. Jeśli nie będzie chęci do negocjacji może dojść do strajku.

- Jako zarząd związku wystosowaliśmy w ubiegłym tygodniu do dyrekcji pismo z żądaniem wypłaty zaległych premii za październik i listopad. Wśród postulatów znalazły się także przyznanie talonów świątecznych dla wszystkich pracowników, włączenie premii do podstawy pensji, przelewanie pieniędzy na konto w jednym terminie – wylicza Czesław Dudek, przewodniczący Związku Zawodowego Listonoszy i Asystentów Poczty Polskiej w Kielcach, jednej z 66 organizacji związkowych pocztowców.

 

Podczas protestu listonosze domagali się także redukcji etatów administracyjnych, szczególnie w Tarnobrzegu i Radomiu, co ich zdaniem przyniesie firmie około 3 milionów złotych rocznie oszczędności – tyle, ile wynoszą premie listonoszy. Petycję z żądaniami złożyli w sekretariacie kieleckiego oddziału regionalnego Poczty Polskiej.

 

- W całym regionie pracuje około 800 listonoszy i asystentów. Płace bez premii to około 1300 złotych, za tyle nikt nie chce tak ciężko pracować fizycznie. Nasz protest wywołał na postulaty wcześniej zgłoszone. Mamy nadzieję, że do rozmów dojdzie i uda nam się dogadać, bo nam też dobro poczty leży na sercu. Jednak nastroje wśród ludzi bardzo się zaostrzyły i strajku nie można wykluczyć - stwierdził przewodniczący Dudek.

 

Już wczoraj kielecki oddział Poczty Polskiej przekazał pismo naszych związkowców do centrali w Warszawie, która deklaruje chęć do negocjacji.

 

- Cały czas prowadzimy rozmowy ze związkami, których w Poczcie Polskiej. Dwie największe organizacje, NSZZ „Solidarność” i Ogólnokrajowy Związek Zawodowy Pocztowców Polskic, zatrudniające łącznie około 40 tysięcy osób, deklarują że w grudniu strajków nie będzie. Dobrą informacją dla naszych pracowników jest to, że na pewno do 21 grudnia 2009 roku zostanie wypłacona premia za sprawną obsługę przedświątecznego ruchu pocztowego - zapewnił nas wczoraj Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie