MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyscy posłowie wszystkich partii proszą premiera o pomoc dla kieleckich kopalni

Marzena SMORĘDA
Petycję do premiera Donalda Tuska odczytano na spotkaniu w siedzibie Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Podpisali się pod nią: posłowie Krzysztof Lipiec, Andrzej Bętkowski, Maria Zuba, Jarosław Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Cedzyński z Twojego Ruchu, Mirosław Pawlak z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lucjan Pietrzczyk z Platformy Obywatelskiej.
Petycję do premiera Donalda Tuska odczytano na spotkaniu w siedzibie Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Podpisali się pod nią: posłowie Krzysztof Lipiec, Andrzej Bętkowski, Maria Zuba, Jarosław Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Cedzyński z Twojego Ruchu, Mirosław Pawlak z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lucjan Pietrzczyk z Platformy Obywatelskiej. Łukasz Zarzycki
Ostatnią deską ratunku jest dla Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych list do Donalda Tuska. Świętokrzyscy posłowie domagają się od rządu pomocy.

Do premiera Donalda Tuska o osobiste zaangażowanie w sprawę Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych zaapelowali w środę, 16 lipca, świętokrzyscy parlamentarzyści. Za przyczynę finansowej ruiny firmy winią między innymi rządowy projekt budowy autostrad dlatego bez względu na polityczną opcję, siedmiu posłów podpisało się pod petycją i wraz z załogą liczą na pozytywny odzew ze strony państwa.

Ostatniej deski ratunku chwytają się świętokrzyscy parlamentarzyści w sprawie ratowania przed likwidacją Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. W środę, 16 lipca, byli sygnatariuszami listu skierowanego do Donalda Tuska, w którym domagają się od premiera między innymi osobistych rozmów z Bankiem Zachodnim WBK, który jest wierzycielem firmy, jak najszybszej wypłaty pieniędzy ze specustawy, szybkiej nowelizacji prawa, gwarantującego odzyskanie stu procent należności oraz przyznania dla KKSM-u pożyczki od Agencji Rozwoju Przemysłu, na rozpatrzenie której kopalnie czekają bez rezultatu już półtora roku.

Pod pismem podpisali się posłowie Krzysztof Lipiec, Andrzej Bętkowski, Maria Zuba, Jarosław Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Cedzyński z Twojego Ruchu, Mirosław Pawlak z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lucjan Pietrzczyk z Platformy Obywatelskiej. Poseł Platformy Obywatelskiej zastrzegł jednak w liście, że on nie podpisuje się pod akapitem, mówiącym o całkowitym odzyskaniu należności przez firmę.

Jak powiedział Krzysztof Lipiec, posłowie liczą na to, że jeśli premier wsłucha się w ich głos, jest szansa na rozwiązanie problemów. – Rząd wreszcie, powielu naszych apelach, zrobił pierwszy krok, uchwalając właśnie ustawę specjalną, która pozwoli Kieleckim Kopalniom Surowców Mineralnych na odzyskanie przynajmniej 25 milionów złotych. Oby zrobił coś więcej, bo tej firmie i załodze należy się pomoc i wsparcie  – powiedział poseł Andrzej Bętkowski. - Tylko działanie przynosi efekty, dlatego nawet jeżeli są przeciwności to trzeba walczyć o swoje – powiedział Jana Cedzyński, poseł Twojego Ruchu, który od początku wspiera KKSM.

Jak zapewnili posłowie, ich zaangażowanie w sprawę KKSM-u, jest działaniem także na korzyść wszystkich mniejszych firm, podwykonawczych. – Zajmowanie się tą sprawą niesie korzyści dla wszystkich poszkodowanych w tej sprawie – podsumował poseł Lucjan Pietrzczyk.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia